diary

Veselé Velikonoce

28. března 2016 v 9:43 | S-hejvi
Krásné dobré ráno, chtěla bych vám popřát příjemné velikonoční pondělí a i když u nás Velikonoce moc neslavíme, vždycky si užívám barvení vajíček a pečení beránka jako malé dítě:D Když jsem byla malá milovala jsem to, ale teď už je to u nás více méně jen menší tradicí. Tyhle svátky já ani má rodina nijak neprožíváme, vždycky říkám, že nemohou nahradit Vánoce, ale někdo to může mít právě naopak. Napište mi, jak slavíte Velikonoce vy, ráda si přečtu, jak to chodí u vás. Na několika blozích jsem viděla nádherné dekorace a způsob barvení vajíček. Až jsem se divila, jakou máte trpělivost a jste neuvěřitelně šikovní, klobouk dolů!:)

Chtěla bych vám moc poděkovat za milé komentáře u minulých článků. Opravdu si toho vážím a jsem ráda, že jste mi pomohli zorientovat se v tom, co pro blog bude přínosné a co vás bude zajímat. Přidávat stále dokola jen deníček asi vážně není moc záživné. Každopádně pokud byste kdykoliv měli nějaký nápad na článek, který byste si rádi přečetli, neváhejte mi napsat do komentářů. Ve svém blogovém diáři už mám naplánované články snad na měsíc nebo dva dopředu a to hlavně díky vaší pomoci. Ještě jednou vám tedy mockrát děkuji! :)Protože včera jsem trochu hřešila a dala si pár velikonočních dobrot, připravila jsem si už včera oběd na dnešek v podobě kuřecího masa a trochou zeleniny. Teď mě čeká i snídaně a už to nebude beránek, ale můj oblíbený bílý jogurt s ovocem:P Pokud se jako já snažíte něco zhubnout a dodržovat zdravou stravu, klidně si kousek něčeho dobrého dejte, ale za to povinně nějaké cardio jako včera já 30 min na rotopedu:D Zatím se mějte krásně, užívejte sluníčka a budu se těšit u dalšího článku!


Velikonoční pečení a čtyřlístek pro štěstí

26. března 2016 v 8:32 | S-hejvi
Zdravím vás u nového článku! Poslední dobou jsou to na blogu samé fotky jídla a už včera jsem se snažila probudit vaše chutě u jednoho z mých oblíbených sladkých receptů. Nerada bych z blogu udělala amatérskou kuchařku, nicméně k tomuto období nějaké ty mňamky patří. Ani dnes na fotkách neuvidíte nic jiného:D Každopádně obsah článku chci směřovat jinam a tímhle vám i poděkovat za vaše názory a tipy na články, které byste tu rádi viděli. Abych to shrnula, podle vašich reakcí se zaměřím úplně na vše, jen pár témat se pokusím vyzdvihnout. Můžete si všimnout i dvou nových rubrik Baking, kam budu přidávat zvlášť recepty, abych je nemíchala mezi cvičení apod. a také Travel, kam podle vašich přání budu psát i o mých výletech a místech, které jsem navštívila (samozřejmě s velkou dávkou fotek). Musím promazat i některé starší články, protože co jsem včera četla v rubrikách nemělo hlavu ani patu. Plno článků chci aktualizovat podle toho, jak to u mě funguje aktuálně a nemít tu zbytečnosti. V plánu mám i začít brát častěji do ruky foťák, abych to tu oživila spíše fotkami, než mým psaním. To by bylo stručně k budoucím plánům s blogem.

Včerejšek byl tedy ve znamení pečení velikonočních dobrot a dnes nás ještě čeká beránek, který je samozřejmostí. Měla jsem jít i do práce, ale není mi úplně nejlíp, takže se radši vyležím a mrknu na nějaké to učení. Rozhodně nemám v plánu se něčím přejídat, už včerejší kachnu, kterou pekla mamka se špalíčky a se zelím jsem doplnila jenom čerstvou zeleninou:D Určitě něco ochutnám, ale prioritou je pro mě teď zdravější jídelníček a cvičení. Konec března je myslím ten správný čas začít něco dělat, jste na tom stejně jako já s jarní motivací? Pokud ano, držím palce!

Zatím se mějte krásně a užívejte bílou sobotu.
Shrnutí týdne - kino, sushi a škola

13. března 2016 v 13:38 | S-hejvi
Hezkou neděli vám přeji:) Vím, že posledních pár dní na blogu nejsem moc aktivní, nicméně u mě na Instagramu to je v plném proudu a aspoň tam se o mě dozvíte nějaké info. Každopádně nechci na blog kašlat, teď jsem měla hodně práce a povinností do školy. Dodělala jsem si všechny potřebné prezentace, které mám na následující týden a neděle je u mě ve znamení relaxu a pohody:P Hodně se mě ptáte na školu a přijímačky. Psala jsem o tomto článek a i když jsem na něj několikrát házela odkazy, pro ty, co ho ještě nečetli tak činím znovu a můžete se podívat tady:) Přijímací zkoušky na vysoké se blíží a pokud stále váháte, mohla bych vám můj obor jedině doporučit!

Minulý víkend jsem si zašla s Niki do kina na Polednici. Na český film by mě nikdo jen tak nevytáhl, ale obě jsme hororové a ukázky nás zaujaly:P Jak se říká - nenadchl ani neurazil:) Užily jsme si hezké odpoledne a daly si teď už mé oblíbené sushi s avokádem. 1. dubna společně jedeme na semifinále soutěže Česko zpívá, kam Nikolka už po několikáté postoupila a třeba se zadaří i tento rok. Přeci jen díky její výhře před dvěma lety jsme se poprvé podívaly na Rhodos a do smrti jí budu neskonale vděčná za to, co pro mě dělá a jaké zážitky spolu máme. Už aby byl červen!:)

Co se týče školy, mám za sebou první zkoušku tohoto semestru a to z angličtiny. V dubnu mě čeká předtermín trestního práva a snad vše půjde hladce a stihnu to do dovolené:) Už víte, kam se letos chystáte vy na prázdniny za sluníčkem? U mě je to překvapivě Rhodos jak jsem již zmiňovala a hned poté krásné Španělsko. Tentokrát už ne sousední Mallorca, ale tato překrásná země. Přeci jen veškerý slasti pozemský, skryl ďábel v zemi španělský, kde víno tebou proteče, jak voda dobrý člověče:P Nemůžu se dočkat haha. Napište mi, kde plánujete vaši dovolenou, budu ráda!:) Zatím se mějte krásně!


