diary

Slavím 24. narozeniny

Čtvrtek v 18:24 | S-hejvi
Krásný čtvrteční den vám přeji. Já jsem si ho dnes užila na maximum, protože jak už říká název článku, slavila jsem své 24. narozeniny. Velkého povzbuzení se mi dostalo hned po příchodu do školy, kdy mi spolužačka popřála a dodala pravdivou, ale pro mě trochu frustrující větu. Jedná se totiž o poslední rok, kdy si mohu věk zaokrouhlit dolů ke "dvacítce". Přijde mi, že poslední roky ten čas neskutečně utíká a na své 23. narozeniny si vzpomínám, jako bych je slavila včera. Každopádně bych i v tomto článku chtěla moc poděkovat všem, kteří si vzpomněli a udělali můj den o to krásnější. Především tak mému příteli, který mi nechal poslat nádherný box červených růží a připravil mi tak nejkouzelnější překvapení, které jsem mohla dostat. Květiny miluji a není nad ten pocit, když si uvědomíte, jak pozorného a milujícího muže vedle sebe máte. Děkuji i mojí mamince za úžasný dort, který vypadá překrásně a ještě lépe chutná.

Přidávám sem pár fotek, které vystihují mojí dnešní pozitivní náladu plnou štěstí a to díky lidem, které mám nejradši. Ať už právě rodinu, přítele a nebo kamarády. Jediné co mi chybí je moje před několika lety zesnulá babička. Na narozeniny si na ni vždy vzpomenu, jelikož vždy přišla na návštěvu a tyto rodinné oslavy v její přítomnosti jsem měla moc ráda. Každopádně tohle je život a i když tu nemůže být, už šesté narozeniny se povzbuzuji tím, že teď by na mě byla určitě pyšná! :) Dnešní den je pro mě jedním z nejkrásnějších v roce a i když bych raději slavila 18. narozeniny, čas bych rozhodně vrátit nechtěla. Jsem teď totiž štastnější, než kdykoliv předtím! :)I podzim má své kouzlo

9. října 2018 v 14:26 | S-hejvi
Hezké úterní odpoledne vám přeji. Jak si užíváte zatím pohodový a relativně slunečný podzim? Já jsem neskutečně vděčná, že letos počasí přeje a to i takhle začátkem října. S odchodem léta to nejprve vypadalo, že přijde hned krutá zima a podzimní dny si nebudeme moci užít, jak se patří. Opak je pravdou a já jsem nádherného počasí opět využila o víkendu s přítelem, kdy jsme šli na procházku do lesa. Byla delší, než jsem původně plánovala a kdybych věděla, že ujdeme hned několik kilometrů, zvolila jsem jinou obuv. Každopádně i tak jsem si to užila na maximum! Bylo krásně, svítilo sluníčko a vydali jsme se navštívit lesní zvířátka. Nebyla bych to já, abych nepořídila několik fotek, které můžete vidět níže v článku...

Popravdě jsem moc ráda, že u nás v Hradci máme taková krásná místa pro relax a odpočinek jako jsou právě lesy na okraji města. Moc ráda tam chodím, ať už právě na podzimní procházky nebo se jen tak v létě projíždět na kole. Jediné, co mi však letos chybí jsou houby, které u nás bohužel nerostou. Možná právě díky počasí nebo je tu i druhá možnost a to, že ze mě zkušená houbařka nikdy nebude. Pokud jsem někdy našla nějaký hříbek, byla to jen shoda náhod nebo zázrak :D. Smaženici bych si ale dala, tak snad se jí letos aspoň jednou dočkám! Mějte se krásně!

Návštěva IKEI

1. října 2018 v 17:28 | S-hejvi
Přeji všem krásné pondělí a zároveň začátek nového měsíce! Já jsem s pozitivní náladou zahájila druhý týden ve škole a i když venku není počasí nic moc, i tak mám radost z toho, že jsem opět v jistém režimu. Nic nedělání je pro mě paradoxně snad více náročné a stresující, než pevně daný plán a úpřímně mi to chybělo. Seminární práce a prezentace mám teď na pořadu dne, ale k tomu dnešní článek směřovat nechci. Jak už napovídá jeho název, nedávno jsem s přítelem zavítala do Ikei. Vždy se tam ráda vracím a jelikož jsem milovník dekorací a dalších doplňků, umíte si asi představit, jaký je pro mě Ikea ráj. Než vám představím, co jsem si pořídila, musím zmínit ještě jednu zásadní věc a to, že mám muže, který má svatou trpělivost při nákupech a dlouhé chození po obchodech mu nevadí, ba ho dokonce baví. Tohle je si myslím velká výhoda, protože většina chlapů má jiný přístup...

