diary

Zkouškové (téměř) za mnou a návrat k pravidelné aktivitě!

20. května 2016 v 7:37 | S-hejvi
Dobré ráno, přeji vám všem krásný pátek! V první řadě se chci moc omluvit, že jsem dva týdny nebyla aktivní jak tady, tak na Instagramu a všude, kde máte možnost mě sledovat. Celé dny jsem ležela v papírech a učila se na zkoušky, abych je nemusela opakovat o prázdninách. Všechny opravné termíny jsou zatím vypsané pouze na červen, ale já jsem v tu dobu na dovolené a nechtěla bych se stresovat tím, že až se vrátím čeká mě znovu učení a opravky. Zatím jsem vše zvládla a ve středu mě čeká poslední písemný test, tak mi držte palce!:) Každopádně se vracím k pravidelné aktivitě a mám do dohánět! Mám pro vás přichystané nějaké články a poslední dobou se mi v hlavě honilo tolik nápadů, o čem bych chtěla psát. Snad se vám to bude líbit a máte se na co těšit:)

Jinak jak si užíváte ten nestálý květen? Jednou je teplo pomalu na kraťasy a podruhé taková zima, že jsem si musela opět vytáhnout podzimní bundu, abych nezmrzla. Začala mi i práce na zimáku, kde není dvakrát příjemně a ještě když do toho venku prší, klepu se jak ratlík. Dnes to ale zatím vypadá na sluníčko, tak aspoň něco pozitivního:)

Určitě sledujte můj Instagram a Facebookovou stránku blogu, kam zase začnu pravidelně přidávat fotky a jiné aktuality. V blízké době plánuji na blog již zmiňovanou Give away a můžete ji brát jako odměnu nejen za krásné komentáře a podporu, ale i trpělivost v období, které není co se týče článků zrovna dvakrát plodné haha. Tohle je spíše takový informační článek, abych vám dala vědět, že se vracím a příště už to bude něco více obsáhlejšího. Mějte se krásně!


PHOTO DIARY: April

4. května 2016 v 19:09 | S-hejvi
Hezkou středu vám přeji! Jak už jsem včera psala na Facebook blogu, měla jsem v plánu článek napsat dříve, ale bránily mi časové možnosti - samozřejmě jak jinak, než z důvodů učení do školy. Dnes mě čekala zkouška ze speciální pedagogiky, kterou jsem zvládla a i když po dokončení testu jsem si říkala, že mi to ani náhodou součtem bodů nedá, tak přeci jen jsem nakonec dostala za C, s čímž jsem maximálně spokojená! Jednu starost mám tedy za sebou a další před sebou, jelikož hned v pondělí mě čeká další zkouška z Teorií sociálních deviací, tak mi opět držte palce:D

První květnový článek tímto vítám takovým shromážděním fotek z Instagramu, protože jsem teď neměla ani moc času vzít do ruky foťák. Mám v plánu začít fotit i venku, ale aktuální počasí mi v tom trochu brání. Celý den u nás pršelo a moje nálada tak díky tomu není nic moc (také to máte tak, že když svítí sluníčko jste nabití pozitivní energií?). Už aby bylo léto nebo ještě lepší možnost, už abych byla znovu na Rhodosu! Zbývá pouhých 32 dní a já si konečně odpočinu od školy, od práce a všech stresů. Začnou mi prázdniny, které budou trvat až do konce září a já si je letos chci maximálně užít! Co máte v plánu vy? Chystáte se také někam na dovolenou? :)

Z ankety u minulého článku je evidentní, že vás nejvíce baví právě deníčkové články, tak vás dnes snad nezklamu. Každopádně v poměru návštěvnosti blogu a počtu hlasů je odezva minimální, tak pro jistotu znovu připojuji anketu i k tomuto. Můžete mi tak dát vědět, co byste od mého blogu očekávali a na co bych se měla zaměřit. Budu ráda za jakýkoliv názor, který mi samozřejmě můžete napsat i do komentářů:) Pro dnešek to je ode mě vše a přeji vám příjemný zbytek večera!