Instagram update za únor

24. února 2016 v 16:32 | S-hejvi
Hezké středeční odpoledne vám přeji, jak se dnes máte? :) Po včerejšku, kdy u nás celý den pršelo se dnešek celkem vydařil a svítí u nás konečně zase sluníčko. Nekutečně se těším na jaro, kdy už nebudu muset být zalezlá doma a konečně zas vytáhnu kolo a budu si užívat teplo a přírodu kolem sebe. O víkendu jsem byla s Nikolkou na výborné večeři, na kterou mě pozvala, protože k Vánocům dostala voucher na hlavní chod a dezert pro dvě osoby do krásné restaurace u nás v Hradci Králové. Obě jsme se přejedly a řekly jsme si, že tohle musí skončit. Od pondělí se snažím být na zdravějším jídelníčku, i když včera jsem si udělala moje oblíbené a výborné špageti Carbonara, které naprosto zbožňuju a shodou náhod se mi i povedly - už jsem se chválila na Instagramu:D

Postupně se začínám i učit, ať zkoušky v letním semestru nedopadnou stejně, jako v tom zimním, jelikož jsem se zařekla, že učení na poslední chvíli už nechci absolvovat. Věnuju se hlavně trestnímu právu a dalším předmětům, ke kterým je více požadavků a chci si dát ke všem první termíny zkoušek, ať stihnu mít vše hotové, než odletím na dovolenou:) Tentokrát to beru opravdu zodpovědně:D Dnes pro vás mám jen pár fotek jako update z Insta a příště se můžete těšit na nějaký dobrý recept nebo ukázku toho, co jsem si koupila hezkého v new in.

Mimochodem kdybyste se nudili, mám pro vás jeden tip. Dnes jsem sledovala na youtube reality show s názvem 4 Svatby. Nevím, jestli to budete znát, ale docela mě to zaujalo a i jsem se u toho pobavila. Já sice moc takové věci nesleduju, ale od tohoto jsem se nemohla odtrhnout:D Zatím se mějte krásně, užívejte si přicházející jarní počasí a budu se těšit u dalšího článku!


Pracovní týden a téma pro bakalářku?

18. února 2016 v 15:10 | S-hejvi
Hezké odpoledne vám přeji, blíží se konec týdne a pro hodně z vás to určitě znamená pohodový a bezstarostný víkend. Jak já vám to závidím, u mě bude sobota i neděle opět pracovní. Každopádně penízky jsou potřeba a nedá se v tomto případě nic dělat, všichni to znáte:) Má to i své pozitivní stránky a to i tu, že včera jsem si udělala po dlouhé době radost a koupila si pár věcí na sebe. Určitě můžete čekat nějaké new in, jen to chce nafotit fotky a na to budu mít čas pravděpodobně právě až po víkendu:( Proto tedy článek nebude, ale začátkem příštího týdne se na to vrhnu:)

Škola mě každým dnem baví snad čím dál tím víc, momentálně jsme se měli zamyslet nad tím, jaké téma by nás zajímalo pro bakalářskou práci. Možná se to zdá příliš brzy, ale už na podzim se mají podávat přihlášky a je fakt, že to uteče jako voda a je dobré mít jasno předem. Zaujalo mě pár témat, nad kterými jsem přemýšlela a pokoušela se zformulovat název. Obojí mi dnes bylo uznáno za vhodné a v tomto semestru budeme mít za úkol vypracovat práci a menší výzkum či dotazník v této oblasti. Uvažuji nad tématem Trest odnětí svobody u doživotně odsouzených nebo Porovnání trestu smrti a doživotního trestu. Do příštího týdne se musím rozmyslet a snad toho rozhodnutí nebudu litovat, i když zatím není klíčové a časem třeba změním názor:) Každopádně jsem nadšená, že se konečně něčemu takovému mohu naplno věnovat a není to zbytečností, naopak povinností, což ze mě dělá šťastného člověka:)

Posledních pár dní jsem opět začala ujíždět na Instagramu a neustále prohlížím fotky ostatních. Snažím se také pravidelněji přidávat a kdyby někoho náhodou zajímal můj profil a ještě mě nemáte ve sledování, najdete mě zde. Zatím se mějte krásně a klidně mi napište, jaké články byste tu rádi viděli. Vše beru jako inspiraci k tomu, abych psala něco, o co je zájem:)
Můj nový miláček ASUS

16. února 2016 v 12:20 | S-hejvi
Hezké úterý vám přeji, jak si užíváte další školní či pracovní týden? Já nemůžu uvěřit, že polovina února už je za námi a za chvilku konečně přivítáme jaro:) Je to jako včera co byly Vánoce a už se nám pomalu blíží Velikonoce:D Nemůžu se dočkat sluníčka a toho, až zahodím zimní bundu. Tu nejhorší část zimy ale už máme řekla bych za sebou, což je pro mě a určitě i pro vás velké pozitivum. V tomhle článku bych vám ale chtěla hlavně představit mého nového kamaráda, který mě jistě bude doprovázet několik dalších let a to je nový notebook. Už hroznou dobu jsem básnila o tom, že nutně potřebuji nový, protože ten starý jsem měla snad 5 nebo 6 let a bylo vidět, že dosluhuje. Konečně jsem si našetřila a sebrala odvahu se rozloučit s Toshibou a přivítala nový ASUS:D

Měla jsem tu podmínku, že chci bílý notebook, jelikož se mi strašně líbí a tenhle byl přesně podle mých představ. Nebudu vám tady psát veškeré parametry, co má a co naopak ne. Kdyby vás to zajímalo dávám sem odkaz a můžete si tyhle informace přečíst samy na stránkách Alzy. Tím, že jsem nechtěla černý se mi výběr trochu zúžil, jelikož jich moc na skladě nebylo, ale přeci jen se mi podařilo vybrat a jsem maximálně spokojená. Jediné na co si zvykám jsou Windows 10, to je pro mě zatím menší problém, ale jinak je naprosto perfektní! Leden pro mě byl tedy měsícem velké útraty, protože hned po letence na Rhodos následoval tenhle miláček, ale obojí bylo nutné a v tom případě se nedalo nic dělat:P Ke škole už jsem také potřebovala něco lepšího a rychlejšího, což se podařilo a mám neskutečnou radost:)

Jako dáreček jsem dostala belgické pralinky, které sice ještě byly s vánočním logem, ale čokoláda je čokoláda, na obalu absolutně nezáleží a než jsem stačila nafotit fotky, už jsem jich pár snědla. Takový já jsem závislák na sladkém:D Kdybyste měli nějaké otázky, můžete se ptát jak v komentářích, tak na ASKu:) Mějte se krásně!

