Srpen 2018

Hodnotím - Honor 9 Lite

Čtvrtek v 10:40 | S-hejvi |  kos
Zdravím vás u dalšího článku. Tentokrát se bude jednat o menší recenzi a mé první dojmy z mobilního telefonu Honor 9 Lite. Nový mobil už jsem potřebovala jako sůl, jelikož u starého Samsungu mi baterka nevydržela poslední měsíce více, než 20 minut. Honor 9 Lite je v prodeji od března letošního roku a po samé chvále, kterou jsem slyšela od spokojených kupujících a i od mého bratra, který si ho také pořídil, jsem měla jasno! Pokud od tohoto článku čekáte úplný rozbor telefonu a vypsané parametry, rovnou zavítejte jinam. Chci se s vámi podělit o mé první dojmy a jak jsem s telefonem spokojená.

První věc, kterou bych chtěla vyzdvihnout je jeho design. K dostání je v černé, šedé a modré barvě. Já jako milovnice bílých mobilů jsem byla zprvu trochu zklamaná, ale šedivá barva je nakonec skvělá volba! Díky zrcadlové zadní části vypadá téměř jako stříbrná a na internetu již je k dostání velké množství krytů, pokud by vám jeho barva nevyhovovala. Skleněná plocha dělá Honor velmi elegantním a je to jeden z nejhezčích telefonů, který jsem kdy viděla. Jeho designové provedení si skutečně zaslouží jen chválu!

Jedna z důležitých věcí, na kterou jsem při výběru telefonu kladla důraz byla jeho paměť. Předchozí Samsung mi nabídl pouhé 4 GB, takže si umíte představit, jaké jsem měla problémy. Zvlášť když jsem chtěla mít nainstalovanou hromadu aplikací a zároveň mít v telefonu stovky fotek. Honor 9 lite má 32 GB, což je (alespoň za mě) více, než dostačující. Dále telefon nabízí duální SIM, čtečku otisků prstů, výkonnou baterii a spousty dalšího. I podle recenzí se můžete dočíst, že v současnosti se jedná o jeden z nejoblíbenějších telefonů vůbec.

Dostávám se k ještě důležitějšímu bodu a tím je fotoaparát. Kvalitní a hezké fotky jsou něco, na čem jsem stavěla při výběru mobilu své priority a musím s maximální spokojeností dodat, že jsem nakonec opravdu zvolila dobře. Honor vám vyfotí nádherné fotografie a díky režimu portrét vykouzlí i povedené snímky s rozmazaným pozadím. Tuto funkci jsem si přála a pro představu přikládám dvě fotky pořízené dnes ráno. Pokud si přejete mobil s výkonným duálním fotoaparátem (přední i zadní kamera 13 + 2 Mpx) a nechcete utrácet za předražené iPhony, Honor 9 lite se jim dle mého názoru může i rovnat. Dostávám se tak k jeho ceně a momentálně ho na trhu seženete za krásných 5 399,-. K poměru cena/kvalita je to velmi uspokojivá cena a na závěr dodávám, že všem, kteří si v blízké době plánujete pořídit nový telefon, tento kouzelný Honor doporučuji všemi deseti!


TRAVEL DIARY #4 VÝLET NA MONTSERRAT

6. srpna 2018 v 9:21 | S-hejvi |  travel
V předchozím článku jsem vám představila ukázku jídel a specialit, které nám zpříjemňovaly pobyt. To jsme se ale i byť z malé části snažili kompenzovat tím, abysme jen neleželi u bazénu, i když na kilech se strava i tak podepsala. Od malička nás ale rodiče vedli k tomu, že dovolené nemají být jen o ležení na pláži a cpaní se jídlem. Na každé dovolené vždy podnikáme spousty výletů, které stojí za to a i ve Španělsku jsme na jeden takový vyrazili. Díky jeho náročnosti jsme spálili i několik přebytečných kalorií, jelikož se jednalo o celkem slušný výšlap. Počasí ten den také přálo, protože bylo maličko pod mrakem, což je na takový výlet ideální! Klášter Montserrat se nachází v horském přírodním parku a na jeho vrchol se můžete dostat lanovkou nebo jako my podniknout příjemnou procházku. Čekal tam na nás úžasný výhled a je to jeden ze zážitků, na který ze Španělska budu ráda vzpomínat - posuďte sami!