Budu psát pro Krásnou.cz!

27. dubna 2016 v 7:24 | S-hejvi
Hezké dobré ráno všem přeji, doufám, že tento týden nám rychle uteče a i když už jsme v polovině, neskutečně se těším na víkend! Chtěla jsem napsat článek už včera, ale dělala jsem plno věcí do školy. Stihla jsem zpracovat dvě seminárky za nejrekordnější čas v dějinách lidstva a to nepřeháním, jelikož jsem nenapravitelná a opět dělám vše na poslední chvíli. Nejhůře na tom sice asi nejsem, hotové mám vše týden před termínem odevzdávání všech úkolů, ale já jsem hrozný nervák a jak jde do tuhého v jakékoliv situaci, jsem zralá akorát tak na prášky:D Přístí týden končí letní semestr a mě se zdál ještě kratší, než ten předchozí. Neskutečně mi to uteklo a než jsem se stačila vzpamatovat, že je ze mě opravdu vysokoškolačka, mám první ročník pomalu za sebou:)

Jak už napovídá název článku, byla mi nabídnuta spolupráce ze strany redakce webu Krásná.cz. Mám z toho obrovskou radost a bez váhání jsem tuto nabídku přijala! Už několikrát jsem se pokoušela dostat se mezi blogerky, které jsou v jejich "blogerském týmu", ale neúspěšně. Tohle beru jako velkou motivaci a další důvod psát články aktivněji a stále se zdokonalovat. Milé překvapení pro mě bylo už jen to, že za posledních pár týdnů byly zveřejněny některé mé články o hubnutí a jídelníčku - nejen proto jsem nemohla odmítnout, přeci jen každý nemá takovou příležitost:) Až budu oficiálně členkou, určitě vám dám vědět na blog, jelikož mé články budete moci potkávat i tam.

Po dlouhé době jsem vytáhla foťák i ven a donutily mě k tomu krásně rozkvetlé stromy před naší univerzitou. Uznejte sami, no není to nádhera? Jen škoda, že zrovna včera nám počasí moc nepřálo a bylo zataženo. Snad jsem to jaro moc nezakřikla a už brzy se opět dočkáme sluníčka:) Mockrát vám děkuji za podporu a budu se těšit u dalšího článku!


Překvapení plné jahod

22. dubna 2016 v 14:29 | S-hejvi
Hezké odpoledne všem! Máme tu začátek víkendu, který si doufám užijete i za mě, protože můj harmonogram je plný učení. Musím vypracovat projekt na teorie sociálních deviací a také se vrhnout na andragogiku a speciální pedagogiku. Už třetího května máme vše odevzdávat a píšeme závěrečný test. Každopádně to by ke škole bylo asi zatím vše, myslím si, že shrnutí v pár větách v pátek odpoledne bohatě stačí:P Včera jsem byla na chvilku venku s tím nejlepším kamarádem, jakého si umíte představit (i když někdy na něj doslova brousím nůž:D). Dostala jsem překvapení v podobě krásné červené růžičky a hromadu jahod, kterých se poslední dobou doslova přejídám. Nevím, čím jsem si to zasloužila, asi jsem také ta nejlepší kamarádka pod sluncem haha. I v tomhle článku mu chci mockrát poděkovat, hrozně mě to potěšilo!:)

Když už jsem u toho jídla a jahod, mám tu pro vás jeden tip na zdravou a rychlou svačinku. O bílých jogurtech sice byl nedávano článek, ale tohle je skvělá alternativa, jak si ho můžete vzít připravený s ovocem třeba do školy nebo do práce. Pokud rádi chodíte k UGOvě čerstvé šťávě a občas si dáte něco dobrého, rozhodně nevyhazujte kelímky s víčkem. Dají se využít přesně tak, jak vidíte u mě na fotkách. Já jsem zvolila samozřejmě jahody a mé oblíbené kiwi:)

Poslední takovou informací je, že bych ráda udělala článek, kde bych odpovídala na různé dotazy ohledně mě a blogu. Tenhle nápad mi napsala jedna slečna do komentářů a mohlo by to být zase takové lehčí oživení. Pokud byste náhodou měli nějaké otázky, pište mi je pod články a já z nich po nějaké době vyberu ty nejzajímavější a zodpovím. Zatím se mějte krásně a užívejte víkend!