Po dlouhé době užitý víkend

10. února 2016 v 11:07 | S-hejvi
Dobré středeční ráno všem! Dnes nám kompletně odpadla škola, protože jsou volby děkana a jsem za to ráda, protože zrovna ve středu mám rozcouraný rozvrh takovým způsobem, že nestihnu vůbec nic a je to jediný den, který mi nevyhovuje. Využila jsem toho a píšu pro vás tenhle článek. Dnes také chci konečně navštívit i mé oblíbené blogy, abych se podívala, co je u vás nového:) Víkend jsem si po dlouhé době maximálně užila! S Niki jsme byly pozvané na takový menší koncert tátovi skupiny, kam přijeli i teta se strejdou a byl to větší zážitek, než jsem předpokládala. Jak my dvě požijeme alkohol jsme okamžitě plné energie a dopadlo to tak, že jsme roztancovaly celou hospodu včetně tátových kámošů až po úplně cizí lidi:D Dostaly jsme nakonec i pochvalu od majitele, jakou skvělou atmosféru mladá krev vytvořila haha. To byl víkend a konečně jsem přišla i na jiné myšlenky, než na učení.

Škola ale začala skvěle a máme i pár nových předmětů, které mě hned zaujaly a na které jsem se těšila. Prvním z nich je teorie sociálních deviací a druhým trestí právo hmotné vyučované panem senátorem Miroslavem Antlem. Hned první dvouhodinová přednáška mě neuvěřitelně bavila, když nám vyprávěl skutečné případy odsouzených u kterých byl přítomen. Opravdu se moc dobře poslouchal a bylo to snad poprvé, co naše třída za celou dobu jeho povídání ani nedutala a všichni se pozorně soustředili. Hodiny s ním podle mě budou samy o sobě zážitkem! Zatím se mějte krásně a budu se těšit u dalšího článku, který bude recenze a new in zároveň. Na co ale neprozradím:P

Jinak vám moc děkuji za gratulace ke zkouškám, vážím si toho!
Zkouškové úspěšně za mnou a hurá do dalšího semestru

6. února 2016 v 9:05 | S-hejvi
Dobré ráno, vítám vás po delší době u nového článku:) Blog už mi tak moc chyběl, že jsem měla mezi tím neustálým učením chuť upravovat fotky a podělit se s vámi o to, jak moc jsem byla nervózní a nemohla jsem spát haha. To bych ale byla moc negativní a možná bych tím časem stráveném na internetu nedopadla tak dobře, jak jsem dopadla. Všechny zkoušky mám hotové a můžu tak s klidným svědomím vstoupit do letního semestru. Abych pravdu řekla, na to, že jsem se učila na poslední chvíli a začala jsem až začátkem ledna mi to celé tak hrozné nepřišlo, horší byla maturita haha. Takové ty větší zkoušky jsem měla z pedagogiky, somatologie, práva a sociologie. Kromě somatologie jsem zvládla vše na poprvé a i když jsem si ze sociologie vytáhla otázku, kterou jsem jako jedinou neměla naučenou a vypracovanou (samozřejmě to je ten zákon schválnosti a už nikdy nebudu spoléhat na to, že si ten jeden kámen úrazu nevytáhnu haha), tak jsem to nějakým záhadným způsobem okecala a zkouška mi byla udělena. Somatologie na první pokus byla naprostá katastrofa, protože jsem z toho měla největší obavy a klepala jsem se jak ratlík. Měla jsem okno, ale na druhý pokus jsem už byla klidnější a všechno zlé je pro něco dobré, jelikož jsem nakonec dostala B, tedy 1- a to by mě z tohoto předmětu nikdy ani nenapadlo. Celkově jsem spokojená se známkami a zaznamenala jsem jedno velké plus v učení toho, co vás baví. Nejen, že se to říká, ale ve finále to skutečně jde téměř samo..Jak zkoušky probíhaly a co vše po nás chtěli bych mohla věnovat samostatnému článku, takže to nebudu rozebírat dál, ale kdybyste měli nějaké dotazy, napište do komentářů a ráda odpovím:)

Bylo to pro mě první zkouškové na VŠ a není divu, že jsem byla tak vystresovaná. Mamka mi dokonce musela koupit čaj na spánek a nervy, který sice moc nezabíral, ale aspoň pro ten pocit haha. Po prvních dvou zkouškách mě čekala "malá" odměna v podobě letenky na Rhodos. Ano, už po čtvrté a když jsme s Niki počítaly, kolik peněz celkem jsme už do Rhodosu investovaly, s klidem bysme se mohli válet někde na Bahamách nebo Maledivách, ale - děkujeme, nechceme:D. Už je to jako náš druhý domov a neskutečně se těším. Letos konečně na 14 dní, což jsme plánovaly už od začátku a konečně nám to vyšlo:)
A celý leden jsem se povzbuzovala přesně tímto haha. Místo toho, abych po Vánocích vyřadila sladké jsem si občas dopřála nějakou tu dobrotu. Přeci jen při nervech ze zkoušek je to nevyhnutelné a ještě, že to mám na co svést:D Zatím se mějte krásně a už mám připravený další článek, tak se můžete těšit!:) Užívejte víkend, mám vás ráda.


Nervy na pochodu

10. ledna 2016 v 9:23 | S-hejvi
Dobré ráno, dnešní článek bude kratší a jen tak trochu informační, protože mám plnou hlavu učení a už ve středu mě čeká zkouška z pedagogiky. Možná teď do konce ledna články nebudou tak často, jak bych si představovala, ale snad to pochopíte:) Největší obavy mám ale ze somatologie, protože toho je hrozně moc a je to jediný předmět, který mě nebaví haha. Mám z toho celkem respekt a opravdu se snažím naučit se toho co nejvíc, ať dám vše napoprvé a nemusím se stresovat s opravnými termíny. Držte mi palce!

Až skončí zkouškové mám pro vás nachystáno několik článků, takže se máte na co těšit:) Teď si dávám volno i od práce, abych na vše měla klid a doufám, že s prvním semestrem se rozloučím v dobrém:D Klidně mi napište do komentářů, jaké články by vás zajímaly a pokusím se vyhovět. Poslední dobou se hodně lidí ptá na mojí školu, tak pro ty, co informační článek ještě nečetli tu dávám odkaz. Zatím se mějte krásně a snad se zase brzy ozvu jen s pozitivními zprávami.
Krásný Nový rok 2016

1. ledna 2016 v 13:03 | S-hejvi
Vítám vás u prvního článku roku 2016! Doufám, že jste si Silvestr užili podle vašich představ a taky, že jste to nepřehnali s alkoholem a první leden u vás nebude ve znamení spánku a válení se v posteli haha. Mě dnes čeká spoustu práce do školy a jelikož mi od pondělí zase začne práce, tak toho chci stihnout co nejvíc. Do školy sice půjdu až 5. února, ale za to si pořádně užiju zkouškové období. Čeká mě ještě písemná zkouška z pedagogiky, práva a ústní zkouška se somatologie a sociologie. Mám před sebou studijní víkend, tak mi držte palce, ať se zvládnu aspoň část naučit:)

