Září 2018

PODZIM 2018 aneb jaké kousky momentálně najdeš v oblíbených fashion obchodech?

27. září 2018 v 6:46 | S-hejvi |  beauty
Vítám vás u dalšího článku a jelikož tu máme podzim, rozhodla jsem se vám ukázat moje menší nákupy. Můžete to brát i jako inspiraci a přehled toho, jaké kousky momentálně najdete u oblíbených fashion značek. Začnu asi tím nejzákladnějším, co každá z nás s příchodem podzimu začne shánět a to jsou svetry. Letos mám zvlášť velký problém sehnat svetr, který by byl opravdu teplý a neměl podobu "tlustého trička". Jeden takový, který vás skutečně zahřeje můžete najít v H&M. V jiných barvách jsem ho bohužel neviděla, každopádně jeho cena je pouhých 399,- a jak vypadá na mě můžete vidět na následujících fotkách. Co se týče obecně trendů letošního podzimu, všimla jsem si, že v oblibě budou pravděpodobně nejrůznější cardigany a to právě i v teplejší svetrové podobě.Pokud sháníte nějaký lehčí kabátek, určitě zavítejte do PEPCA. Letos mají opravdu pěkný výběr podzimního oblečení a já sama jsem si pořídila hned několik kousků. Šedý kabát (349,-), který není přímo do mrazivé zimy v mém šatníku chyběl a poslední dobou ho velmi ráda nosím s růžovou mini kabelkou (199,-). Tu můžete najít v Terranově, dokonce v několika pastelových barvách. Nikdy přece není na škodu zkombinovat na první pohled nudné barvy s něčím výraznějším!Nebyl by to podzim a začínající zima, aby každá z nás neměla v šatníku několik triček s dlouhým rukávem. Mě samotné tyto trička chyběly, ale návštěva obchodu KIK vše napravila. Vybrala jsem si základní barvy jako je bílá, černá a vínová. Kvalitu triček musím jen pochválit a pokud i vy nějaké sháníte, neváhejte do KIKu zavítat. Jeden kus totiž stojí jen 125,-. Co se týče jednoduchého trička s bílou podšívkou, pořídila jsem ho ve výše zmiňovaném PEPCU.Na závěr bych vám ráda ukázala nízké boty z Deichmannu. Pokud budete mít štěstí, seženete je jako já ve slevě za krásných 425,-. Z původní ceny 849,- tato akce udělá určitě radost ne jedné z nás a proto neváhejte. Podobných bot tam totiž najdete spousty a protože teniskám už letos odzvonilo (aspoň u mě), je nejvyšší čas se porozhlédnout po něčem teplejším. Přeci jen letošní podzim je opět studenější, než bychom očekávali.


A co u všech kousků na závěr musím pochválit?

+ cena
+ kvalita
+ příjemný materiál

Doufám, že se vám článek líbil a i když se nejedná o extra velké nákupy, malá inspirace nikdy není na škodu. Já sama mám takové typy článků ráda a pokud vás podzimní utrácení teprve čeká, přeji vám šťastný výběr!


Začátek semestru v novém oboru – SOCIÁLNÍ PEDAGOGIKA

24. září 2018 v 16:26 | S-hejvi |  diary
Přeji vám všem hezký den a vítám vás u dalšího článku. Přišlo mi několik dotazů, zda po státnicích nastupuji do zaměstnání nebo pokračuji dál ve studiu. Jak už říká název, nadále jsem studentkou a tentokrát se jedná o navazující magisterský obor Sociální pedagogika. Dnes nám začal zimní semestr a i když se mi ze začátku zdálo, že současné předměty, které budu mít jsou trochu mimo oblast, která mě zajímá nejvíc, člověk nemůže zoufat a házet flintu do žita jak se říká. Pokud předměty úplně nevyhovují vašim požadavkům a pokud vás čeká plno seminárních prací, o kterých už teď víte, že vás nebudou bavit psát, přistupte k tomu úplně jinak. Třeba tak jako já, že si je uzpůsobíte svým potřebám a zájmům, což je u mě (jak je známo) téma z oblasti vězeňství. Na předmětu základy sociální práce jsem si z nabízených témat nevybrala nic, tak jsem si jednoduše vymyslela své vlastní, které mi bylo uznáno - role sociálního pracovníka ve výkonu trestu odnětí svobody. Školu jsem tedy započala s úsměvem a maximálně spokojená! Pokud i vám začal nový semestr ať už v dalším ročníku či nové škole, přeji vám hlavně hodně úspěchů a štěstí při zkouškách!