Každopádně vrátím se k mým nákupům a na následujících fotkách můžete vidět, co jsem si koupila. Není toho mnoho, ale s přicházejím podzimem jsem nemohla vynechat svíčky. Pálení svíček v tomto období a zimě je pro mě nedílnou součástí téměř každého dne a zejména vanilkové vůně patří k mým favoritům. Dalším doplňkem, který určitě znáte jsou bílé mini květináčky, které já používám právě buď jako stojan na svíčku nebo tužky, propisky atd. Vypadá to krásně a tenhle styl patří k mému oblíbenému. A protože by to nebyla návštěva Ikei bez něčeho dobrého na zub, vzala jsem i máslové sušenky společně s čokoládovo-kokosovými kuličkami, které někdo nemusí a někdo je miluje - já patřím k té druhé skupině! Mějte se krásně a dejte mi vědět, zda Ikeu také rádi navštěvujete a jestli jste také závislí na podobných produktech, které jsem si pořídila já.Začátek semestru v novém oboru – SOCIÁLNÍ PEDAGOGIKA

24. září 2018 v 16:26 | S-hejvi
Přeji vám všem hezký den a vítám vás u dalšího článku. Přišlo mi několik dotazů, zda po státnicích nastupuji do zaměstnání nebo pokračuji dál ve studiu. Jak už říká název, nadále jsem studentkou a tentokrát se jedná o navazující magisterský obor Sociální pedagogika. Dnes nám začal zimní semestr a i když se mi ze začátku zdálo, že současné předměty, které budu mít jsou trochu mimo oblast, která mě zajímá nejvíc, člověk nemůže zoufat a házet flintu do žita jak se říká. Pokud předměty úplně nevyhovují vašim požadavkům a pokud vás čeká plno seminárních prací, o kterých už teď víte, že vás nebudou bavit psát, přistupte k tomu úplně jinak. Třeba tak jako já, že si je uzpůsobíte svým potřebám a zájmům, což je u mě (jak je známo) téma z oblasti vězeňství. Na předmětu základy sociální práce jsem si z nabízených témat nevybrala nic, tak jsem si jednoduše vymyslela své vlastní, které mi bylo uznáno - role sociálního pracovníka ve výkonu trestu odnětí svobody. Školu jsem tedy započala s úsměvem a maximálně spokojená! Pokud i vám začal nový semestr ať už v dalším ročníku či nové škole, přeji vám hlavně hodně úspěchů a štěstí při zkouškách!

Stejně jako jsem publikovala článek o Sociální patologii a prevenci, ráda bych napsala něco i o tomto současném oboru, který studuji. To ale až za nějakou dobu, přeci jen v první den školy toho ještě není na sdělení tolik. Co se obecně týče školy, už jsem se do ní i těšila. Zní to možná šíleně, ale z té největší flákačky na střední je najednou zodpovědná studentka, která se učí s radostí. Tohle celé je ale jen zákon principu, že když vás něco opravdu baví, jde to 10x lépe. V tom se asi shodneme všichni, že? :) Mějte se krásně!


Podzimní procházka

21. září 2018 v 17:43 | S-hejvi
Přeji vám všem hezký pátek a zároveň začátek víkendu. Vypadá to, že tento týden byly poslední dny, kdy jsme si mohli užít sluníčko a teplo. Od zítra půjdou teploty rapidně dolů a doufám, že jste toho využili stejně tak, jako já s přítelem. Dlouhé podzimní večery nikdy nebyly mé oblíbené. Zvlášť když se jedná o deštivé dny a já během nich mám jak naschvál co nejvíce povinností. Pravý podzim si představuji asi tak, jak můžete vidět na fotkách ze včerejšího dne. Samozřejmě tílko v příštích měsících už asi nevytáhnu, ale teplé pohodlné oblečení, zbarvené listí a přítomnost milovaného člověka během podzimních procházek je má nejoblíbenější část tohoto ročního období. Snad se tedy těchto dní dočkáme a nepostihne nás jen déšť, kdy člověk má náladu tak akorát na teplý čaj a spánek.

Každopádně tento rok jsem si léto a sluníčko užila na maximum a je na čase se s ním rozloučit. Snad i vy si odnášíte z prázdnin nezapomenutelné zážitky a chci vám v tomto článku popřát hezký vstup do dalšího ročního období bez špatných nálad a hlavně zdraví, které teď všichni během náhlých změn teplot budeme potřebovat. Mějte se krásně a určitě také na nějakou podzimní procházku vyražte, je to totiž příjemné odreagování od začátku školy či pracovních povinností!


Výlet do Českých Budějovic

10. září 2018 v 18:02 | S-hejvi
Vítám vás u prvního článku v měsíci září a zároveň bych se chtěla omluvit za mojí neaktivitu. Jak byl červenec plný dovolených a relaxu, srpen byl u mě naopak pracovní a to zejména poslední dva týdny. Minulé pondělí jsem si ale opět odpočinula a to u přítele v jižních Čechách, kde jsem strávila krásných 5 dní. Slavili jsme jeho narozeniny a musím se vám pochlubit dortem, který jsem pro něj upekla. Nechci znít až moc namyšleně, ale opravdu chutnal stejně skvěle, jako vypadal! :D Pečení mě hodně baví a určitě plánuji přidávat i nějaké recepty na podzimní koláče nebo později vánoční cukroví.

Vyrazili jsme i na výlet do Českých Budějovic, které jsou krásné! Zejména náměstí, které je nějvětším čtvercovým náměstím v České republice. Nachází se na něm i tak zvaný bludný kámen, slyšeli jste o něm? Říká se, že pokud na tento kámen šlápnete, v přilehlých uličkách okolo samotného náměstí se ztratíte a těžko budete hledat cestu zpět. Nám se nic takového naštěstí nestalo :-) Přidávám zde několik fotek z posledních dnů, které jsem si užila na maximum!


