diary

Návštěva vánočních trhů v Hradci Králové

Včera v 8:17 | S-hejvi
Zdravím vás u dalšího článku! Dnes bych se s vámi ráda podělila o mé zážitky z minulého víkendu. S přítelem a mými kamarády jsme navštívili adventní trhy. Protože je období Vánoc a neznám snad nikoho, kdo by si tuto každoroční klasiku neužíval, ráda bych vám představila, jak vypadají trhy u nás, v Hradci Králové. Pro mě už je jejich návštěva opravdu tradicí a vždy si užívám tu krásnou atmosféru, při které jsou všichni pozitivně naladění. Několikrát se mi stalo, že v průběhu adventu jsem se nedokázala naladit do pravé vánoční nálady a pokud existuje něco, co mi k tomu vždy pomůže, jsou to právě trhy konané v centru města, které je navíc bohatě nasvícené!

Určitě se mnou budete souhlasit, že věc, která neodmyslitelně patří k této události je svařák. Mě osobně chutná mnohem více, než punč. Samozřejmě 100 lidí a 100 chutí, ale já se řadím do skupiny milovníků svařeného vína. Nejen že skvěle chutná a u nás mám každý rok vyhlédnutý stánek s nejlepším svařákem z celých trhů, ale také příjemně zahřeje a to je v případě zimních večerů ideální!

Další nezbytnou součástí a každoroční klasikou je trdelník. Máte také rádi tuto skořicovou pochoutku nebo naopak? Já si bez trdelníků vánoční trhy nedokážu představit a protože si ho skutečně dám vždy jen při této příležitosti jednou za rok, myslím si, že tato kalorická bomba neuškodí. Existuje několik variant jako je ořechový, kokosový, vanilkový, ale já jsem fanda klasické skořice. Jakou příchuť si dáváte vy?

Abych ale nezůstala jen u jídla, při návštěvě trhů je vždy možnost dokoupit poslední vánoční dárečky. Já osobně jsem si letos pospíšila a vše nakoupila s předstihem. Každopádně minulé roky jsem u několika stánků pořídila krásné drobnosti a pokud se také chystáte na vánoční trhy, je to skvělá příležitost dohnat poslední nadílky pod stromeček vašim blízkým. Radost může udělat například medovina, ručně vyráběné mýdla, přívěšky na klíče nebo keramické doplňky do bytu. Fantazii se meze nekladou!

Vánoční trhy jsou zkrátka nedílnou součástí předvánočního času a i když nejsem zrovna přiznivce davů lidí, kouzelná atmosféra se zmíněným svařákem v ruce a rozsvíceném stromečku náladu vždy vylepší. Níže přikládám několik fotek, které jsem během trhů pořídila a budu ráda, když mi do komentářů napíšete, zda jste už na trzích byli a co hezkého jste si pořídili. Ať už něco dobrého na zub nebo suvenýr na památku. Mějte se krásně a brzy u dalšího článku! :-)

Vánoční Hrádek u Nechanic

5. prosince 2018 v 8:47 | S-hejvi
V dnešním článku bych vám ráda ukázala několik fotek z našeho nedávného menšího výletu na Hrádek u Nechanic, který se nachází jen kousek od Hradce Králové, kde bydlím. Aby to ale nebyla nuda, rozhodla jsem se k fotkám připojit i několik informací, které nám paní průvodkyně pověděla během samotné prohlídky vánočního zámku. Já sama jsem několika zvyklostmi, které se pojí k Vánočním svátkům byla překvapená a proto se s vámi o ně podělím.

Jak všichni víme, Vánoce jsou křesťanské svátky narození Ježíše Krista. Každý z nás je má spojené s několika tradicemi, k nimž patří vánoční cukroví, zdobení stromečku či předávání dárečků, které právě u nás v České Republice nosí Ježíšek. Dárky se však součástí Vánoc staly až v 19. století.

