shejvi

Něco o mě

26. června 2012 v 20:50 | S-hejvi
Psal se 11. říjen roku 1994. Přišla jsem na svět, který jsem do svých aktuálních 24 let vnímala několika způsoby v různých fázích mého života. Prožila jsem krásné dětství, stejně tak pubertu (která se mnou mávala asi jako hurikán na Floridě). V tomto období jsem měla asi odlišné zájmy, než většina 13 letých dívek v dnešní době. Popravdě jsem za to ale ráda, protože krása na Instagramu, která ve většině případů není realitou a problémy s prvním vztahem, v takto mladém věku mě nezasáhly a uměla jsem si nejspíš jako poslední generace užít volný čas s kamarády venku a jediná moje starost byla, kdy mi budou dávat další díl oblíbeného seriálu Útěk z vězení.

S příchodem na střední školu a jejím následným dokončením v roce 2014, jsem si už během jejího průběhu začala uvědomovat, že obor ekonomické lyceum pro mě nejspíš není to pravé ořechové. Vždy jsem se zajímala o humanitní vědy, ze kterých jsem také jako jediná ze třídy maturovala. Byl to pro mě takový odrazový můstek k tomu, abych učinila rozhodnutí, které směřovalo úplně jiným směrem, než měli moji spolužáci ve třídě. Obory orientované na ekonomii šly mimo mě a já jsem po úspěšných přijímacích zkouškách nastoupila na obor Sociální patologie a prevence u nás na Univerzitě Hradec Králové. Považuji to za jedno z nejlepších rozhodnutí v mém životě, protože pro mě poprvé škola není utrpením, ale koníčkem. Po úspěšných státnicích a obhajobě bakalářské práce, kterou jsem psala na téma Porovnání trestu smrti a trestu odnětí svobody na doživotí jsem se rozhodla ve studiu pokračovat a to v navazujícím magisterském oboru Sociální pedagogika.

Kdybych měla popsat sebe několika vlastnostmi, na 100% bych řekla, že jsem přátelský a upřímný člověk. Pro osoby blízké mému srdci jsem schopna obětovat maximum a pro ty, kteří se těmto lidem nebo mě snaží uškodit, dokážu být naopak noční můrou. Důležité pro mě je držet se svého cíle, ať už se zdá být jakkoliv obtížný a to i přesto, že se vždy najdou tací, kteří ve vaší schopnost ho dosáhnout nevěří. Moji slabinou, kterou se mnohy snažím skrývat je veliká přecitlivělost, protože bohužel jsem v minulosti věřila mnoha lidem, kteří mě zklamali. Na druhou stranu všechno zlé je pro něco dobré a pokud chce někdo získat mojí důvěru, musí si ji doslova vybojovat.

Zmíním i mé koníčky, ke kterým patří cestování, focení, setkání s přáteli. Může to znít jakkoliv bláznivě ale dalším mým velkým koníčkem je skutečně moje studium, které mě každým dnem obohacuje a souvisí i s četbou literatury týkající se kriminality a podobných témat. V neposlední řadě je to samozřejmě blog, který ze mě na první pohled dělá růžovou blogerku, která nemá nic jiného na práci, než psát články o nákupech a zápisech v deníčku. Ve skutečnosti je to ale takový relax a odpočinek od skutečnosti, že se ve studentském životě téměř denně zabývám tématy jako jsou vraždy, šikana, alkoholismus, drogy a v budoucnosti je jako sociální pedagog budu řešit ještě více. Je to ale něco, co jsem si vždy přála dělat a když máte možnost v životě dělat věci, které vás naplňují, je to ta největší výhra, kterou můžete získat a já ji přeji každému z vás!

 
 

Reklama
.
.