Vracím se k blogu, tentokrát už jako Bc.!

23. července 2018 v 10:13 | S-hejvi
Zdravím vás! Po několika měsících jsem se dokopala k tomu, abych se vrátila k blogu. Chtěla bych vám moc poděkovat za trpělivost a krásné komentáře, které jsem si včera přečetla. Většina z vás pochopila moje vytížení před státnicemi a s tím i fakt, že jsem na blog neměla ani pomyšlení. Tento článek tedy začnu tím, kde jsem posledně skončila a to školou. Duben, květen a začátek června pro mě byly hodně stresující. Dopisovala jsem bakalářku, zařizovala její tisk. Do toho jsem ještě chodila do práce a poslední týdny seděla od rána do večera nad učením. Kdo zažil státnice, ví o čem mluvím. Byl to největší stres v mém životě a zkoušky, které se maturitě (jak někteří tvrdí) nemohou vůbec rovnat. Každopádně se stal zázrak a tomu, čemu jsem do posledních chvil nevěřila se stalo skutečností. Úspěšně jsem dokončila vysokoškolské bakalářské studium a ten pocit štěstí se nedá slovy vyjádřit. Musím i tady poděkovat své rodině, nejbližším kamarádům i těm, kteří v tom byli semnou, za neskutečnou podporu! Zvládla jsem to a pokračuji dál. Podala jsem si přihlášky na 3 obory a na všechny 3 jsem byla přijata. Nakonec jsem se rozhodla opět pro Univerzitu Hradec Králové, navazující obor Sociální pedagogika. Koncem zaří tedy opět nastupuji do školy a věřte nevěřte - těším se!

O samotných státnicích chystám článek, kde se dozvíte podrobnosti o jejich průběhu. Škola mi skončila 12. června a od té doby si užívám zaslouženého volna a prázdnin. S rodinou jsem byla na dovolené ve Španělsku, včera jsem se vrátila z naší tradiční dovolené v Krkonoších a v neděli opět jedu na menší dovolenou s přítelem. Fotky plné zážitků přidám v příštích článcích. Tento je pouze shrnutí mého 3 létého snažení, které nakonec dobře dopadlo a loučím se tak i na blogu s oborem Sociální patologie a prevence, který mi dal plno vědomostí, zážitků, zkušeností, přátel a samozřejmě první úspěšný krok k tomu, abych si mohla splnit svůj velký sen! Mějte se krásně a doufám, že můj návrat k blogování uvítá ne jeden z vás! Užívejte léto!

PS: Zdravím Vodiska ♥


Rychlé info

26. února 2018 v 19:04 | S-hejvi
Hezký pondělní den vám přeji. Pro mě tedy moc hezký není, jelikož ta ukrutná zima už mi leze na nervy. Mimo to mě od rána bolí žaludek a vůbec nic se mi nechce. Občas mám dny, kdy mě chytne šílená lenost a hold se s tím nedá nic dělat:D Každopádně aspoň ten článek jsem chtěla zveřejnit, i když nebude moc obsáhlý. Musím vám také poděkovat, že jste se zapojili do dotazníku k mé bakalářce. Stále mi ale chybí lidé nad 60 let a byla bych moc vděčná, kdybyste to zkusili vyplnit třeba se svými prarodiči, pokud máte možnost:) Tahle věková kategorie mi dává zabrat více, než jsem na začátku sama čekala. Samozřejmě jaké si to uděláš, takové to máš a musím se s tím nějak poprat:) Odkaz na dotazník najdete TADY.

Další, o něco banálnější věc o které přemýšlím je barva desek bakalářské práce. Nejvíce se používá tmavě modrá, ale viděla jsem i černou, která se mi líbí a i když působí hodně drsně, k mému tématu by se ve finále hodila asi nejvíc:D Napište mi do komentářů, jakou barvu byste zvolili vy:) Dnes přidávám jen pár fotek, jelikož jsem líná i na to, přetáhnout ty novější z mobilu do notebooku, ale upřímnost se cení, ne? :D

Mějte se krásně a brzy u dalšího, snad záživnějšího článku!
Úspěšné zkouškové a premiéra "odstínů"

13. února 2018 v 17:01 | S-hejvi
Po 14 denní pauze vás všechny vítám u nového článku! Omlouvám se za neaktivitu, ale měla jsem hromadu učení, nad kterým jsem už poslední dny zkouškového vyčerpala snad všechnu energii, kterou jsem měla. Připravovala jsem se na poslední zkoušku ze sociologie, kterou jsem dělala na 4. pokus a konečně se mi podařilo ji zvládnout! Byla to poslední překážka, která mi stála v cestě, abych se vůbec dostala ke státnicím a nakonec jsem ji zvládla lépe, než by se mi kdy vůbec zdálo. Ze zkoušení jsem si odnesla A a do teď jsem díky tomu plná pozitivní nálady s chutí ten poslední semestr zvládnout co nejlépe. Mnozí by řekli, že to nejhorší je teprve čeká a to v podobě státnic, ale já to mohu říci teď, jelikož minulý rok jsem tuto zkoušku považovala za nezvládnutelnou a poslední měsíce jen přemýšlela nad tím, že kvůli ní snad školu ani nedodělám. Opak je pravdou a já teď skutečně věřím, že vše dobře dopadne! :)