Co se týče Štědrovečerní večeře, proslulý bramborový salát a kapr je nezbytnou součástí, na kterou se už teď těším! Z čeho se skládá vaše vánoční večeře? Znám mnoho lidí, kteří kapra nejí a nahrazují ho kuřecími řízky nebo dokonce vinnou klobásou. Já jsem ale milovník kapra a neumím si už jako hlavní chod večera představit něco jiného! :) V dřívějších dobách byl dodržován celý advent půst, kdy se nesmělo jíst maso a jako polední jídlo se na Štědrý den podával tradiční Kuba, jehož základem jsou houby a kroupy.

Během Štědrovečerní večeře bylo zvykem vždy obsazovat stůl v sudém počtu. Pokud tak nebylo učiněno, lidé věřili, že přijde smrtka, která si vybere některého z členů rodiny a dotyčný zemře. Dalo se jí ale obelstít, jelikož smrtka podle všeho nepočítala počet osob, ale počet prostřených míst. Pokud se tedy jednalo o 5 člennou rodinu, talířů a příborů na jejich vánoční tabuli bylo vždy 6.

Jak můžete vidět na následujících fotkách, na vánočním Hrádku bylo i několik ozdobených stromečků. Použity byly tradiční ozdoby jako je například sušené ovoce či papírové ozdobičky poskládané do různých tvarů. Celá prohlídka trvala zhruba hodinu a díky sněhu, který zrovna napadl měla pravou vánoční atmosféru. Zakončili jsme ji výborným punčem a už se nemůžu dočkat další podobné akce, kterou budou určitě vánoční trhy tento víkend! Mějte se krásně a užívejte si pohodový prosinec.

PHOTO DIARY: Listopad

28. listopadu 2018 v 14:44 | S-hejvi
Je to tu - konec listopadu a s ním i poslední listopadový článek na blogu. Dnes se s vámi opět podělím o to, jaký tento měsíc byl a samozřejmě nebude chybět plno fotek. Je to jako včera, co jsem psala tento typ článku v říjnu a ani nemůžu uvěřit, jak čas rychle utíká. Za chvilku tu máme Vánoce, na které se letos mimořádně těším a právě už teď v listopadu jsem se začala dostávat do vánoční nálady. Z fotek je to evidentně patrné, protože mě pohltilo nakupování dárků, balících papírů a všech možných dekorací, které s tímto obdobím souvisí. Nechybělo ani mé oblíbené posezení u kávy, ať už s maminkou, přítelem nebo kamarády. Šíleně jsem se těšila na oblíbené perníkové latté z Costa Coffee a spolu s ním jsme vyzkoušeli i jejich muffin - byl vynikající!

Aby toho mlsání nebylo málo, s mojí drahou polovičkou jsme v polovině měsíce zašli na vyhlášenou Svatomartinkou husu. Už dlouho jsem doslova takhle přežraná nebyla! Každopádně mimo těchto pár vyjímek, kdy jsem si dopřála něco dobrého jsem celý listopad chodila pravidelně cvičit a snažila se jíst zdravě. Na váze je to i znát, jelikož jsem zhubla téměř 3 kila a protože se blíží vánoční svátky, jsem za to vážně ráda. Upřímně, po té hromadě cukroví, bramborovém salátu a dalších dobrotách je stejně naberu zpět :-))

Co se týče školy, odevzdala jsem přihlášku k diplomové práci a tentokrát snad mezi prvními, což se často nestává. S výběrem tématu jsem maximálně spokojená a už teď se těším, až se ponořím do psaní a zase začnu pracovat na tom, co mě baví a naplňuje. Nejprve si ale hodlám plně užít přicházející Vánoce! Nepopsatelně se těším na trhy, pečení cukroví a i wellness, na který se chystáme s mojí Nikolkou. Poprvé zažiju vánoční Prahu a před Štědrým dnem to bude krásný relax, který obě potřebujeme. O tom ale až v prosinci a přeji vám, ať do něho vstoupíte pozitivně naladění!PHOTO DIARY: Říjen