A protože je po Vánocích, kdy jsem se 10 dní v kuse jen ládovala cukrovím, dobrotama, svíčkovou a bramborovým salátem, tak jsem dnešní ráno zahájila dietní snídaní a zdravého jídelníčku se chci držet dál. S mlsáním pryč a šup zpátky do formy! :P

Tenhle článek nebude extra dlouhý, ale chtěla jsem jen symbolicky přivítat Nový i nový rok na blogu. Také si můžete všimnout nového designu. Ten starý tu byl snad někdy od května a už jsem si řekla, že by to chtělo nějakou změnu a to v úplně jiném stylu. Momentálně mě omrzely ty "roztomilé, krajkované" vzhledy a i když fotka v záhlaví se nejeví jako propracovaný design, tak jsem takhle spokojená. Možná se časem vrátím k podobnému typu designu, jako byl ten předchozí, ale v tuto chvíli to neplánuji. Doufám, že se vám aspoň trochu bude líbit:) Děkuji všem za přání a krásné komentáře, zahřály mě u srdíčka a já vám ještě jednou přeji hodně štěstí, lásky a samozřejmě zdraví, protože to když chybí, tak není nic jiného. Mám vás ráda!

Rozloučení s rokem 2015

30. prosince 2015 v 11:29 | S-hejvi
Pamatuji si, jak jsem přesně před rokem psala loučení s rokem 2014. Je to jako včera a těch 12 měsíců plných štěstí, překvapení a zároveň nepříjemných situací uteklo jako voda. Na konci každého roku si uvědomuji, co všechno mi přinesl a tento mi dal zase o něco více. Chtěla jsem tenhle článek napsat zítra, ale netuším, jak na tom budu s časem, protože Silvestr si chci užít s rodinou a kamarády...

Rok 2015 mi přinesl tolik šťastných okamžiků a budu vzpomínat na nespočet krásných zážitků, že si troufám tvrdit, že tento rok byl i o něco lepší, než ten předchozí. Mám kolem sebe jen lidi, které mám ráda a vím o nich, že mají rádi mě. Uvědomila jsem si, že nic není důležitější a i když jsem s velkou spoustou lidí téměř přestala být v kontaktu, jsem takhle šťastnější, protože v mém životě už není žádná přetvářka ani přátelství založené na povinnosti nebo na tom, když někdo něco potřebuje. Obklopení lidí, které kolem sebe mám teď mi maximálně vyhovuje a přála bych si, aby to v roce 2016 nebylo jiné:)

Velkou událostí v tomto roce bylo přijetí na mojí vysněnou vysokou školu v oboru sociální patologie a prevence. Přísahala bych na cokoliv, že v den přjímacích zkoušek jsem absolutně nepočítala s tím, že mě vezmou. Měla jsem z části zařízený pobyt au-pair ve Španělsku, kde bych v tuto chvíli ještě byla a nenapadlo by mě, že budu psát článek v této formě. Přišla jsem o pár peněz, ale pro mě je ten úspěch, že jsem složila přjímačky nevyčíslitelný a letos to pro mě byl a pořád je jeden z nejšťastnějších momentů!

Léto bylo bezkonkurenčí! Dovolená s rodiči na Mallorce a v zápětí dovolená s Nikolkou na Rhodosu mě nabila energií a dobrou náladou. Přísahaly jsme, že to bylo skutečně naposled, co jsme se vrátily. To bysme ale nebyly my:P Za 14 dní platíme letenky a v červnu hurá na Rhodos haha. Bude to už po čtvrté a dál k tomu snad nic psát nemusím. Lidi z tohoto ostrova považujeme za svoji druhou Řeckou rodinu a v tomto článku si nesmím odpustit poděkování za vše, co pro nás dělají, když k nim zavítáme. Loučení s nimi, je čím dál těžší, ale čeká nás další přivítání a nemůžu se ho dočkat!:)

Chtěla bych ale hlavně poděkovat dvoum lidem, kteří můj blog čtou a i když to občas nemáme lehké, dala bych za ně ruku do ohně, protože lepší kamarády jsem si nemohla přát. Nikče a Marianovi děkuji za všechno, co pro mě za poslední rok udělali a i za ty super okamžiky, courání po venku, pořádání akcí a mohla bych pokračovat. S nikým jiným bych si neužila tolik srandy a s nikým jiným bych to ani nechtěla zkoušet. Vás dvou se nevzdám!!! Celkově mi rok 2015 přinesl horu zážitků jako byla například legendární svatba mého bratrance nebo povedená večeře s klukama ze soutěže Muž roku...

Až na pár drobností bych snad nenašla nic negativního a jenom doufám, že rok 2016 bude stejně vydařený a třeba i ještě lepší! To samé přeji vám a už se nemůžu dočkat, až tu společně oslavíme 4 roky mého blogu. Jak už jsem říkala, chtěla bych se v dalším roce zlepšovat a přinášet vám zase o něco kvalitnější články. Děkuji vám všem za podporu a že vás mé články baví, bez vás bych tenhle ani nepsala, jelikož by to nemělo smysl:) Tohle je poslední článek letošního roku a hned 1. ledna čekejte první toho následujícího, protože jak na Nový rok, tak po celý rok. Užijte si Silvestra, mějte se rádi a přeji všem šťastný nový rok 2016 plný zdraví a splněných přání!

"A journey of a thousand miles must begin with a single step."

Instagram update za prosinec

29. prosince 2015 v 13:41 | S-hejvi
Hezké odpoledne, jak se dnes máte? Já si užívám poslední dny volna, kdy si mohu odpočinout a jen tak relaxovat u televize. Za pár dní tu totiž bude nový rok, skončí prázdniny a opět mi začne škola a chození do práce. To už zas budu v jednom kole a na poflakování nebude čas. Každopádně vánoční svátky jsem si užila naplno a byly kouzelné, jako každý rok:) V neděli jsme byly s Nikčou posedět a daly jsme si výbornou večeři s vínem. Dnes už mě čeká studijní chvilka, abych se podívala na pedagogiku a snad i trochu právo. První lednová zkouška mě čeká 13. a řekla jsem si, že když mám tak dlouho volno, musím se na to podívat a aspoň vypracovat pár okruhů. V září jsem se zařekla, že nebudu ta z těch, co se učí poslední měsíc a že se budu připravovat průběžně, ale to jaksi nevyšlo haha. Tak snad příští semestr napravím reputaci:)