Za odměnu jsem si poslední týden jen užívala a relaxovala. S kamarádkou Péťou, která je i má spolužačka jsme vyrazily na premiéru 50 odstínů svobody. Film se mi moc líbil a myslím si, že celá trilogie se dočkala krásného závěru. Teď, když jsou na světě všechny 3 díly sice musím zmínit, že ten druhý se mi líbil asi nejvíce, ale ten poslední se závěrečným prostřihem při písni Love me like you do si mě také získal. Určitě doporučuji! Také s přítelem jsem si opět užila krásný víkend a dali jsme si symbolické dárečky k Valentýnu. Já sice nejsem pro nějaké velké slavnosti tohoto svátku, jelikož jsem vždy byla zastáncem toho, že lidé ve vztahu slaví každý den toho, že mohou být spolu a že se mají rádi a já to tak také beru, ale určité drobnosti jako gesto lásky vždy potěší a nejen na Valentýna. Přeji vám zamilovaným krásný zítřejší den plný lásky, ale především každý den plný radosti z toho, že máte vedle sebe osobu, které můžete věřit a těšit se ze společných chvil:)

K dnešnímu článku to bude ode mě vše a brzy se ozvu s dalším. Mějte se krásně!
Únor za dveřmi a poděkování

31. ledna 2018 v 16:03 | S-hejvi
I když je poslední lednový den, chci vám všem už teď popřát hezký vstup do nového měsíce. Doufám, že únor už nebude tak hektický jako leden, protože mě čeká poslední zkouška a ráda bych si už konečně odpočinula a udělala den pro sebe strávený v posteli a plný filmů:D Moje trochu naivní představa, jelikož zkouškové sice končí, ale čeká mě dopisování bakalářky a shromažďování dat pro empirickou část. Každopádně čas na jeden takový den plný relaxace se snad najde:)

Další mojí možná naivní představou je to, že už bych ráda přivítala jarní počasí a plno sluníčka. Nevím, jestli to máte stejně, ale dobíjí mě pozitivní energií a osobně mám pak větší chuť do práce, do učení, čehokoliv...Zkrátka jaro je mé nejoblíbenější roční období a nemohu se dočkat, až budeme moci zahodit těžké zimní bundy. Letos plánuji, že se budu na státnice co nejvíce učit venku, protože tímto stylem mi to jde lépe a rychleji, než doma. Máte to někdo stejně?

Chtěla bych vám také moc poděkovat za návštěvnost, kterou před pár dny zjevně vyvolal článek o mé praxi ve věznici. Přišlo mi plno zpráv na Instagram a hezkých komentářů, což mi udělalo velkou radost a budu se snažit takových článků, které by pro vás mohly být zajímavé psát co nejvíc. Koukala jsem na statistiky a taková návštěvnost tu nebyla od září minulého roku a moc mě těší váš zájem. Zaznamenala jsem i takové odezvy, že je škoda, že jsem se nemohla rozepsat více, ale konkrétnější informace už opravdu bohužel nebyly možné. Co se týče mé bakalářky, mám v plánu do této věznice zavítat znovu s cílem získat rozhovory s pracovníky a jejich názory na téma trestu smrti a doživotí. Pokud mi to bude umožněno, můžete se těšit na další článek z tohoto soudku:)

V pondělí mě čekalo krásné překvapení, kdy za mnou přijel přítel a užili jsme si krásné odpoledne. Jak už jsem psala na Instagram, važte si lidí, kteří vás mají rádi a ukazují vám to. Nikdy to neberme jako samozřejmost, protože to samozřejmost není a brát tak i naši drahou polovičku je dle mého názoru to nejhorší, co můžeme udělat. Momentálně jsem strašně šťastná a přeju vám všem to samé. Nenahraditelný pocit :)

Mějte se krásně a brzy u dalšího článku!

Jde se do finále...a k volbám!

26. ledna 2018 v 12:36 | S-hejvi
Hezký páteční den vám přeji! Posledních pár dní mimo učení dělám i další věc a to, že si začínám uvědomovat, jak se blíží mé studium do finále. Všechny zkoušky jsem zatím zvládla, včetně té poslední, o které jsem se zmiňovala v předchozím článku. Čekají mě poslední dvě. První tuto neděli z vězeňství a penitenciární péče, což je můj oblíbený předmět a od samého začátku jsem se těšila, až budu konečně ve třeťáku a budu se tím moci zabývat. Každopádně poslední zkouška začátkem února bude zároveň tou nejsložitější a proto nechci nic podcenit. Jak jsem již říkala, teď je pro mě škola prioritou a následujících pár týdnů to nebude jiné. Čas šíleně letí a já musím pohnout i s bakalářkou, co se týče výzkumu. Ani se mi nechce věřit, že zbývá necelých 5 měsíců do státnic...