29. října 2018 v 9:45 | S-hejvi
Vítám vás u nového a zároveň posledního článku v měsíci říjen. Napadlo mě, že bych v tomto duchu mohla udělat i nový koncept a to vždy shrnutí uplynulého měsíce ve fotkách. Jelikož se mi v mobilu hromadí vždy několik snímků, které mnohdy nemám v článcích kam zařadit a přijde mi škoda je nepoužít, myslím si, že tento formát jednou měsíčně nebude na škodu a já se s vámi vždy podělím o to, jaký ten měsíc vlastně byl. Nyní je to říjen a shodou okolností i jeden z mých neoblíbenějších měsíců. Nejen proto, že slavím narozeniny, které jsem si letos opravdu užila na maximum, ale také proto, že podzimní příroda je nádherná a procházka mezi zbarvenými stromy je pro mě skutečný relax!

Co se týče školy, seznámila jsem se s celým chodem magisterského studia a teď skutečně mohu říct, že jsem si vybrala tu nejlepší možnost, jakou jsem mohla. Z počátku jsem se toho trochu bála, ale ve finále už mám dvě třetiny zadaných úkolů, seminárek a prezentací hotové. Minulý týden jsem také konečně více popřemýšlela a vymyslela si téma diplomky. Přihlášku si podáváme koncem listopadu a je šílené, jak to vše neuvěřitelně utíká.

Říjen u mě tedy byl plný relaxu, procházek, ale i psaní seminárních prací a brigád. Nejvíce jsem si však užila teplé počasí, které letos vydrželo a díky tomu jsem se vyhnula i negativním náladám. Těmi jsem totiž pravidelně na podzim trpěla, ale letošní rok je tomu skutečně jinak. Snad i proto, že jsem šťastná a spokojená se vším, co momentálně mám a co se kolem mě děje. Mějte se krásně a přeji vám hezký vstup do nového měsíce!

Slavím 24. narozeniny

11. října 2018 v 18:24 | S-hejvi
Krásný čtvrteční den vám přeji. Já jsem si ho dnes užila na maximum, protože jak už říká název článku, slavila jsem své 24. narozeniny. Velkého povzbuzení se mi dostalo hned po příchodu do školy, kdy mi spolužačka popřála a dodala pravdivou, ale pro mě trochu frustrující větu. Jedná se totiž o poslední rok, kdy si mohu věk zaokrouhlit dolů ke "dvacítce". Přijde mi, že poslední roky ten čas neskutečně utíká a na své 23. narozeniny si vzpomínám, jako bych je slavila včera. Každopádně bych i v tomto článku chtěla moc poděkovat všem, kteří si vzpomněli a udělali můj den o to krásnější. Především tak mému příteli, který mi nechal poslat nádherný box červených růží a připravil mi tak nejkouzelnější překvapení, které jsem mohla dostat. Květiny miluji a není nad ten pocit, když si uvědomíte, jak pozorného a milujícího muže vedle sebe máte. Děkuji i mojí mamince za úžasný dort, který vypadá překrásně a ještě lépe chutná.

Přidávám sem pár fotek, které vystihují mojí dnešní pozitivní náladu plnou štěstí a to díky lidem, které mám nejradši. Ať už právě rodinu, přítele a nebo kamarády. Jediné co mi chybí je moje před několika lety zesnulá babička. Na narozeniny si na ni vždy vzpomenu, jelikož vždy přišla na návštěvu a tyto rodinné oslavy v její přítomnosti jsem měla moc ráda. Každopádně tohle je život a i když tu nemůže být, už šesté narozeniny se povzbuzuji tím, že teď by na mě byla určitě pyšná! :) Dnešní den je pro mě jedním z nejkrásnějších v roce a i když bych raději slavila 18. narozeniny, čas bych rozhodně vrátit nechtěla. Jsem teď totiž štastnější, než kdykoliv předtím! :)I podzim má své kouzlo