Stejně jako jsem publikovala článek o Sociální patologii a prevenci, ráda bych napsala něco i o tomto současném oboru, který studuji. To ale až za nějakou dobu, přeci jen v první den školy toho ještě není na sdělení tolik. Co se obecně týče školy, už jsem se do ní i těšila. Zní to možná šíleně, ale z té největší flákačky na střední je najednou zodpovědná studentka, která se učí s radostí. Tohle celé je ale jen zákon principu, že když vás něco opravdu baví, jde to 10x lépe. V tom se asi shodneme všichni, že? :) Mějte se krásně!Podzimní procházka

21. září 2018 v 17:43 | S-hejvi |  diary
Přeji vám všem hezký pátek a zároveň začátek víkendu. Vypadá to, že tento týden byly poslední dny, kdy jsme si mohli užít sluníčko a teplo. Od zítra půjdou teploty rapidně dolů a doufám, že jste toho využili stejně tak, jako já s přítelem. Dlouhé podzimní večery nikdy nebyly mé oblíbené. Zvlášť když se jedná o deštivé dny a já během nich mám jak naschvál co nejvíce povinností. Pravý podzim si představuji asi tak, jak můžete vidět na fotkách ze včerejšího dne. Samozřejmě tílko v příštích měsících už asi nevytáhnu, ale teplé pohodlné oblečení, zbarvené listí a přítomnost milovaného člověka během podzimních procházek je má nejoblíbenější část tohoto ročního období. Snad se tedy těchto dní dočkáme a nepostihne nás jen déšť, kdy člověk má náladu tak akorát na teplý čaj a spánek.

Každopádně tento rok jsem si léto a sluníčko užila na maximum a je na čase se s ním rozloučit. Snad i vy si odnášíte z prázdnin nezapomenutelné zážitky a chci vám v tomto článku popřát hezký vstup do dalšího ročního období bez špatných nálad a hlavně zdraví, které teď všichni během náhlých změn teplot budeme potřebovat. Mějte se krásně a určitě také na nějakou podzimní procházku vyražte, je to totiž příjemné odreagování od začátku školy či pracovních povinností!Co jím během dne #1

20. září 2018 v 7:35 | S-hejvi |  healthy
Vítám vás u nového článku. Vlastně i tak trochu nového formátu, který jsem přestala psát a podle mě je to škoda, jelikož obecně je velmi oblíbený nejen na blozích, ale i youtube. Jedná se o souhrn toho, co jsem vždy za celý den snědla a jelikož se teď po prázdninách snažím zhubnout kila, která jsem nabrala během dovolených, bude to pro mě taková motivace a pro vás možná inspirace. Začnu včerejší snídaní. Často snídám bílý jogurt, kde tolik ovoce rozhodně nedávám, ale včera jsem na něj měla šílenou chuť a takto to dopadlo...


Tahle miska plná ovocných dobrot mě zasytila na celé dopoledne a k obědu jsem si dala kuřecí prsa s fazolkami a kukuřicí. Obecně mám jako přílohu k masu nejradši zeleninu, zvlášť grilovanou. Jak to máte vy?


K odpolední svačině jsem zvolila kokosové Alpro, které je opravdu výborné a i když nejsem žádná veganka, chutnalo mi dokonce více, než většina běžných jogurtů.


Jak už jsem zmiňovala, grilovanou zeleninu miluju a k večeři jsem si ji dala s rýží. Na první pohled se to může zdát jako chudé jídlo, ale chutnalo skvěle! K dnešnímu článku je to vše a dejte mi do komentářů vědět, zda v tomto formátu mám pokračovat. Mějte se krásně!Jak probíhají státnice na VŠ a na co se připravit?

17. září 2018 v 7:12 | S-hejvi |  kos
Chtěla bych se s vámi podělit o mé osobní zkušenosti se státní závěrečnou zkouškou. Nejen proto, že mi plno lidí píše, jak státnice vlastně probíhají a jaká je náročnost, ale i proto, že bych chtěla vyvrátit pár mylných faktů, které jsem si sama při projíždění diskuzí na internetu přečetla. Už teď vám mohu dát první radu a to, abyste si tyto diskuze nečetli. Budou vás totiž nervovat víc, než je třeba. V tomto článku zmíním mé osobní dojmy a postřehy tak, jak jsem celý průběh vnímala já a proto nespoléhejte na to, že budete mít tyto dojmy i vy. Na každého totiž faktory tohoto důležitého dne působí jinak a je tu jeden, u kterého se to dá potvrdit mnohonásobně víc a tím je stres. Řekla bych, že v den státnic jeho míra dokáže ovlivnit váš úspěch (v mnoha případech neúspěch) stejně tak, jako množství látky které umíte, či ho dokonce ovlivní více. Je to smutný až děsivý fakt, ale sama jsem se přesvědčila, že když jeden den umíte předmět téměř na 100% a druhý den si vzpomenete sotva na jednu větu, neznamená to, že jste naučené zapomněli. Vliv stresu, který způsobil tzv. "okno" nejen mě, ale i mým spolužákům je ten den obrovský a klíč k úspěchu číslo 1 je umět se s ním vypořádat. Je to úspěch větší, než když budete umět 300 stran nazpaměť.