Přidávám pár fotek z Instagramu, které jsem pořídila za posledních pár dní. Také jsem trochu poupravila menu blogu a přibyly dvě ikonky. Jedna z nich je můj profil na Google+, kde můžete nově sledovat mé aktuální články a druhá je ikona Instagramu, která tu chyběla:) Smazala jsem taky nějaké staré články, které neměly hlavu a patu a psala jsem je v období, kdy jsem začínala s blogem. Docela jsem se pobavila a myslím si, že za těch 3 a půl roku, co blog vedu jsem se ve stylu psaní a kvalitě článků aspoň trochu posunula dál. Ráda bych se neustále zlepšovala a v dalším roce můj blog snad bude zase o něco lepší, než letos:) Další a zároveň poslední článek roku 2015 můžete čekat na Silvestra. Zatím se mějte krásně a můžete mi klidně psát tipy na články, založila jsem si přímo diář, kam budu psát pouze věci, týkající se blogu - už pár nápadů tam je a ráda uvítám další :)


Co jsem dostala pod stromeček k Vánocům

27. prosince 2015 v 8:01 | S-hejvi
Hezký den moji milí, je tu další článek na přání a to každoroční klasika - co jsem dostala k Vánocům pod stromeček:) Hned jste si psali, že by vás to zajímalo, tak jsem vzala foťák a vrhla se na focení mých dárečků. Letos jsem byla asi mimořádně hodná a to nejen já, ale i brácha. To největší překvapení totiž bylo v podobě dovolené do Španělska, kam poletíme koncem června následujícího roku. U nás se dovolené k moři konaly vždy jednou za dva roky. Letos jsme byli na Mallorce a ani by nás nenapadlo, že hned další rok pojedeme na další dovču. Tentokrát přímo Španělsko, konkrétněji Malaga. Vyrazilo mi to dech a jsem neskutečně šťastná! Další dárečky můžete vidět v článku...:) Letos to byly snad první Vánoce, kdy jsem si nepřála nic konkrétního. Jediné co mě napadalo byla kosmetika a oblečení. Vše ostatní tedy byla překvapení a vůbec jsem netušila, co pod stromečkem najdu. I když jsem našim pořád říkala, že nějaké oblečení mi stačí, jelikož vše potřebné mám a notebook si chci koupit sama, tak ze mě pořád tahali, co bych si přála. Moji rodiče jsou ale takoví, že se nespokojí s tím, aby mi dali jeden svetr a voňavku, i když mě by to opravdu stačilo. Vánoce nejsou o dárcích a ten největší pro mě vždy je, když se mohu sejít s rodinou a trávit čas společně. Může se to každému už zdát jako klišé, ale veškeré dárky, co jsem kdy dostala bych vyměnila za to, abych mohla aspoň ještě jedny Vánoce strávit s babičkou, která už tu bohužel není. Byly to 4. Vánoce bez ní a nikdy nevíte, co se může stát. Nikdy nevíte, jestli zrovna tyhle svátky nejsou ty poslední, při kterých jste se všemi, které máte rádi. Proto i kdyby byl po stromkem jeden dárek, je to nevyčíslitelné, pokud jste v kruhu vaší rodiny a až když na Štědrý den člověku chybí osoba, se kterou ho ten dotyčný trávil, teprve pak si uvědomí, že tohle je skutečná podstata Vánoc..A teď už k dárečkům...:)

První byl tenhle úžasný praktický podnos, který se dá složit i jako tác na jídlo a hned včera jsem si na něj udělala výbornou snídani v podobě cukroví a vánočky:)


Následovalo plno kosmetiky. Posilující krém na ruce, peeling, čistič pleti a maska v jednom, čistící pleťová voda, deodorant, sprchový gel, voňavka Adidas, maska na vlasy a kondicionér od L'orealu a úžasné krémy na pleť (noční a denní), které už jsem hned vyzkoušela a líbí se mi i jejich krásný design.

Velkou radost mám z parfému Guess, jelikož jsem k němu několikrát čuchala v parfumériích a i když je to celkem silná vůně, pro mě je zatím snad nejlepší, jaký jsem kdy měla. Nemluvě o tom dokonalém flakónku, až je mi líto ho někde tahat, aby se mu nic nestalo:D


A nebyla bych to já bez něčeho, co souvisí s mým oborem a i koníčkem haha. Knížka psychologie sériových vrahů. S tím se naši perfektně trefili a musím říct, že po prolistování s přečtení pár stránek mi docela ztuhl úsměv. Tahle knížka je opravdu maso!


Selfie tyč, která se určitě bude hodit, jelikož jsem maniak do focení. Nové 2 kilové činky na cvičení, protože ty staré jsou opravdu staré a pomalu se s nimi už nedá nic dělat. Z nich jsem nadšená, protože se krásně drží a po Vánocích je hned budu muset začít používat:P Sluchátka jsou nezbytností každé Vánoce, protože déle jak rok mi nikdy nevydrží haha.


Pak jsem našla pár krásných drobností jako je nová peněženka, stíny od Make-up Revolution, náušničky, diář 2016 a sada na nehty, která se mi perfektně hodí k následujícímu dárku:)


Tím byla pec na nehty s veškerými potřebnými věcmi na tvoření nehtů. Už jsem ji vyzkoušela a první nehty sice nedopadly nic moc, ale vše je o cviku. Hrozně mě to baví a konečně si budu moci dělat nehtíky doma a nebudu za ně utrácet, protože tohle se vyplatí daleko více:))


Hadříky pod stromečkem nikdy nechybí a k nim jsem dostala i úžasnou růžovou šperkovnici, do které jsem si ty svoje serepetičky už naskládala a neválí se mi všude po pokoji:)
Tyhle krásné hodinky s balíčkem jsou poslední z mých dárků a nemůžu se dočkat, až je začnu nosit. Poprvé to nejsou žádné šunty z Aliexpressu apod. ale kvalitní hodinky, z kterých mám neskutečnou radost! :) Napište mi, co jste dostali pod stromeček vy a jak jste si užili Vánoce. Prosím nepište žádné hejty nebo ošklivé komentáře, všechny věci co tu vidíte jsou od mých blízkých a já si jich vážím a jsem za ně šťastná. Vy jste si psali o článek, tak jsem vám vyhověla. Mějte se krásně a užívejte poslední dny roku 2015:)[23.12.2015] - Krásné Vánoce všem!