Nakupovací odpoledne a smoothie

20. dubna 2016 v 16:19 | S-hejvi
Hezké středeční odpoledne vám přeji! Polovina týdne už je zase za námi a ani se mi nechce věřit, jak ten čas utíká. Právě jsem přišla z venku, kde je nádherně a s Nikolkou jsme si udělaly takové odpoledne plné nákupů. Co jsem si pořídila ale uvidíte až v dalším článku, který bude zaměřený na New in:) Dnešek mám úplně volný, žádná škola a jen relax. Ráno jsem si zacvičila a teď mě čeká opět trocha učení, abych na sebe nemusela nadávat jako obvykle, kdy vše dělám na poslední chvíli. Jak si vy užíváte krásného jarního počasí?:) Koncem dubna u nás bude jako každý rok pouť a už se nemůžu dočkat, až vyzkoušíme námi oblíbené atrakce - samozřejmě ty nejbláznivější!

Ráno jsem také dělala menší třídění šatníku a pár věcí jsem nafotila a nahrála na VINTED. Hodně dlouho jsem na svém účtu nebyla aktivní, ale potřebuji se už nějakých kousků zbavit a uvolnit místo pro ty novější. Kdybyste měli zájem a chtěli se podívat, co nabízím, máte možnost na tomto odkaze. Teď je zrovna období, kdy se snažím šetřit na dovolené a zbytečně neutrácet, takže každá koruna dobrá, i když uvedené ceny jsou spíše symbolické:)

Ještě jsem vám chtěla napsat nebo se spíše zeptat, zda vám na blogu něco chybí, co bych měla změnit atd. Pokud máte jakékoliv připomínky nebo návrhy, budu za ně moc ráda a napište mi je do komentářů. Poslední dobou mě blog baví čím dál tím víc a chtěla bych zlepšovat na kvalitě. Zkouším různé efekty s foťákem a do budoucna určitě plánuji přidávat i větší množství fotek. Má aktivita už je také o něco lepší, tak snad budete i vy spokojení:) Teď se vrhám na školu a na večer možná začnu konečně číst knížku Lady Fuckingham, kterou jsem dostala k narozeninám a ještě jsem se k ní nedostala. Jsem na to zvědavá! Mějte se krásně a přeji vám hezký zbytek dne:)

Poděkování Krásné.cz a giveaway

18. dubna 2016 v 12:09 | S-hejvi
Přeji vám všem krásné pondělí, před chvilkou jsem přišla ze školy, kde jsme měli zajímavou přednášku o nabídce pracovních míst do sdružení Semiramis. Celkem mě to zaujalo a jelikož se tato práce dá prý i perfektně skloubit se školou, uvažuji nad tím, že zašlu životopis a zkusím štěstí. Něco takového by mě rozhodně bavilo a protože tohle celé úzce souvisí s mým oborem, mohla by to být skvělá zkušenost i praxe. Co se obecně týká školy, tak mě dnes čeká psaní seminární práce na Andragogiku, protože to je téma, které chci mít konečně za sebou a soustředit se na předměty, které mi jsou tzv. "milejší" haha. Zbývají poslední tři týdny letního semestru a pak opět začne všemi oblíbené zkouškové. Je ten pravý čas se do všeho opřít, tak i vám přeji pevné nervy do učení:)