Přemýšlela jsem také nad tím, jestli pokračovat dál nebo jít do práce. Popravdě představa peněz mě láká, ale na druhou stranu představa toho, že letos by to byly mé poslední prázdniny mě děsí:D Tak teď si vyber...V souhrnu jsem došla k závěru, že škola mě zatím baví a proto si dám přihlášky jak na kombinované studium, které bych mohla dělat při práci a jednu si podám i na prezenční, protože kombinovanou formu tento magisterský obor zatím nezavedl. V prvním případě bych pokračovala na UHK v oboru Sociální pedagogika a v druhém by se jednalo o Resocializační pedagogiku v Pardubicích. Oba jsou navazující na můj obor, ale to vše ukáže čas. V první řadě musím ty státnice nejprve udělat, že? :D Přihlášky se ale podávají do konce února a zatím jsem se rozhodla takto.

Momentálně toho mám nad hlavu a 14 dní v kuse se soustředit jen na učení zapříčiní i to, že kolikrát ani sama nevím co je vůbec za den:D To ale vy, kteří také máte zkouškové určitě znáte. To je také důvod, proč dnes přidávám jen dvě fotky, protože na nic jiného zkrátka nebylo ani pomyšlení - než opět vyfotit papíry a knížky, které mi teď dělají častější společnost, než kamarádi a přítel:D Dnes jdu také k volbám a rozhodla jsem se volit Miloše Zemana:)

Mějte se krásně a snad brzy u dalšího článku!Krásný víkend plný učení

20. ledna 2018 v 15:47 | S-hejvi
Přeji vám všem krásnou sobotu! Jak si užíváte víkend? Já ho opět trávím nad učením, ale i to je potřeba si zpříjemnit. Včera za mnou přijel přítel a musím se s vámi podělit o ten pocit, když jsem si uvědomila jaké mám vlastně štěstí. Neskutečně mě podporuje ve škole a ta opora a energie, kterou mi dodává je neuvěřitelná. Zvlášť teď během zkouškového, za což jsem mu moc vděčná. Tím chci říct, že i když jsme páteční večer strávili u probírané látky, ze které v úterý dělám zkoušku, tak jsem si to i tak užila a jsem nabitá pozitivní náladou vše zvládnout. Tentokrát to bude sociologie rodiny, tak mi i vy držte palce! :)

Těším se, až všechny zkoušky budu mít za sebou a vrhnu se na dopisování mé bakalářky. Zbytek ledna a celý únor bude plný práce, ale věřím, že v březnu už si trochu oddychnu a s příchodem jara zase přijde ta uvolněnější atmosféra. Zimy už mám letos plné zuby a nemůžu se dočkat prvních jarních dnů. Věřím, že většina z vás je na tom stejně...

Kdybyste měli nějaké otázky k předchozímu článku o mé škole, který najdete zde, neváhejte se zeptat v komentářích nebo na ASKu, kde pravidelně odpovídám. Samozřejmě i tipy na články, o které byste měli zájem jsou vítané. Pro dnešek se loučím s další várkou fotek a brzy se zase ozvu.

Užijte si zbytek víkendu a mějte se krásně!


Zkouškové, plesová sezóna a práce

15. ledna 2018 v 14:44 | S-hejvi
Vítám vás u prvního článku letošního roku! Měla jsem původně v plánu se ozvat dříve, ale po Silvestru a příjezdu domů od přítele se mi na internetu objevilo spoustu termínů zkoušek a já jsem, jak je mým zvykem začala panikařit. První polovinu ledna tedy přesně vystihuje nadpis článku...

Začala jsem se okamžitě učit, jelikož hned dvě zkoušky jsou pro mě jedny z nejtěžších vůbec a to díky zkoušejícímu. Potrpí si na detaily a já jsem opravdu nechtěla nic podcenit. První dopadla dobře - i když to je oproti mým očekáváním hodně slabé slovo! Jednalo se o psychodiagnostiku a poradenství. Byla jsem šíleně vyklepaná, jelikož pan doktor je jediný, který mě už od jedné zkoušky v minulém roce třikrát vyhodil a tím pádem se ani nedivte mým obavám:D Každopádně jsem dostala za A, což pro mě byl v ten moment zázrak a taky důvod k malé oslavě. S přítelem a kamarádem Robinem jsme se zúčastnili maturitního plesu a od mého milovaného jsem dostala za vydařenou zkoušku milé překvapení - nádhernou kytici lilií, které miluji a mám je i vytetované na lopatce. Pozorný protějšek je to nejlepší, co ženu může v životě potkat! :)

Do toho všeho chodím i do práce a na blog díky povánočnímu stresu nebyl čas ani nálada. Chci vám to ale postupně začít vynahrazovat, protože už mi psaní chybí a tento rok bude u mě obzvlášť zajímavý! Po dotazech na Instragramu jsem se rozhodla následující články zaměřit na různá témata a jedním z nich bude i moje škola. Myslím si, že ve třeťáku už mám dost zkušeností natolik, abych mohla vše zhodnotit a popsat, o čem je můj obor a jak to na vysoké chodí. Jeden takový článek jsem už zveřejnila, ale mé postoje se během dvou let výrazně změnily. Mám za sebou i praxi ve vězení a to je téma, na které se ptáte ještě častěji. Proto bych se o něm ráda zmínila v takovém rozsahu, který mi je umožněn. Samozřejmě se články nebudou týkat jen školy, ale to už časem uvidíte sami.