9. října 2018 v 14:26 | S-hejvi
Hezké úterní odpoledne vám přeji. Jak si užíváte zatím pohodový a relativně slunečný podzim? Já jsem neskutečně vděčná, že letos počasí přeje a to i takhle začátkem října. S odchodem léta to nejprve vypadalo, že přijde hned krutá zima a podzimní dny si nebudeme moci užít, jak se patří. Opak je pravdou a já jsem nádherného počasí opět využila o víkendu s přítelem, kdy jsme šli na procházku do lesa. Byla delší, než jsem původně plánovala a kdybych věděla, že ujdeme hned několik kilometrů, zvolila jsem jinou obuv. Každopádně i tak jsem si to užila na maximum! Bylo krásně, svítilo sluníčko a vydali jsme se navštívit lesní zvířátka. Nebyla bych to já, abych nepořídila několik fotek, které můžete vidět níže v článku...

Popravdě jsem moc ráda, že u nás v Hradci máme taková krásná místa pro relax a odpočinek jako jsou právě lesy na okraji města. Moc ráda tam chodím, ať už právě na podzimní procházky nebo se jen tak v létě projíždět na kole. Jediné, co mi však letos chybí jsou houby, které u nás bohužel nerostou. Možná právě díky počasí nebo je tu i druhá možnost a to, že ze mě zkušená houbařka nikdy nebude. Pokud jsem někdy našla nějaký hříbek, byla to jen shoda náhod nebo zázrak :D. Smaženici bych si ale dala, tak snad se jí letos aspoň jednou dočkám! Mějte se krásně!

Návštěva IKEI

1. října 2018 v 17:28 | S-hejvi
Přeji všem krásné pondělí a zároveň začátek nového měsíce! Já jsem s pozitivní náladou zahájila druhý týden ve škole a i když venku není počasí nic moc, i tak mám radost z toho, že jsem opět v jistém režimu. Nic nedělání je pro mě paradoxně snad více náročné a stresující, než pevně daný plán a úpřímně mi to chybělo. Seminární práce a prezentace mám teď na pořadu dne, ale k tomu dnešní článek směřovat nechci. Jak už napovídá jeho název, nedávno jsem s přítelem zavítala do Ikei. Vždy se tam ráda vracím a jelikož jsem milovník dekorací a dalších doplňků, umíte si asi představit, jaký je pro mě Ikea ráj. Než vám představím, co jsem si pořídila, musím zmínit ještě jednu zásadní věc a to, že mám muže, který má svatou trpělivost při nákupech a dlouhé chození po obchodech mu nevadí, ba ho dokonce baví. Tohle je si myslím velká výhoda, protože většina chlapů má jiný přístup...

Každopádně vrátím se k mým nákupům a na následujících fotkách můžete vidět, co jsem si koupila. Není toho mnoho, ale s přicházejím podzimem jsem nemohla vynechat svíčky. Pálení svíček v tomto období a zimě je pro mě nedílnou součástí téměř každého dne a zejména vanilkové vůně patří k mým favoritům. Dalším doplňkem, který určitě znáte jsou bílé mini květináčky, které já používám právě buď jako stojan na svíčku nebo tužky, propisky atd. Vypadá to krásně a tenhle styl patří k mému oblíbenému. A protože by to nebyla návštěva Ikei bez něčeho dobrého na zub, vzala jsem i máslové sušenky společně s čokoládovo-kokosovými kuličkami, které někdo nemusí a někdo je miluje - já patřím k té druhé skupině! Mějte se krásně a dejte mi vědět, zda Ikeu také rádi navštěvujete a jestli jste také závislí na podobných produktech, které jsem si pořídila já.Začátek semestru v novém oboru – SOCIÁLNÍ PEDAGOGIKA