V tomto článku bych chtěla moc poděkovat webu Krásná.cz za zveřejnění mých dvou článků o hubnutí a jídelníčku, který jsem držela při cestě shodit přebytečná kila. Odkazy na zveřejněné články najdete tady a tady. Moc mě to potěšilo a zároveň děkuji i vám za kupu pozitivních komentářů a zvýšení návštěvnosti, protože ta je poslední dobou neuvěřitelná! I když se snažím přidávat pravidelně, někdy má aktivita na blogu vázne. Přesto mě podporujete a napadlo mě, že bych vám měla vyjádřit vděčnost trochu jinak, než tím, že to opět napíšu na blog. Brzy se můžete těšit na giveaway, která se tu už sakra dlouho neobjevila. Ještě musím vymyslet, co do ní dám, ale snad budete aspoň trochu spokojení a sledujte blog ať o nic nepřijdete:) Pokud máte nějaké dotazy, napište mi do komentářů, na ASK nebo na e-mail, který najdete v menu. Zatím se mějte krásně, užívejte jarního počasí a budu se těšit u dalšího článku!
Volný víkend a cvičení

9. dubna 2016 v 9:49 | S-hejvi
Dobré ráno! Konečně mám před sebou celý volný víkend a i když počasí se netváří moc příjemně, jsem ráda, že si odpočinu a udělám si domácí pohodu. Jak už jsem psala na Facebook - tento týden pro mě byl celkem náročný. V pondělí jsem psala test z trestního práva, ve čtvrtek mě čekala prezentace seminárky a odpoledne zubařka, ke které chodím opravdu ráda (asi jako každý haha). Včera jsem měla i ústní zkoušku z angličtiny, kterou jsem ale také úspěšně zvládla, takže menší relax od školy a stresu si podle mě zasloužím:P S partou jsme chtěli grilovat na zahradě, ale jelikož od včerejška prší, plán padá a budu muset vymyslet něco náhradního.

Určitě mě čeká i chvilka cvičení, na kolo venku to bohužel není, ale aspoň rotoped nějakých 40 minut budu muset zvládnout. Už se těším, až letos poprvé vytáhnu kolo. V úterý sice bylo nádherně, ale musela jsem trčet ve škole. Doufám, že příští víkend se mi to už podaří a nebude jak naschvál opět hnusně. Co máte dnes v plánu vy? Chtěla bych napsat i nějaké články o cvičení a o tom, jak cvičím já. Na ASKu mi někdo napsal, že jsem úplné fitness guru a mé rady jsou k nezaplacení, čehož si nesmírně vážím :)))

Článků na určitá témata mám už připraveno více, snad v blízké době uvidíte zase nějaký s určitým zaměřením. Pár jsem jich posílala do redakce Krásné.cz, kde už v minulosti některé mé články zveřejnili, tak jsem zvědavá, jestli se zase poštěstí. Zatím se mějte krásně, užijte si víkend a kdybyste měli nějaké otázky můžete se ptát na ASKu, kde dnes budu průběžně odpovídat celý den.
Jarní nálada a trestní právo v kapse

6. dubna 2016 v 14:56 | S-hejvi
Hezkou středu vám přeji! Jak se máte v polovině týdne, už se těšíte na víkend? Já neskutečně! Venku je tak krásně, že se mi vůbec nechce sedět doma a nejradši bych někam vypadla. Pár dní jsem také nebyla aktivní a to vše kvůli škole. Musela jsem dohnat a naučit se trestní právo, ze kterého jsme psali test v pondělí a jelikož jsem se pořádně začala učit až v neděli, šla jsem tam s tím, že si to prostě vyzkouším a opravím příští týden, kdy je další termín. Při mém štěstí a velkém překvapení jsem to ale napsala na poprvé a měla jsem neskutečnou radost! První větší zkouška je za mnou a odpadla mi zároveň první starost:) Dnes musím napsat ještě seminárku na sociologii, kterou mám zítra prezentovat a v pátek mě čeká ustní angličtina. Proto už se těším, až to budu mít za sebou a volný víkend před sebou.

To i proto, že jsem po roce a půl ukončila brigádu v Tescu. Mám své důvody, které tu nechci zmiňovat a bylo to z části i proto, abych si mohla nějaký den užít volna a krásného počasí místo toho, abych seděla za kasou. Prozatím mi bohatě stačí jedna brigáda - na léto se pak třeba objeví něco nového:) Mimo to chci mít klid, abych se mohla učit na další zkoušky, které začnou za měsíc a já se pak nemusela jako v zimním semestru stresovat tím, že jsem se začala učit pozdě a vykašlala se na to. Baví mě to a chci tomu věnovat více času, než doposud...