Přeji vám pevné nervy a klidné dny do zbytku měsíce, mějte se krásně!

Rozloučení s rokem 2017

31. prosince 2017 v 9:47 | S-hejvi
Vítám vás u posledního článku letošního roku. Jak je již na mém blogu zvykem, chtěla bych rok 2017 shrnout do pár vět společně s fotografiemi, které u mě tento rok vystihují. Vybrat jich 12 bylo letos obzvlášť těžké, jelikož zážitků a krásných chvil bylo během posledních dvanácti měsíců nespočet. Čím tedy začít...

Začátek roku byl díky zkouškám hektický, ale s příchodem jara se u mě jako vždy objevila pozitivní nálada s chutí vše zvládnout a odrazilo se to hlavně v mém odhodlání jít na rande s o hodně starším mužem. Tento krok byl tím nejlepším rozhodnutím za poslední rok a jsem neskutečně pyšná na svoji odvahu, protože díky ní jsem teď šťastnější než kdykoliv předtím. Ať uz to druzí odsuzují či nikoliv, pravda je taková, že Pepa je první chlap v mém životě, se kterým mohu být na 100% sama sebou a změnil můj názor na mužské pohlaví a probudil ve mě pocit toho, že žít s někým ve vztahu je ta nejkrásnější věc na světě. Do dubna 2017 jsem byla přesvědčená o opaku...

Od té doby jako by vše bylo 100x hezčí. Včetně mé další dovolené na Rhodosu, kam jsem letos nezavítala s Nikčou, ale s rodiči a bráchou. Poznala jsem celý ostrov trochu jinak, než do teď a nemohu opomenout i klasickou dovolenou v Krkonoších, která byla opět nezapomenutelná. Do třetice všeho dobrého jsme s přítelem vyrazili v srpnu do Špindlu, což byla naše první společná dovolená a budu na ni vždy ráda vzpomínat...

V září se mi splnil jeden z mých snů a i když to mnoha lidem bude připadat absurdní, já jsem za tuto příležitost opravdu vděčná. Když jsme se v roce 2010 byli podívat v okolí Mírovské věznice, řekla jsem větu " já tomu Kajínkovi stejně jednou podám ruku". O 7 let později se mi to splnilo a odsuzujte mě nebo ne - dle mého názoru si Jiří Kajínek zaslouží obdiv už jenom za to, že je pořád naživu a chodí mezi námi. Nikdo z nás si neumí představit, jaké to je být ve vězení pokud jsme to samy nezažili a o to více, být ve vězení nespravedlivě. Říkat, že se tam nemají zas tak špatně a on si to stejně zasloužil je argument vás, kteří o vězeňských podmínkách víte velké prd. Měla jsem v tomto roce i možnost vykonat praxi v NEJMÍRNĚJŠÍM stupni zabezpečení věznice a věřte mi, že bych tam nechtěla být ani týden. Natož pak 23 let neprávem...Vidět tohoto člověka naživo pro mě tedy patří k těm nezapomenutelným zážitkům a názor na to každý můžete už mít jaký chcete...

V říjnu jsem oslavila své 23. narozeniny a uvědomila jsem si, že lidé, kteří je semnou oslavili a popřáli mi jsou přesně ti samí lidé, kterým musím za tento rok poděkovat. Niki, Lucko, Davide, Robine a Ájo děkuju vám, že jste tu pro mě byli. Udělali jste mi celý rok 2017 příjemnější a všem vám přeji do nového roku jenom to nejlepší. Včetně mého přítele jste všichni mým hnacím motorem a oporou, miluju vás!

S koncem roku přišly ty nejkrásnější Vánoce a já mohu poprvé v životě říct, že jsem opravdu šťastná. Na závěr bych všem chtěla vzkázat, že nepřejícnost z nikoho šťasnějšího člověka neudělá a závist či přetvářka vůči druhým není cestou k lepšímu životu, než jaký máte teď. Mějte se rádi a važte si správných lidí kolem sebe. Pokud jste obklopeni zlými lidmi, vyškrtněte je ze svého života jako jsem to v minulých letech udělala i já a uvidíte, že vám bude hned lépe. Jak se říká k vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama...

Do roku 2018 tedy všem přeji dvojnásobek toho, co sami rozdali. Ohlédněte se za uplynulým rokem a s rukou na srdci si řekněte, zda jste mohli být lepším člověkem a pokud ano, pojďme to v roce 2018 společně všichni změnit. V poslední řadě vám všem přeji hlavně zdraví, protože bez zdraví uz nic dalšího nemá smysl....

Mějte se krásně, užijte si dnešní Silvestr a budu se těšit u článku v příštím roce!


Co jsem dostala k Vánocům?