Může se totiž stát (a u nás se to skutečně stalo), že i ti, kteří celé 3 roky studia měly chválihodné známky a neměli sebemenší problém se zkouškami, nakonec státnice neudělali. Ne proto, že by se nenaučili, ale právě díky velkému stresu a strachu z neúspěchu si nebyli schopni vybavit ani nejzákladnější informace či dokonce zkoušku předem bez pokusu vzdali. Tady mám pro vás druhou radu a to, abyste v případě, kdy budete mít okno nic nevzdávali předem. Já jsem ho měla taky. A zde právě přichází ten moment, kdy se ukazuje jak lidé dokáží zvládnout stres u státnic. Vzdát se nebo zatnout zuby a bojovat? Já jsem byla na 100% přesvědčená a motivovaná natolik, že jsem byla odhodlaná zkoušky udělat, i když jsem na potítku prvních 5 minut doslova "koukala do blba". Věc, která mi pomohla bylo z hluboka se nadechnout, uklidnit se a ještě jednou si pořádně přečíst otázku, kterou jsem si vytáhla. Po několika vteřinách (kdy jsem se skutečně uklidnila a přestalo mi bušit srdce) mi začaly nabíhat první myšlenky a nakonec z toho byl popsaný celý papír A4 (z obou stran). V mé paměti mi naskočilo tolik informací, že jsem sama byla překvapená z toho, co všechno vím. Proto se nikdy nenechte rozhodit z toho, že si v první momenty nemůžete vzpomenout, je to naprosto normální a naopak zatněte zuby a snažte se tuto nepříjemnou situaci otočit ve váš prospěch. Za sebe říkám, funguje to!

Co se týče písemné přípravy neboli potítka, komise vám dá většinou více času, než je třeba. Alespoň mě vždy stačil a celý projev jsem si dokonce stačila odříkat v hlavě. Nemusíte se bát, že by zkoušející byli nepříjemní nebo se vás snažili potopit. Naopak jsou velmi milí a snaží se vám mnohdy i pomoci. Já jsem měla skvělou komisi, která mi dodávala pozitivní energii a pokud tento článek čte někdo, kdo u nás studuje Sociální patologii, může vám už teď spadnout kámen ze srdce - protože všichni byli opravdu skvělí!

Musím zmínit ještě jednu důležitou věc a to je náročnost samotných zkoušek. Na internetu jsem si před státnicemi přečetla několik poznámek, že pokud řeknete jednu větu, bude to stačit. Nebude. Tohle je jeden z mylných faktů, které snad nikdo nemůže myslet vážně. Jedna věta nestačí ani k maturitě a státnice opravdu nejsou maturita. Musíte něco vědět, jedná se o vysokou školu a kdyby to bylo tak jednoduché, že postačí říct jednu větu, titul Bc. by dnes měl každý druhý. Na druhou stranu jak jsem již zmiňovala - naučit se 300 stran nazpaměť úspěch rozhodně nezaručuje. Důležité je snažit se pochopit téma, o čem daný předmět je. Naučit se o něm mluvit vlastními slovy a cenná rada pro vás, které státnice čekají - nebojte se spojovat více předmětů dohromady! Má osobní zkušenost je, že když jsem si vytáhla poslední předmět, který mě v den státnic čekal, byla to ta nejhorší otázka, kterou jsem mohla dostat. Z této vypracované otázky jsem si vzpomněla jen na minimum ale zachránil mě právě fakt, že jsem nezpanikařila a naopak vytáhla informace z ostatních otázek, kde se toto téma objevovalo. Celé státnicové okruhy totiž skrývají menší tajemství a to, že téměř všechny otázky jsou propojené a není nutné se je zpravidla učit jednu po druhé. :-)