Chci vám moc poděkovat za krásné komentáře, udělaly mi velkou radost! Chodí mi teď i zprávy na facebookovou stránku blogu. Pokud byste měli nějaký dotaz a nechcete to řešit tady ani přes ASK, klidně mi napište. Hodně se ptáte na školu a to je téma, které nejde shrnout do dvou řádků, proto mi určitě dejte vědět:) Zatím se mějte krásně!


Veselé Velikonoce

28. března 2016 v 9:43 | S-hejvi
Krásné dobré ráno, chtěla bych vám popřát příjemné velikonoční pondělí a i když u nás Velikonoce moc neslavíme, vždycky si užívám barvení vajíček a pečení beránka jako malé dítě:D Když jsem byla malá milovala jsem to, ale teď už je to u nás více méně jen menší tradicí. Tyhle svátky já ani má rodina nijak neprožíváme, vždycky říkám, že nemohou nahradit Vánoce, ale někdo to může mít právě naopak. Napište mi, jak slavíte Velikonoce vy, ráda si přečtu, jak to chodí u vás. Na několika blozích jsem viděla nádherné dekorace a způsob barvení vajíček. Až jsem se divila, jakou máte trpělivost a jste neuvěřitelně šikovní, klobouk dolů!:)

Chtěla bych vám moc poděkovat za milé komentáře u minulých článků. Opravdu si toho vážím a jsem ráda, že jste mi pomohli zorientovat se v tom, co pro blog bude přínosné a co vás bude zajímat. Přidávat stále dokola jen deníček asi vážně není moc záživné. Každopádně pokud byste kdykoliv měli nějaký nápad na článek, který byste si rádi přečetli, neváhejte mi napsat do komentářů. Ve svém blogovém diáři už mám naplánované články snad na měsíc nebo dva dopředu a to hlavně díky vaší pomoci. Ještě jednou vám tedy mockrát děkuji! :)Protože včera jsem trochu hřešila a dala si pár velikonočních dobrot, připravila jsem si už včera oběd na dnešek v podobě kuřecího masa a trochou zeleniny. Teď mě čeká i snídaně a už to nebude beránek, ale můj oblíbený bílý jogurt s ovocem:P Pokud se jako já snažíte něco zhubnout a dodržovat zdravou stravu, klidně si kousek něčeho dobrého dejte, ale za to povinně nějaké cardio jako včera já 30 min na rotopedu:D Zatím se mějte krásně, užívejte sluníčka a budu se těšit u dalšího článku!


Velikonoční pečení a čtyřlístek pro štěstí

26. března 2016 v 8:32 | S-hejvi
Zdravím vás u nového článku! Poslední dobou jsou to na blogu samé fotky jídla a už včera jsem se snažila probudit vaše chutě u jednoho z mých oblíbených sladkých receptů. Nerada bych z blogu udělala amatérskou kuchařku, nicméně k tomuto období nějaké ty mňamky patří. Ani dnes na fotkách neuvidíte nic jiného:D Každopádně obsah článku chci směřovat jinam a tímhle vám i poděkovat za vaše názory a tipy na články, které byste tu rádi viděli. Abych to shrnula, podle vašich reakcí se zaměřím úplně na vše, jen pár témat se pokusím vyzdvihnout. Můžete si všimnout i dvou nových rubrik Baking, kam budu přidávat zvlášť recepty, abych je nemíchala mezi cvičení apod. a také Travel, kam podle vašich přání budu psát i o mých výletech a místech, které jsem navštívila (samozřejmě s velkou dávkou fotek). Musím promazat i některé starší články, protože co jsem včera četla v rubrikách nemělo hlavu ani patu. Plno článků chci aktualizovat podle toho, jak to u mě funguje aktuálně a nemít tu zbytečnosti. V plánu mám i začít brát častěji do ruky foťák, abych to tu oživila spíše fotkami, než mým psaním. To by bylo stručně k budoucím plánům s blogem.