24. září 2018 v 16:26 | S-hejvi
Přeji vám všem hezký den a vítám vás u dalšího článku. Přišlo mi několik dotazů, zda po státnicích nastupuji do zaměstnání nebo pokračuji dál ve studiu. Jak už říká název, nadále jsem studentkou a tentokrát se jedná o navazující magisterský obor Sociální pedagogika. Dnes nám začal zimní semestr a i když se mi ze začátku zdálo, že současné předměty, které budu mít jsou trochu mimo oblast, která mě zajímá nejvíc, člověk nemůže zoufat a házet flintu do žita jak se říká. Pokud předměty úplně nevyhovují vašim požadavkům a pokud vás čeká plno seminárních prací, o kterých už teď víte, že vás nebudou bavit psát, přistupte k tomu úplně jinak. Třeba tak jako já, že si je uzpůsobíte svým potřebám a zájmům, což je u mě (jak je známo) téma z oblasti vězeňství. Na předmětu základy sociální práce jsem si z nabízených témat nevybrala nic, tak jsem si jednoduše vymyslela své vlastní, které mi bylo uznáno - role sociálního pracovníka ve výkonu trestu odnětí svobody. Školu jsem tedy započala s úsměvem a maximálně spokojená! Pokud i vám začal nový semestr ať už v dalším ročníku či nové škole, přeji vám hlavně hodně úspěchů a štěstí při zkouškách!

Stejně jako jsem publikovala článek o Sociální patologii a prevenci, ráda bych napsala něco i o tomto současném oboru, který studuji. To ale až za nějakou dobu, přeci jen v první den školy toho ještě není na sdělení tolik. Co se obecně týče školy, už jsem se do ní i těšila. Zní to možná šíleně, ale z té největší flákačky na střední je najednou zodpovědná studentka, která se učí s radostí. Tohle celé je ale jen zákon principu, že když vás něco opravdu baví, jde to 10x lépe. V tom se asi shodneme všichni, že? :) Mějte se krásně!


Podzimní procházka

21. září 2018 v 17:43 | S-hejvi
Přeji vám všem hezký pátek a zároveň začátek víkendu. Vypadá to, že tento týden byly poslední dny, kdy jsme si mohli užít sluníčko a teplo. Od zítra půjdou teploty rapidně dolů a doufám, že jste toho využili stejně tak, jako já s přítelem. Dlouhé podzimní večery nikdy nebyly mé oblíbené. Zvlášť když se jedná o deštivé dny a já během nich mám jak naschvál co nejvíce povinností. Pravý podzim si představuji asi tak, jak můžete vidět na fotkách ze včerejšího dne. Samozřejmě tílko v příštích měsících už asi nevytáhnu, ale teplé pohodlné oblečení, zbarvené listí a přítomnost milovaného člověka během podzimních procházek je má nejoblíbenější část tohoto ročního období. Snad se tedy těchto dní dočkáme a nepostihne nás jen déšť, kdy člověk má náladu tak akorát na teplý čaj a spánek.

Každopádně tento rok jsem si léto a sluníčko užila na maximum a je na čase se s ním rozloučit. Snad i vy si odnášíte z prázdnin nezapomenutelné zážitky a chci vám v tomto článku popřát hezký vstup do dalšího ročního období bez špatných nálad a hlavně zdraví, které teď všichni během náhlých změn teplot budeme potřebovat. Mějte se krásně a určitě také na nějakou podzimní procházku vyražte, je to totiž příjemné odreagování od začátku školy či pracovních povinností!


Výlet do Českých Budějovic

10. září 2018 v 18:02 | S-hejvi
Vítám vás u prvního článku v měsíci září a zároveň bych se chtěla omluvit za mojí neaktivitu. Jak byl červenec plný dovolených a relaxu, srpen byl u mě naopak pracovní a to zejména poslední dva týdny. Minulé pondělí jsem si ale opět odpočinula a to u přítele v jižních Čechách, kde jsem strávila krásných 5 dní. Slavili jsme jeho narozeniny a musím se vám pochlubit dortem, který jsem pro něj upekla. Nechci znít až moc namyšleně, ale opravdu chutnal stejně skvěle, jako vypadal! :D Pečení mě hodně baví a určitě plánuji přidávat i nějaké recepty na podzimní koláče nebo později vánoční cukroví.