Pro zajímavost na závěr dodávám, že předměty, ze kterých jsem letos konala státnice na Univerzitě Hradec Králové jsou trestní právo, psychologie, sociální pedagogika, sociální patologie a sociologie. Doufám, že článek vám aspoň trochu přiblížil, jak takové státnice mohou vypadat a pokud je máte před sebou, přeji vám pevné nervy a štěstí na otázky!Motýlek: Recenze knihy, kterou přečtete jedním dechem

14. září 2018 v 11:37 | S-hejvi |  kos
Dnes tu pro vás mám recenzi. Recenzi knihy, která vám může zpříjemnit začínající deštivé podzimní dny. Mě naopak zpříjemnila celé léto a ráda bych se s vámi částečně podělila o mé dojmy. Knihu Motýlek napsal francouzský autor Henri Charriére a jedná se o autobiografický román z roku 1969. Nechci přibližovat do detailů celý děj, abych vás nepřipravila o dech beroucí příběh. Ve stručnosti je ale dobré vědět, že pokud vás jako mě zajímají knihy s kriminální a vězeňskou tématikou, je tohle skvělá volba! Tato kniha totiž vypráví o mladíkovi s přezdívkou Motýlek, který byl odsouzen na doživotí za vraždu, kterou nespáchal. Tímto mladíkem je právě zmiňovaný Henri Charriére. Vypsal se ze svých zážitků z prostředí věznice a díky tomu, jak je obecně popisováno, vytvořil jednu z nejpůsobivějších poválečných knih.

Je známo, že kolem knihy kolují historky, zda je její autenticita opravdu stoprocentní a jestli jeho vlastní příběh není doplněn i příběhy spoluvězňů. Dokonce se v roce 2005 přihlásil Henriho spoluvězeň, který tvrdil, že skutečným Motýlkem je on. Nasvědčoval tomu i fakt vytetovaného motýla - toho měl ale vytetovaného i sám Charriére. Tajuplný příběh nejen v knize, ale i mimo ni přidává všemu ještě větší hloubku a donutí čtenáře přemýšlet a utvořit si vlastní názor. To je i jeden z hlavních důvodu, proč mě kniha takto oslovila.

Ne nadarmo se říká, že nejlepší příběhy píše sám život a tato kniha je toho důkazem. Pokud se nejedná o se vším všudy skutečné události jak jsou v knize popisované, jedno je rozhodně popisováno pravdivě a to touha po svobodě každého z nás, krutá povaha lidí a fakt, že člověk s vírou a cílevědomostí dojde daleko. Kniha je napsána poutavě a čte se velmi dobře nejen díky neuveřitelnému příběhu člověka, bojujícího za svobodu. Dle mého názoru ukazuje mnohem více, než "vyprávění se začátkem a koncem", ale i hloubku důležitosti nevzdat se svých snů. Motýlek je popisován jako román z vězeňského pekla a jeho 583 stran vám proběhne rukama jako nic. Pro mě je to jedna z nejlepších, ne-li vůbec nejlepší kniha, jakou jsem kdy četla a předčila snad i mého hrdinu z dětství - Harryho Pottera. Možná právě proto, že nikdo z nás neví, co mu život připraví a tato kniha ve vás po přečtení zanechá smíšené pocity o tom, zda je život vždy spravedlivý tak, jak by měl být.

HODNOTÍM: 5/5Výlet do Českých Budějovic

10. září 2018 v 18:02 | S-hejvi |  diary
Vítám vás u prvního článku v měsíci září a zároveň bych se chtěla omluvit za mojí neaktivitu. Jak byl červenec plný dovolených a relaxu, srpen byl u mě naopak pracovní a to zejména poslední dva týdny. Minulé pondělí jsem si ale opět odpočinula a to u přítele v jižních Čechách, kde jsem strávila krásných 5 dní. Slavili jsme jeho narozeniny a musím se vám pochlubit dortem, který jsem pro něj upekla. Nechci znít až moc namyšleně, ale opravdu chutnal stejně skvěle, jako vypadal! :D Pečení mě hodně baví a určitě plánuji přidávat i nějaké recepty na podzimní koláče nebo později vánoční cukroví.

Vyrazili jsme i na výlet do Českých Budějovic, které jsou krásné! Zejména náměstí, které je nějvětším čtvercovým náměstím v České republice. Nachází se na něm i tak zvaný bludný kámen, slyšeli jste o něm? Říká se, že pokud na tento kámen šlápnete, v přilehlých uličkách okolo samotného náměstí se ztratíte a těžko budete hledat cestu zpět. Nám se nic takového naštěstí nestalo :-) Přidávám zde několik fotek z posledních dnů, které jsem si užila na maximum!


CZECH LIFESTYLE BLOG