29. prosince 2017 v 12:42 | S-hejvi
Krásný páteční den všem! Dnešní článek bude o něco kratší, ale za to v něm uvidíte daleko více fotek, než obvykle. Teď se chystám za přítelem, ke kterému jedu slavit letošní druhé Vánoce a čas mě celkem tlačí. Každopádně slíbila jsem vám článek o dárcích, které jsem dostala pod stromeček od rodičů. Jak jsem již zmiňovala, letošní Štědrý den byl opět dokonalý a mám ze všech dárečků obrovskou radost! Ať už jsou to multifunkční hodinky, které mi počítají kalorie i kroky (což se po novém roce rozhodně bude hodit:D) nebo kniha Žena v okně, kterou jsem si přála. Zmínit musím i nádherné paletky stínů a bronzerů od Make-up Revolution London a vůni Mont Blanc. Tu jsem si naprosto zamilovala a určitě ji všem dívkám a dámám doporučuji! Jmenovat vše je zbytečné, jelikož dárečky můžete vidět vyfocené. Letošní Vánoce nás jako každý rok nezklamali a společně s bráchou jsme dostali nejen to, co jsme si přáli, ale i krásná překvapení, ze kterých jsem do teď unešená. Jaké byly vaše Vánoce a čím jste obdarovali vaše blízké? Napište mi své dárečky a zážitky z letošních Vánoc do komentářů! :-)

Tímto se s vámi pro dnešek loučím a brzy čekejte poslední článek letošního roku!

Vánoce 2017

26. prosince 2017 v 10:49 | S-hejvi
Krásné dobré ráno vám přeji! V první řadě se chci moc omluvit, že jsem se do Vánoc nestihla ozvat s článkem, ale bylo toho opravdu moc. Na poslední chvíli jsem ještě sháněla pár dárečků a poslední dny u nás vrcholily přípravy, takže jsem na blog neměla ani pomyšlení. Chtěla jsem si užít zdobení stromečku a s kamarádkami se sejít na kávu a dát si vánoční dárečky. Letos mě vánoční atmosféra úplně pohltila a jak jsem psala i na Instagram, je to asi i díky tomu, že jsou to první Vánoce s přítelem. My je oslavíme až 29., kdy jedu k němu a bude to letos náš druhý Štědrý den. Každopádně abych se vrátila k tomu prvnímu, který proběhl klasiky 24. prosince - byl jako vždy dokonalý! Od rána jsem si tenhle den užívala, nechybělo plno filmů a pohádek včetně Grinche a Sám doma, což je u nás klasika. Rodinná pohoda s jídlem a pitím byla dokonalá a největší radost mám vždy z toho, že u nás doma je na Vánoce i babička s dědou. Dostala jsem plno krásných dárečků za které děkuji a brzy o nich čekejte článek.

Čím jsem starší, tak si opravdu víc uvědomuji, že Vánoce nejsou o dárcích a beru je už jen jako takový příjemný doplněk. Když jsem se tak dívala na svoji rodinu u stromečku, jak jsou všichni spokojení a zdraví, tak to je pocit k nezaplacení. To je ten nejkrásnější dárek, který se nikdy nedá koupit a buďte všichni vděční za to, že tyto chvilky můžete prožívat. Kdyby to bylo naopak, k čemu by nám bylo nové oblečení či mobil? Sejít se s rodinou, užít si společnou večeři a být v dobré náladě bez starostí je to nejkrásnější co každý z nás může zažít. Doufám, že jste si letošní Vánoce tedy užili jak se patří a do Nového roku se vám určitě ještě ozvu.

Přeji vám všem klidný a hezký zbytek vánočních svátků :-)
Adventní neděle číslo 3

17. prosince 2017 v 9:39 | S-hejvi
Krásné nedělní ráno vám přeji. Jak už vyplývá z názvu článku, je tu 3. advent a já ho dnes vyjímečně budu trávit doma v klidu. Většinou mám neděle pracovní, ale dnes se hokej u nás nehraje. Tím pádem skvělá příležitost naposled navštívit adventní trhy, které u nás dnes končí a také musím sehat jeden poslední dáreček pro syna Kubíka od mé kamarádky Lucky. Jsem naprosto bezradná, je mu rok a půl a nikdy jsem dárečky pro tak malé děti nekupovala. Tak mi držte palce, ať vyberu něco hezkého:) Chystám se tedy do města a odpoledne bude ve znamení vánočních filmů a relaxu. Už teď mám pro vás dva tipy, sice to asi 90% z vás už bude znát, ale oba filmy u mě měly v předchozích dnech premiéru. Je to Láska nebeská a Prázdniny s Cameron Diaz, kterou zbožňuju!

Za týden jsou Vánoce a i když letos mám vánoční náladu mnohem větší, než v minulých letech, pořád mi nedochází, že to tak rychle uteklo. Tohle období stále prožívám jak malé dítě a Vánoce nikdy nepřestanu milovat. Je to pro mě a určitě nejen pro mě nejkrásnější období v roce a letos snad poprvé má ještě o něco více magickou atmosféru, jelikož je poprvé budu slavit i s někým, koho miluji. Být s rodinou, kamarády a přítelem je pro mě letos ten nejkrásnější dárek. Doufám, že jste všichni stejně tak šťastní a užijte si ten předvánoční týden v poklidu a hlavně bez stresu. Honit se za dárky a stresovat se tím, co jste ještě nestihli je zbytečné, o tom to přece není:)

Mějte se krásně a brzy čekejte další článek!Balení dárečků

12. prosince 2017 v 9:40 | S-hejvi
Krásné dobré ráno všem! Po týdnu jsem se konečně zase dokopala k novému článku a musím říct, že jak jsem si myslela, že prosinec bude odlehčený a nebude tolik práce - opak je pravdou. Nejen že musím pohnout s psaním bakalářky, ale příští čtvrtek mě čeká zápočtový test z ekonomiky a popravdě vůbec nevím, která bije. Ano, mám z toho maturitu, ale za ty 3 roky jsem vše zapomněla. Víkend tedy bude ve znamení učení. Do toho všeho mě teď čeká i práce na zimáku, takže jsem si udělala menší rozvržení času, abych vše do Vánoc stíhala. V pondělí máme také vánoční patologický večírek, který letos jako třeťáci pořádáme. Moc se těším a jsem zvědavá, jak se nám to povede...