Vyrazili jsme i na výlet do Českých Budějovic, které jsou krásné! Zejména náměstí, které je nějvětším čtvercovým náměstím v České republice. Nachází se na něm i tak zvaný bludný kámen, slyšeli jste o něm? Říká se, že pokud na tento kámen šlápnete, v přilehlých uličkách okolo samotného náměstí se ztratíte a těžko budete hledat cestu zpět. Nám se nic takového naštěstí nestalo :-) Přidávám zde několik fotek z posledních dnů, které jsem si užila na maximum!


Vracím se k blogu, tentokrát už jako Bc.!

23. července 2018 v 10:13 | S-hejvi
Zdravím vás! Po několika měsících jsem se dokopala k tomu, abych se vrátila k blogu. Chtěla bych vám moc poděkovat za trpělivost a krásné komentáře, které jsem si včera přečetla. Většina z vás pochopila moje vytížení před státnicemi a s tím i fakt, že jsem na blog neměla ani pomyšlení. Tento článek tedy začnu tím, kde jsem posledně skončila a to školou. Duben, květen a začátek června pro mě byly hodně stresující. Dopisovala jsem bakalářku, zařizovala její tisk. Do toho jsem ještě chodila do práce a poslední týdny seděla od rána do večera nad učením. Kdo zažil státnice, ví o čem mluvím. Byl to největší stres v mém životě a zkoušky, které se maturitě (jak někteří tvrdí) nemohou vůbec rovnat. Každopádně se stal zázrak a tomu, čemu jsem do posledních chvil nevěřila se stalo skutečností. Úspěšně jsem dokončila vysokoškolské bakalářské studium a ten pocit štěstí se nedá slovy vyjádřit. Musím i tady poděkovat své rodině, nejbližším kamarádům i těm, kteří v tom byli semnou, za neskutečnou podporu! Zvládla jsem to a pokračuji dál. Podala jsem si přihlášky na 3 obory a na všechny 3 jsem byla přijata. Nakonec jsem se rozhodla opět pro Univerzitu Hradec Králové, navazující obor Sociální pedagogika. Koncem zaří tedy opět nastupuji do školy a věřte nevěřte - těším se!

O samotných státnicích chystám článek, kde se dozvíte podrobnosti o jejich průběhu. Škola mi skončila 12. června a od té doby si užívám zaslouženého volna a prázdnin. S rodinou jsem byla na dovolené ve Španělsku, včera jsem se vrátila z naší tradiční dovolené v Krkonoších a v neděli opět jedu na menší dovolenou s přítelem. Fotky plné zážitků přidám v příštích článcích. Tento je pouze shrnutí mého 3 létého snažení, které nakonec dobře dopadlo a loučím se tak i na blogu s oborem Sociální patologie a prevence, který mi dal plno vědomostí, zážitků, zkušeností, přátel a samozřejmě první úspěšný krok k tomu, abych si mohla splnit svůj velký sen! Mějte se krásně a doufám, že můj návrat k blogování uvítá ne jeden z vás! Užívejte léto!

PS: Zdravím Vodiska ♥


Rychlé info

26. února 2018 v 19:04 | S-hejvi
Hezký pondělní den vám přeji. Pro mě tedy moc hezký není, jelikož ta ukrutná zima už mi leze na nervy. Mimo to mě od rána bolí žaludek a vůbec nic se mi nechce. Občas mám dny, kdy mě chytne šílená lenost a hold se s tím nedá nic dělat:D Každopádně aspoň ten článek jsem chtěla zveřejnit, i když nebude moc obsáhlý. Musím vám také poděkovat, že jste se zapojili do dotazníku k mé bakalářce. Stále mi ale chybí lidé nad 60 let a byla bych moc vděčná, kdybyste to zkusili vyplnit třeba se svými prarodiči, pokud máte možnost:) Tahle věková kategorie mi dává zabrat více, než jsem na začátku sama čekala. Samozřejmě jaké si to uděláš, takové to máš a musím se s tím nějak poprat:) Odkaz na dotazník najdete TADY.