Včerejšek byl tedy ve znamení pečení velikonočních dobrot a dnes nás ještě čeká beránek, který je samozřejmostí. Měla jsem jít i do práce, ale není mi úplně nejlíp, takže se radši vyležím a mrknu na nějaké to učení. Rozhodně nemám v plánu se něčím přejídat, už včerejší kachnu, kterou pekla mamka se špalíčky a se zelím jsem doplnila jenom čerstvou zeleninou:D Určitě něco ochutnám, ale prioritou je pro mě teď zdravější jídelníček a cvičení. Konec března je myslím ten správný čas začít něco dělat, jste na tom stejně jako já s jarní motivací? Pokud ano, držím palce!

Zatím se mějte krásně a užívejte bílou sobotu.
Shrnutí týdne - kino, sushi a škola

13. března 2016 v 13:38 | S-hejvi
Hezkou neděli vám přeji:) Vím, že posledních pár dní na blogu nejsem moc aktivní, nicméně u mě na Instagramu to je v plném proudu a aspoň tam se o mě dozvíte nějaké info. Každopádně nechci na blog kašlat, teď jsem měla hodně práce a povinností do školy. Dodělala jsem si všechny potřebné prezentace, které mám na následující týden a neděle je u mě ve znamení relaxu a pohody:P Hodně se mě ptáte na školu a přijímačky. Psala jsem o tomto článek a i když jsem na něj několikrát házela odkazy, pro ty, co ho ještě nečetli tak činím znovu a můžete se podívat tady:) Přijímací zkoušky na vysoké se blíží a pokud stále váháte, mohla bych vám můj obor jedině doporučit!

Minulý víkend jsem si zašla s Niki do kina na Polednici. Na český film by mě nikdo jen tak nevytáhl, ale obě jsme hororové a ukázky nás zaujaly:P Jak se říká - nenadchl ani neurazil:) Užily jsme si hezké odpoledne a daly si teď už mé oblíbené sushi s avokádem. 1. dubna společně jedeme na semifinále soutěže Česko zpívá, kam Nikolka už po několikáté postoupila a třeba se zadaří i tento rok. Přeci jen díky její výhře před dvěma lety jsme se poprvé podívaly na Rhodos a do smrti jí budu neskonale vděčná za to, co pro mě dělá a jaké zážitky spolu máme. Už aby byl červen!:)

Co se týče školy, mám za sebou první zkoušku tohoto semestru a to z angličtiny. V dubnu mě čeká předtermín trestního práva a snad vše půjde hladce a stihnu to do dovolené:) Už víte, kam se letos chystáte vy na prázdniny za sluníčkem? U mě je to překvapivě Rhodos jak jsem již zmiňovala a hned poté krásné Španělsko. Tentokrát už ne sousední Mallorca, ale tato překrásná země. Přeci jen veškerý slasti pozemský, skryl ďábel v zemi španělský, kde víno tebou proteče, jak voda dobrý člověče:P Nemůžu se dočkat haha. Napište mi, kde plánujete vaši dovolenou, budu ráda!:) Zatím se mějte krásně!


Instagram update za únor

24. února 2016 v 16:32 | S-hejvi
Hezké středeční odpoledne vám přeji, jak se dnes máte? :) Po včerejšku, kdy u nás celý den pršelo se dnešek celkem vydařil a svítí u nás konečně zase sluníčko. Nekutečně se těším na jaro, kdy už nebudu muset být zalezlá doma a konečně zas vytáhnu kolo a budu si užívat teplo a přírodu kolem sebe. O víkendu jsem byla s Nikolkou na výborné večeři, na kterou mě pozvala, protože k Vánocům dostala voucher na hlavní chod a dezert pro dvě osoby do krásné restaurace u nás v Hradci Králové. Obě jsme se přejedly a řekly jsme si, že tohle musí skončit. Od pondělí se snažím být na zdravějším jídelníčku, i když včera jsem si udělala moje oblíbené a výborné špageti Carbonara, které naprosto zbožňuju a shodou náhod se mi i povedly - už jsem se chválila na Instagramu:D