23. prosince 2015 v 15:09 | S-hejvi
Hezké odpoledne přeji, jak se dnes máte? Já musím říct, že perfektně. Na rozdíl od minulého roku mám to štěstí, že mám klid od práce dnes i zítra. Na Štědrý den nikam nemusím a jsem ráda, že letos si tu pravou vánoční pohodu užiju na maximum:) U nás vrcholí veškeré přípravy, čeká nás ještě zdobení stromečku a bramborový salát, na který se už strašně těším! Ráno jsem se vrhla na balení dárečků a tento rok jsem se opravdu plácla přes kapsu haha. Jak už jsem psala na Facebook, všichni ostatní asi byli hodnější, než já:P Dalo mi to asi 2-3 hodinky, než jsem vše zabalila a bylo to snad poprvé, co jsem se u toho i zapotila:D Jak jste na tom vy, už máte vše hotové? Znám lidi, kteří ještě teď nemají ani všechny dárky, což jim popravdě nezávidím, jelikož když jsem viděla, co se děje v obchodech, tak to každému upřímnou soustrast. Včera byly 10ti metrové fronty na kapry před Tescem a ten náš už je naporcovaný. Popravdě si neumím představit Vánoce bez kapra, já jsem ta z těch, která řízky k salátu nejí:) Z naší rodiny to tak má jen brácha:D

Teď koukáme na Grinche, máme zapálené svíčky a adventní věnec. Já tuhle pohodu miluju! Pak ještě Sám doma, Vánoce naruby a Láska nebeská. Dnes to vidím na filmový vánoční maraton:P Zítra se vám pravděpodobně ozvu jen na Instagramu nebo na Facebooku, článek určitě psát nebudu. Můžete se na něj ale těšit už na první nebo druhý svátek vánoční:) Chci vám tímhle tedy popřát hezké a pohodové Vánoce. Užijte si zítřejší den naplno s rodinou a blízkými a ať máte bohatého Ježíška, jak se říká:) Hezké svátky a mějte se rádi!:)


[13.12.2015] - Vánoční trhy a úniková hra

13. prosince 2015 v 13:58 | S-hejvi
Hezké odpoledne, jak už jsem ráno slibovala na Facebooku, mám tu pro vás další článek. Včera jsem měla volnou sobotu a maximálně jsem si ji užila. Po obědě jsme se stavili na chvíli za dědou, kde byla i teta se strejdou, které jsem neviděla snad od srpna od té legendární svatby haha. Odpoledne jsem byla byla domluvená s Niki, že se skočíme podívat na vánoční trhy. Sice nesnáším davy lidí, ale v tomhle případě se to dalo zvládnout, protože naopak miluju vše, co je spojené s atmosférou Vánoc. Koupily jsme si pár drobností a samozřejmě nechyběl ani Trdelník se skořicí a svařáky. Letos mi chutnal tak, že jsem si dala rovnou dva a k tomu jsme ještě napůl zvládly jednu Medovinu:D Pak za námi dorazila mamka a čekal nás další program, který stál za to!

Náhodou jsme na internetu objevily únikovou hru v Hradci Králové zvanou Brain Master's - bílá past. Měly jsme rezervovaný čas od 17:45 do 19:30 a principem hry bylo, abychom se během 60 minut pomocí logického myšlení a úkolů dostaly ven z uzavřené místnosti a odemkly všechny zámky. Možná už jste o tom někdo slyšeli, ale pro mě to byla úplná novinka a byla jsem ohromená! Můžete se podívat přímo na stránky www.brainmasters.cz, kde je konkrétnější vysvětlení a pár fotek ze hry. Je to opravdu perfektně vymyšlené a stálo to za to. Každému bych to doporučila a přístup personálu byl také perfektní. Mile nás přivítali a dostaly jsme výbornou zázvorovou limonádu a cukroví během toho, co jsme čekaly až pro nás místnost připraví. Neváhala bych a šla bych ještě jednou:)

Před chvilkou jsem přišla z práce a teď mě čeká učení psychologie, ze které v úterý píšu zápočet, tak mi držte palce. Snad bych to ale měla zvládnout, protože většinu věcí mám zafixovanou ještě od maturity, ale nic nenechám náhodě - štěstí přeje připraveným:P Tak se mějte krásně a snad vám článek udělá trochu radost, užívejte třetí adventní neděli!
[8.12.2015] - Blogová nálada

8. prosince 2015 v 10:50 | S-hejvi
Dobré ráno, vlastně už skoro poledne. Před hodinou jsem přišla domů ze školy a první co jsem udělala bylo, že jsem klikla na blog.cz a přemýšlela nad tím, jaký další článek bych mohla udělat. Vypadá to, že teď by se mě snad ta blogová nálada mohla držet haha. Jelikož ale nemám žádné nové nafocené fotky (což musím v nejbližší době napravit), tak přidávám aspoň nějaké starší. Jedna je z konce října, kdy byl Halloween a já jsem tak trochu improvizovala a zahrála si na kočku:D K tomu bych se ale více nevracela, protože my tohle doma neslavíme a i když se mi to zdá jako pěkný svátek, myslím si že naše české dušičky jsou daleko víc osobnější a mám je radši:) Ve škole nás na začátku listopadu taky navštívil zpěvák NOID Bárta a a snad je zbytečné zmiňovat, že pro nás holky to bylo něco haha. Vyfotily jsme se s ním a celé to bylo v rámci přednášky, která měla název Hope never dies. Zážitek super a už když jsem NOIDA viděla v několika rozhovorech pro film Kajínek, kde také hrál, jevil se mi jako velký sympaťák a to i na živo doopravdy je:)

Abych se jen nevracela k tomu, co bylo, tak dnes mě čeká opět práce na zimáku. Poslední dobou jsem tam pomalu více jak doma, ale mám docela klid a aspoň se tam můžu učit nebo si číst:) Dnes mám v plánu pokračovat ve čtení vašich blogů, protože jsem je ještě všechny neprošla, tak snad nebude chodit moc lidí, abych na to měla klid haha. Jinak jsem vám chtěla napsat, že pokud byste měli nejaké tipy na vánoční články nebo na jakékoliv články, které byste si chtěli přečíst, stačí napsat do komentářů nebo na ASK, budu ráda:) Něco v plánu už mám a těšte se i na nějaké pečení nebo recepty:P

Zatím se mějte krásně, tohle byl jen takový kratší článek, ale chtěla jsem něco přidat. Jak už jsem řekla, mám zpět svoji blogovou náladu, tak snad mi to vydrží. Jdu si udělat něco k jídlu, mrknu na učení a o půl druhé letím do práce, tak jestli nemáte žádné plány a nechcete se nudit, můžete psát otázky. Sice to není žádná hitparáda, ale aspoň nějaká zábava:D V příštím článku už bude více fotek a hlavně nebudou z mobilu, takže chci trochu i zlepšit kvalitu:)
[6.12.2015] - Krásný PROSINEC všem!