Další, o něco banálnější věc o které přemýšlím je barva desek bakalářské práce. Nejvíce se používá tmavě modrá, ale viděla jsem i černou, která se mi líbí a i když působí hodně drsně, k mému tématu by se ve finále hodila asi nejvíc:D Napište mi do komentářů, jakou barvu byste zvolili vy:) Dnes přidávám jen pár fotek, jelikož jsem líná i na to, přetáhnout ty novější z mobilu do notebooku, ale upřímnost se cení, ne? :D

Mějte se krásně a brzy u dalšího, snad záživnějšího článku!
Úspěšné zkouškové a premiéra "odstínů"

13. února 2018 v 17:01 | S-hejvi
Po 14 denní pauze vás všechny vítám u nového článku! Omlouvám se za neaktivitu, ale měla jsem hromadu učení, nad kterým jsem už poslední dny zkouškového vyčerpala snad všechnu energii, kterou jsem měla. Připravovala jsem se na poslední zkoušku ze sociologie, kterou jsem dělala na 4. pokus a konečně se mi podařilo ji zvládnout! Byla to poslední překážka, která mi stála v cestě, abych se vůbec dostala ke státnicím a nakonec jsem ji zvládla lépe, než by se mi kdy vůbec zdálo. Ze zkoušení jsem si odnesla A a do teď jsem díky tomu plná pozitivní nálady s chutí ten poslední semestr zvládnout co nejlépe. Mnozí by řekli, že to nejhorší je teprve čeká a to v podobě státnic, ale já to mohu říci teď, jelikož minulý rok jsem tuto zkoušku považovala za nezvládnutelnou a poslední měsíce jen přemýšlela nad tím, že kvůli ní snad školu ani nedodělám. Opak je pravdou a já teď skutečně věřím, že vše dobře dopadne! :)

Za odměnu jsem si poslední týden jen užívala a relaxovala. S kamarádkou Péťou, která je i má spolužačka jsme vyrazily na premiéru 50 odstínů svobody. Film se mi moc líbil a myslím si, že celá trilogie se dočkala krásného závěru. Teď, když jsou na světě všechny 3 díly sice musím zmínit, že ten druhý se mi líbil asi nejvíce, ale ten poslední se závěrečným prostřihem při písni Love me like you do si mě také získal. Určitě doporučuji! Také s přítelem jsem si opět užila krásný víkend a dali jsme si symbolické dárečky k Valentýnu. Já sice nejsem pro nějaké velké slavnosti tohoto svátku, jelikož jsem vždy byla zastáncem toho, že lidé ve vztahu slaví každý den toho, že mohou být spolu a že se mají rádi a já to tak také beru, ale určité drobnosti jako gesto lásky vždy potěší a nejen na Valentýna. Přeji vám zamilovaným krásný zítřejší den plný lásky, ale především každý den plný radosti z toho, že máte vedle sebe osobu, které můžete věřit a těšit se ze společných chvil:)

K dnešnímu článku to bude ode mě vše a brzy se ozvu s dalším. Mějte se krásně!
Únor za dveřmi a poděkování

31. ledna 2018 v 16:03 | S-hejvi
I když je poslední lednový den, chci vám všem už teď popřát hezký vstup do nového měsíce. Doufám, že únor už nebude tak hektický jako leden, protože mě čeká poslední zkouška a ráda bych si už konečně odpočinula a udělala den pro sebe strávený v posteli a plný filmů:D Moje trochu naivní představa, jelikož zkouškové sice končí, ale čeká mě dopisování bakalářky a shromažďování dat pro empirickou část. Každopádně čas na jeden takový den plný relaxace se snad najde:)

Další mojí možná naivní představou je to, že už bych ráda přivítala jarní počasí a plno sluníčka. Nevím, jestli to máte stejně, ale dobíjí mě pozitivní energií a osobně mám pak větší chuť do práce, do učení, čehokoliv...Zkrátka jaro je mé nejoblíbenější roční období a nemohu se dočkat, až budeme moci zahodit těžké zimní bundy. Letos plánuji, že se budu na státnice co nejvíce učit venku, protože tímto stylem mi to jde lépe a rychleji, než doma. Máte to někdo stejně?