Postupně se začínám i učit, ať zkoušky v letním semestru nedopadnou stejně, jako v tom zimním, jelikož jsem se zařekla, že učení na poslední chvíli už nechci absolvovat. Věnuju se hlavně trestnímu právu a dalším předmětům, ke kterým je více požadavků a chci si dát ke všem první termíny zkoušek, ať stihnu mít vše hotové, než odletím na dovolenou:) Tentokrát to beru opravdu zodpovědně:D Dnes pro vás mám jen pár fotek jako update z Insta a příště se můžete těšit na nějaký dobrý recept nebo ukázku toho, co jsem si koupila hezkého v new in.

Mimochodem kdybyste se nudili, mám pro vás jeden tip. Dnes jsem sledovala na youtube reality show s názvem 4 Svatby. Nevím, jestli to budete znát, ale docela mě to zaujalo a i jsem se u toho pobavila. Já sice moc takové věci nesleduju, ale od tohoto jsem se nemohla odtrhnout:D Zatím se mějte krásně, užívejte si přicházející jarní počasí a budu se těšit u dalšího článku!


Pracovní týden a téma pro bakalářku?

18. února 2016 v 15:10 | S-hejvi
Hezké odpoledne vám přeji, blíží se konec týdne a pro hodně z vás to určitě znamená pohodový a bezstarostný víkend. Jak já vám to závidím, u mě bude sobota i neděle opět pracovní. Každopádně penízky jsou potřeba a nedá se v tomto případě nic dělat, všichni to znáte:) Má to i své pozitivní stránky a to i tu, že včera jsem si udělala po dlouhé době radost a koupila si pár věcí na sebe. Určitě můžete čekat nějaké new in, jen to chce nafotit fotky a na to budu mít čas pravděpodobně právě až po víkendu:( Proto tedy článek nebude, ale začátkem příštího týdne se na to vrhnu:)

Škola mě každým dnem baví snad čím dál tím víc, momentálně jsme se měli zamyslet nad tím, jaké téma by nás zajímalo pro bakalářskou práci. Možná se to zdá příliš brzy, ale už na podzim se mají podávat přihlášky a je fakt, že to uteče jako voda a je dobré mít jasno předem. Zaujalo mě pár témat, nad kterými jsem přemýšlela a pokoušela se zformulovat název. Obojí mi dnes bylo uznáno za vhodné a v tomto semestru budeme mít za úkol vypracovat práci a menší výzkum či dotazník v této oblasti. Uvažuji nad tématem Trest odnětí svobody u doživotně odsouzených nebo Porovnání trestu smrti a doživotního trestu. Do příštího týdne se musím rozmyslet a snad toho rozhodnutí nebudu litovat, i když zatím není klíčové a časem třeba změním názor:) Každopádně jsem nadšená, že se konečně něčemu takovému mohu naplno věnovat a není to zbytečností, naopak povinností, což ze mě dělá šťastného člověka:)

Posledních pár dní jsem opět začala ujíždět na Instagramu a neustále prohlížím fotky ostatních. Snažím se také pravidelněji přidávat a kdyby někoho náhodou zajímal můj profil a ještě mě nemáte ve sledování, najdete mě zde. Zatím se mějte krásně a klidně mi napište, jaké články byste tu rádi viděli. Vše beru jako inspiraci k tomu, abych psala něco, o co je zájem:)
Můj nový miláček ASUS