Včera jsem se pustila do balení dárečků, které mi zabralo téměř 3 hodiny. Musím říct, že mě to jako jednu z mála lidí opravdu baví a letos jsem těch dárků zabalila snad nejvíc. Přibyly totiž dárečky i pro přítele a ze tří balících papíru jsou jen zbytky. Každopádně se mi hrozně líbí, ta kombinace červené a béžové k sobě podle mě sedí a pokud se ptáte, kde jsem je sehnala, tak zavítejte do Nanu Nana. Mají tam velký výběr balících papírů a překvapily mě i svoji kvalitou. Doufám, že všichni budou spokojení a hlavně, že si Vánoce všichni užijeme společně v klidu:) V příštím týdnu mám ještě v plánu dělat nějaké cukroví a určitě se můžete těšit na jeden recept. Nechte se překvapit!

Mějte se krásně!

Christmas time

5. prosince 2017 v 17:39 | S-hejvi
Hezký úterní večer vám přeji! Dnešek je ve znamení čertů a Mikuláše, což byla vždycky událost, kterou jsem jako malá hrozně prožívala a už od rána jsem vždy byla šíleně nervózní z toho, zda k nám tato dvojce společně s andělem zavítá. Jednou jsem dokonce měla takový záchvat breku, že jsem se nemohla ani nadechnout, že by špatné svědomí? :D Každopádně mi přijde, že tato tradice pomalu mizí, jelikož poslední roky na ulici žádné čerty nevídám a dříve jich bylo požehnaně. Na základní škole jsme chodili s kamarády převlečení strašit a obdarovávat děti, ale dnes už to podle mého názoru je trochu pasé. Každopádně Vánoce se blíží rychlým tempem a já jsem ráda, že jsem dnes konečně stihla zařídit i poslední maličkosti a dárečky. Mám vše a už mě čeká pouze samotné balení, které mě mimochodem hrozně baví!

Vánoční výzdoba je u mě též hotová a už se nemůžu dočkat Štědrého dne. V pátek jdeme s přítelem na vánoční trhy, v sobotu tam naopak zavítám s kamarádkou a co rozhodně nevynechám je svařák a trdelník - u mě to k trhům a předvánočnímu času neodmyslitelně patří. Nyní mám před sebou poslední týdny školy a snažím se učení věnovat co nejvíce času, abych nemusela nic dohánět během svátků. Poslední novinkou jsou mé vánoční nehty, na které jsem si dnes zašla. Nechtěla jsem nic moc přeplácaného a podle mě jsou v tomto provedení tak akorát. K dnešnímu článku to je vše a brzy se zase ozvu, mějte se krásně!Nedělní káva v CrossCafe

26. listopadu 2017 v 15:56 | S-hejvi
Přeji vám krásné nedělní odpoledne. Zatímco včerejší den pro mě byl ve znamení nákupů, kdy jsme s přítelem oběhali snad všechny obchody v Pardubicích, abych pořídila další vánoční dárky, dnešek je naopak jeden velký relax. Nakonec jsem pořídila vše, co jsem potřebovala a sobotu jsem zakončila podívanou na florbalový zápas mého bráchy. Probíhala tam i nějaká speciální akce, kdy za dobrovolný vstup (dala jsem symbolických 10 Kč) jste dostali lístek do soutěže. Nikdy v životě jsem nic nevyhrála, ale tentokrát mi přálo štěstí. Získala jsem dárkovou kartu do CrossCafe v hodnotě 200 korun a pro mě jako častého zákazníka to byla veliká radost.

Nedělní odpoledne jsem si tedy s mojí maminkou zpříjemnila dobrou kávou a lahodným dortíkem. Mezi mé oblíbence patří jednoznačně mrkvový dort, který mi z jejich nabídky nepřijde jako jeden z mála zbytečně přeslazený. Sladká tečka na konec víkendu tedy proběhla a teď se chystám opět sednout k bakalářce a napsat další část. Zítra jdu po mé nemoci konečně do školy a popravdě se už hrozně těším. Povinnosti se začínají hromadit, 14. prosince píšeme zápočtový test z ekonomie a chci vše stihnout včas, abych měla pohodové Vánoce a nemusela se stresovat.

Dnes večer také dávají moji oblíbenou sérii Já, Kajínek. Názory jsou na to různé, ale mě to rozhodně ničím nepohoršuje a naopak oceňuji propracovanost celého dokumentu. Pro ty, které tato kauza zajímá je to jednoznačně volbou číslo jedna.

Mějte se krásně!
 
 

Reklama
Reklama