6. prosince 2015 v 19:18 | S-hejvi
Hezký večer! Jak to není špatná nálada, je to něco jiného - ano, vím. Jsem neponaučitelná a zas jsem tu blog nechala ležet přes měsíc jen tak, aniž bych vám něco oznámila. Bohužel mám teď dlouhodobější období, kdy mě blogování z ničeho nic chytne a pak mě to opakovaně opustí. Poslední dobou jsem na články ani neměla pomyšlení, protože si užívám po svém a radši jdu ven s kamarádama, spolužákama nebo kolegama z práce. Když jsem doma, nejsem v práci a nemusím ani dělat nic do školy, tak si radši čtu a vážně se mi vůbec nechtělo dělat něco společného s blogem. Nevím proč, ale do ničeho jsem se nechtěla nutit. Teď tu máme prosinec a s ním na mě přišla i taková ta vánoční nálada. Řekla jsem si, že když už je ten předvánoční čas a blíží se svátky, měla bych aspoň něco přidávat a i mě to víc motivuje, protože se neskutečně těším a chci se s vámi i letos podělit o mé zážitky během Vánoc atd.:) Snad se moc nezlobíte, ale omlouvat se asi ani teď nebudu, protože blog není povinnost, ale koníček a do koníčku a něčeho, co člověka baví by se nikdo neměl nutit. Mohlo by to totiž dopadnout i tak, že to toho dotyčného přestane bavit úplně a to jsem něchtěla. I když tenhle článek nebude moc obsáhlý, berte ho jako můj návrat, i když nebudu slibovat na jak dlouho. Upřímně se může taky stát, že po tomhle článku o mě uslyšíte až po novém roce haha. To samozřejmě přeháním a ani náhodou nechci, aby to takhle dopadlo..

Každopádně se mám skvěle a vše zatím zůstalo při starém:) Mám za sebou první tři úspěšné zápočty, další mě čeká teď 15. prosince a to bude test z psychologie, tak jsem zvědavá. Určitě vám dám vědět, jak to dopadlo a o dalších zkouškách a mých pocitech se dozvíte během ledna, kdy mě čeká sociologie, somatologie, právní propedeutika, pedagogika a IKT:) Jak už jsem říkala, Vánoce se blíží a už jsem dokonce stihla koupit většinu dárků, což je u mě úspěch. Většinou to u mě dopadá tak, že sháním na poslední chvíli a letos už mám dokonce i balící papíry haha. Opět jsem chtěla jen obyčejné lesklé a vyhrála to samozřejmě červená a místo stříbrné jako před rokem jsem zvolila zlatou. Musela jsem ale do papírnictví, protože v Tescu ani nikde jinde jsem je nesehnala. Jediný obchod, kde jsem takové viděla byl Nanu Nana, tak se tam můžete podívat pokud se vám taky líbí tenhle styl papíru:)

Teď zodpovím těch milion otázek co mám na ASKu a podívám se konečně na vaše blogy:) V dalších článcích bych chtěla určitě zmínit nějaké tipy na dárky a spíš je zaměřit na vánoční tématiku:) Zatím se mějte krásně a nezlobte se na mě, jsme jenom lidi a momentálně beru blog jen jako mojí zábavu, né jako něco, co bych chtěla posouvat dál a stále se zlepšovat. To třeba někdy také přijde, ale zatím je to takové volnější a vyhovuje mi to. Dobrou noc a klidně se ptejte, teď budu online:) Mimochodem snad se vám aspoň trochu líbí design, který jsem ladila do vánoční atmosféry:P[29.10.2015] - Špatné období za mnou, už jenom radost

29. října 2015 v 22:21 | S-hejvi
Hezký večer všem! Omlouvám se, že jsem se posledních 14 dní neozvala, ale měla jsem okolo mých narozenin takové špatné období a vůbec na nic nebyla nálada. Na to chodit ven, do práce a už vůbec ne na blog. Někdo už si na ASKu asi všiml, že šlo o velkou a nepříjemnou hádku s hodně blízkým člověkem. I když to někdy nechci dávat najevo, jsem citlivá, zvlášť když vás zklamou lidé, kterým věříte. Na druhou stranu každý dělá chyby a kolikrát jsem odpustila přímo i podrazy ostatním lidem, tak jsem si řekla, proč nedát šanci někomu, kdo se ke mě i přes ty špatné chvíle zatím choval nejvíc férově a vím, že si mě váží. Chybovat je lidské a jak se říká: První zákon přátelství vyžaduje, abychom si přátelství hleděli a pečovali o něj. Druhý zákon vyžaduje, abychom byli shovívaví, když je první zákon porušen. A tím jsem se řídila. Všechno špatné přináší i to dobré a teď jsem opět spokojená a můžu říct, že lepšího kamaráda bych těžko hledala...Narozeniny tedy byly nic moc, ale na sobotu už máme plán, kdy si to vynahradíme, protože když se sejdeme my dva, není nuda nikde na světě:D Na fotkách taky můžete vidět další část dárečků, které jsem od prďoly dostala (až si tuhle přezdívku přečte, budu mít spam na fb haha). Boží prstýnek a naušničky:)

Od našeho usmíření mám hned lepší náladu a sice ano, mohla jsem už článek napsat dřív, jelikož mě i sám Marian do toho nutil, že nemá co číst, ale radši jsem spíš chodila ven, užívala si volna s kamarády a bylo i pár akcí, z kterých můžete vidět pár fotek dole v článku:) Začalo to studentskou středeční párty minulý týden, což byla naše úplně první společná akce, kam jsme vyrazili s lidma ze třídy. Protože tam byl Morgan za korunu umíte si představit těch lidí. Se spolužačkou jsme zbytek opustili okolo jedenácté večer a řekli jsme si, že není nad to si sednout s partou v hospodě k pivu. Diskotéky už na mě moc nejsou, zvlášť v takových pajzlech, kam se vejde sotva deset lidí. Druhý den nás ale čekaly derby univerzit Hradce Králové a Pardubic. Sice jsem musela být za kasou a hokej jsem neviděla, ale pořádala se i afterparty, kam jsme se šli podívat a dostala jsem dokonce VIP pásku, abych se cítila o něco lépe haha. Bylo to v malé hale zimního stadionu a to už bylo o něco lepší, než ten středeční propadák. Dalo se tam aspoň hýbat a účinkoval i Paulie Garand:) Domů jsem dorazila kolem 2 ráno a v pátek s celým víkendem šup do práce. S Niki jsem aspoň stihla jednu véču v naší oblíbené Palmovce a celkově jsem posledních pár dní se vším spokojená:) Už jenom dohnat zas ten blog, protože to trochu vázne:P