Chtěla bych vám také moc poděkovat za návštěvnost, kterou před pár dny zjevně vyvolal článek o mé praxi ve věznici. Přišlo mi plno zpráv na Instagram a hezkých komentářů, což mi udělalo velkou radost a budu se snažit takových článků, které by pro vás mohly být zajímavé psát co nejvíc. Koukala jsem na statistiky a taková návštěvnost tu nebyla od září minulého roku a moc mě těší váš zájem. Zaznamenala jsem i takové odezvy, že je škoda, že jsem se nemohla rozepsat více, ale konkrétnější informace už opravdu bohužel nebyly možné. Co se týče mé bakalářky, mám v plánu do této věznice zavítat znovu s cílem získat rozhovory s pracovníky a jejich názory na téma trestu smrti a doživotí. Pokud mi to bude umožněno, můžete se těšit na další článek z tohoto soudku:)

V pondělí mě čekalo krásné překvapení, kdy za mnou přijel přítel a užili jsme si krásné odpoledne. Jak už jsem psala na Instagram, važte si lidí, kteří vás mají rádi a ukazují vám to. Nikdy to neberme jako samozřejmost, protože to samozřejmost není a brát tak i naši drahou polovičku je dle mého názoru to nejhorší, co můžeme udělat. Momentálně jsem strašně šťastná a přeju vám všem to samé. Nenahraditelný pocit :)

Mějte se krásně a brzy u dalšího článku!

Jde se do finále...a k volbám!

26. ledna 2018 v 12:36 | S-hejvi
Hezký páteční den vám přeji! Posledních pár dní mimo učení dělám i další věc a to, že si začínám uvědomovat, jak se blíží mé studium do finále. Všechny zkoušky jsem zatím zvládla, včetně té poslední, o které jsem se zmiňovala v předchozím článku. Čekají mě poslední dvě. První tuto neděli z vězeňství a penitenciární péče, což je můj oblíbený předmět a od samého začátku jsem se těšila, až budu konečně ve třeťáku a budu se tím moci zabývat. Každopádně poslední zkouška začátkem února bude zároveň tou nejsložitější a proto nechci nic podcenit. Jak jsem již říkala, teď je pro mě škola prioritou a následujících pár týdnů to nebude jiné. Čas šíleně letí a já musím pohnout i s bakalářkou, co se týče výzkumu. Ani se mi nechce věřit, že zbývá necelých 5 měsíců do státnic...

Přemýšlela jsem také nad tím, jestli pokračovat dál nebo jít do práce. Popravdě představa peněz mě láká, ale na druhou stranu představa toho, že letos by to byly mé poslední prázdniny mě děsí:D Tak teď si vyber...V souhrnu jsem došla k závěru, že škola mě zatím baví a proto si dám přihlášky jak na kombinované studium, které bych mohla dělat při práci a jednu si podám i na prezenční, protože kombinovanou formu tento magisterský obor zatím nezavedl. V prvním případě bych pokračovala na UHK v oboru Sociální pedagogika a v druhém by se jednalo o Resocializační pedagogiku v Pardubicích. Oba jsou navazující na můj obor, ale to vše ukáže čas. V první řadě musím ty státnice nejprve udělat, že? :D Přihlášky se ale podávají do konce února a zatím jsem se rozhodla takto.

Momentálně toho mám nad hlavu a 14 dní v kuse se soustředit jen na učení zapříčiní i to, že kolikrát ani sama nevím co je vůbec za den:D To ale vy, kteří také máte zkouškové určitě znáte. To je také důvod, proč dnes přidávám jen dvě fotky, protože na nic jiného zkrátka nebylo ani pomyšlení - než opět vyfotit papíry a knížky, které mi teď dělají častější společnost, než kamarádi a přítel:D Dnes jdu také k volbám a rozhodla jsem se volit Miloše Zemana:)

Mějte se krásně a snad brzy u dalšího článku! 
 

Reklama

CZECH LIFESTYLE BLOG