16. února 2016 v 12:20 | S-hejvi
Hezké úterý vám přeji, jak si užíváte další školní či pracovní týden? Já nemůžu uvěřit, že polovina února už je za námi a za chvilku konečně přivítáme jaro:) Je to jako včera co byly Vánoce a už se nám pomalu blíží Velikonoce:D Nemůžu se dočkat sluníčka a toho, až zahodím zimní bundu. Tu nejhorší část zimy ale už máme řekla bych za sebou, což je pro mě a určitě i pro vás velké pozitivum. V tomhle článku bych vám ale chtěla hlavně představit mého nového kamaráda, který mě jistě bude doprovázet několik dalších let a to je nový notebook. Už hroznou dobu jsem básnila o tom, že nutně potřebuji nový, protože ten starý jsem měla snad 5 nebo 6 let a bylo vidět, že dosluhuje. Konečně jsem si našetřila a sebrala odvahu se rozloučit s Toshibou a přivítala nový ASUS:D

Měla jsem tu podmínku, že chci bílý notebook, jelikož se mi strašně líbí a tenhle byl přesně podle mých představ. Nebudu vám tady psát veškeré parametry, co má a co naopak ne. Kdyby vás to zajímalo dávám sem odkaz a můžete si tyhle informace přečíst samy na stránkách Alzy. Tím, že jsem nechtěla černý se mi výběr trochu zúžil, jelikož jich moc na skladě nebylo, ale přeci jen se mi podařilo vybrat a jsem maximálně spokojená. Jediné na co si zvykám jsou Windows 10, to je pro mě zatím menší problém, ale jinak je naprosto perfektní! Leden pro mě byl tedy měsícem velké útraty, protože hned po letence na Rhodos následoval tenhle miláček, ale obojí bylo nutné a v tom případě se nedalo nic dělat:P Ke škole už jsem také potřebovala něco lepšího a rychlejšího, což se podařilo a mám neskutečnou radost:)

Jako dáreček jsem dostala belgické pralinky, které sice ještě byly s vánočním logem, ale čokoláda je čokoláda, na obalu absolutně nezáleží a než jsem stačila nafotit fotky, už jsem jich pár snědla. Takový já jsem závislák na sladkém:D Kdybyste měli nějaké otázky, můžete se ptát jak v komentářích, tak na ASKu:) Mějte se krásně!

Po dlouhé době užitý víkend

10. února 2016 v 11:07 | S-hejvi
Dobré středeční ráno všem! Dnes nám kompletně odpadla škola, protože jsou volby děkana a jsem za to ráda, protože zrovna ve středu mám rozcouraný rozvrh takovým způsobem, že nestihnu vůbec nic a je to jediný den, který mi nevyhovuje. Využila jsem toho a píšu pro vás tenhle článek. Dnes také chci konečně navštívit i mé oblíbené blogy, abych se podívala, co je u vás nového:) Víkend jsem si po dlouhé době maximálně užila! S Niki jsme byly pozvané na takový menší koncert tátovi skupiny, kam přijeli i teta se strejdou a byl to větší zážitek, než jsem předpokládala. Jak my dvě požijeme alkohol jsme okamžitě plné energie a dopadlo to tak, že jsme roztancovaly celou hospodu včetně tátových kámošů až po úplně cizí lidi:D Dostaly jsme nakonec i pochvalu od majitele, jakou skvělou atmosféru mladá krev vytvořila haha. To byl víkend a konečně jsem přišla i na jiné myšlenky, než na učení.

Škola ale začala skvěle a máme i pár nových předmětů, které mě hned zaujaly a na které jsem se těšila. Prvním z nich je teorie sociálních deviací a druhým trestí právo hmotné vyučované panem senátorem Miroslavem Antlem. Hned první dvouhodinová přednáška mě neuvěřitelně bavila, když nám vyprávěl skutečné případy odsouzených u kterých byl přítomen. Opravdu se moc dobře poslouchal a bylo to snad poprvé, co naše třída za celou dobu jeho povídání ani nedutala a všichni se pozorně soustředili. Hodiny s ním podle mě budou samy o sobě zážitkem! Zatím se mějte krásně a budu se těšit u dalšího článku, který bude recenze a new in zároveň. Na co ale neprozradím:P

Jinak vám moc děkuji za gratulace ke zkouškám, vážím si toho!
 
 

Reklama

CZECH LIFESTYLE BLOG