Brácha je tenhle týden v Anglii, tak mám pokoj pro sebe a snažím se i trochu víc dělat něco do školy. Příští čtvrtek píšu první zápočet a to z angličtiny. Z toho strach nemám, ale jsem zvědavá, jakou formou to bude připravené:) Jsem vůbec maximálně spokojená se školou, zvlášť když jako bonus dostáváme po chodbách dárečky zdarma, jako jsou Redbully nebo balíčky od AVONU:P Teď ještě zodpovím pár otázek na ASKu, které se mi nahromadily a půjdu asi spát:) Mějte se krásně a už brzy čekejte další článek! :-*[12.10.2015] - Oslava 21. narozenin

12. října 2015 v 9:06 | S-hejvi
Dobré ráno, moc se omlouvám, že jsem posledních pár dní nepřidala žádný článek, ale nějak nebyl čas a potom ani nálada. O víkendu jsem slavila své 21. narozeniny a hodně jste mi psali na ASK, že byste si rádi přečetli jaké to bylo, co jsem dostala atd. V první řadě musím poděkovat svojí mamce, že mi udělala ten nejkrásnější dort na světě, který můžete vidět hned na prvních fotkách. Samozřejmě do motivu, který je mi nejblíž a modro-bílý, protože v těchto barvách je řecká vlajka:) Když jsem fotku posílala kamarádům na Rhodos, strašně se jim líbil a ani se nedivím, pro mě to byl nejlepší dortík, jaký jsem kdy měla. Jinak co se týče oslavy, tak ta největší u mě už dávno byla a to právě na téhle dovolené, kdy jsme to tam slavili všichni společně. V sobotu byla taková menší párty, protože slavila i kolegyně z práce, tak jsme to šli zapít a dostaly jsme pár dárečků, které můžete vidět na fotkách:) Po dlouhé době jsem také viděla jednu svojí kamarádku, která se na nás přišla podívat a společně jsme si to užily:)

Moje nejlepší Nikolka mi včera přišla popřát do práce na zimák a donesla mi krásné dárečky a to by nebyla ona, kdyby se to netýkalo Řecka, protože pro nás obě je to srdcovka haha. Plus k tomu mi upekla vynikající mufiny, které jsem od ní už dostala v sprnu k svátku a tak strašně mi chutnaly, že mi je teď udělala znovu:D Je prostě nejlepší! Rodiče mi dali nějaké penízky, můžete vidět kupu čokolád a víno samozřejmě taky nechybělo:) Mám i nějaké oblečení, ale to chystám přidat až do dalšího článku new in. Abych pravdu řekla, letos jsem to ani nijak neprožívala, asi už pro mě oslava narozenin není nějakou mega událostí a věk 21, který se mi vůbec nelíbí podle mě ani nestojí za to moc slavit:D Dál ani nevím, co pořádně napsat, ale kdybyste měli nějaké otázky, ptejte se na ASKu:) Na závěr chci moc poděkovat vám, co jste mi včera popřáli, ať už do zpráv nebo kamkoliv jinam. Moc si toho vážím a snad se mi to všechno vyplní, hlavně to, jak mi někdo psal ať se mi daří ve škole, protože to je pro mě to hlavní a taky to, ať mám kolem sebe jen dobré lidi, což teď už mám:)
Děkuju vám a snad se vám článek aspoň trochu bude líbit, i když je kratší:)


[7.10.2015] - Poprvé v životě se těším do školy

7. října 2015 v 9:20 | S-hejvi
Dobré ráno! Už tak dobré dvě hodinky jsem vzhůru, i když bych klidně dnes mohla spát déle, protože školu mám až od 15 hodin a odpadla nám přednáška ze somatologie:) Každopádně já nejsem ten typ, co by vychrupoval do dvanácti a dokonce jsem stihla uklidit, nafotit fotky a udělat si po dlouhé době tu nejlepší snídani:P Z fotky určitě poznáte, o čem mluvím - mini palačinky na způsob lívanečků s banánem a javorovým sirupem. Mňam, mňam! Ten jsem vyzkoušela poprvé, protože o něm každý tak básní a není to nejlacinější záležitost. K palačinkám je ale naprosto dokonalý a začala jsem ho používat i jako sladidlo místo cukru do čaje:) Hned je to o něco lepší, doporučuji! Dnes je to třetí týden co chodím do školy a musím říct, že snad poprvé v životě to neberu jako povinost, ale těším se tam, protože mě to baví! Ano, škola mě baví! Nikdy bych nevěřila, že tohle řeknu, ale jsem z ní nadšená, jelikož konečně je to zaměření, ve kterém jsem se našla a chci se mu věnovat. Už to není jako na střední o tom, se ráno donutit vstát z postele, protože musíte do toho otravného ústavu s tím, že až se odpoledne, které už se na podzim zdá být jako večer, vrátíte domů a budete muset zasednout nad učení u kterého stejně usnete a neuděláte nic. Proč? Protože vás to jednoduše nebaví a nic vám to nedává. Tak to aspoň bylo ty 4 roky u mě a teď je to úplně naopak! Těším se na přednášky, až se zas dozvím něco nového, půjčuji si knížky, které nám byly doporučené, protože když čtu něco o kriminalitě a vězení, nemůžu se odtrhnout haha. Jedu na exkurze, na které nemusím, dnes v 7 večer jdeme s holkama na opět nepovinou talk show o tom, jak se žije s duševní nemocí. Plno věcí nemusím dělat, ale pro mě je to zajímavé a dělám to s chutí a radostí:)

V pondělí jsem měla svoji první prezentaci na téma rodina a intimní vztahy. Byla jsem strašně nervózní, protože jsem nevěděla, jak to na vysoké chodí, jak profesoři hodnotí atd. Dopadlo to lépe, než jsem čekala a dokonce jsme byly pochválené, takže to mi zvedlo náladu a co v neposlední řadě musím vyzdvihnout je naše úžasná třída! Jak jsem na střední škole měla kolektiv totálně na prd, o to víc mi teď mi bylo přáno, jelikož si rozumíme a jak kluci, tak holky jsou super lidi a musím říct, že z téhle stránky to být lepší nemohlo:)


Včera jsem byla v práci a koupila jsem si nový diář pro rok 2016. Samozřejmě růžová to je moje, takže jinak to ve výběru dopadnout nemohlo haha. Je sice takový obyčejný, ale přesně takové se mi líbí a za pouhých 99,- nechte ho tam, že? Teď přepisuji sešit a potom se chystám do města zařidit něco kvůli práci a potom jdeme možná s kamarádem někam na oběd:) Mějte se krásně a pokud byste měly nějaké otázky, ať už ohledně školy nebo ostatního, ptejte se na ASKu, ráda odpovím:) Jinak další článek bude pokračování o mém hubnutí, druhá část, která se týká jídelníčku:)
 
 

Reklama