Únor 2018

Rychlé info

26. února 2018 v 19:04 | S-hejvi |  diary
Hezký pondělní den vám přeji. Pro mě tedy moc hezký není, jelikož ta ukrutná zima už mi leze na nervy. Mimo to mě od rána bolí žaludek a vůbec nic se mi nechce. Občas mám dny, kdy mě chytne šílená lenost a hold se s tím nedá nic dělat:D Každopádně aspoň ten článek jsem chtěla zveřejnit, i když nebude moc obsáhlý. Musím vám také poděkovat, že jste se zapojili do dotazníku k mé bakalářce. Stále mi ale chybí lidé nad 60 let a byla bych moc vděčná, kdybyste to zkusili vyplnit třeba se svými prarodiči, pokud máte možnost:) Tahle věková kategorie mi dává zabrat více, než jsem na začátku sama čekala. Samozřejmě jaké si to uděláš, takové to máš a musím se s tím nějak poprat:) Odkaz na dotazník najdete TADY.

Další, o něco banálnější věc o které přemýšlím je barva desek bakalářské práce. Nejvíce se používá tmavě modrá, ale viděla jsem i černou, která se mi líbí a i když působí hodně drsně, k mému tématu by se ve finále hodila asi nejvíc:D Napište mi do komentářů, jakou barvu byste zvolili vy:) Dnes přidávám jen pár fotek, jelikož jsem líná i na to, přetáhnout ty novější z mobilu do notebooku, ale upřímnost se cení, ne? :D

Mějte se krásně a brzy u dalšího, snad záživnějšího článku!

Tipy, jak napsat bakalářku a nezbláznit se z toho

17. února 2018 v 13:06 | S-hejvi |  kos
Vítám vás u dalšího tématického článku a nebude o ničem jiném, než o bakalářské práci. Konkrétně o tipech, které vám pomohou ji napsat včas a s přehledem bez větších problémů. Pokud se chystáte na vysokou školu nebo již jste jejím studentem, psaní bakalářské práce se rozhodně nevyhnete. V následujících pěti bodech, bych vás ráda seznámila s několika radami, které mě osobně se samotným psaním velmi pomohly.

1. TÉMA VÁM BLÍZKÉ je asi to nejdůlěžitější. Zdá se být jako samozřejmost, ale pokud nad výběrem tématu nebudete přemýšlet a budete ho brát jako nutné zlo, které sepíšete jako každou druhou seminárku, rozhodně vám to práci neusnadní. Naopak, pokud vaši bakalářku budete směřovat k problematice, o kterou se zajímáte a baví vás, tak z vlastní zkušenosti vím, že máte z poloviny vyhráno. Já osobně jsem o svém tématu měla hodně načteno, věděla jsem, kde a jaké informace vyhledávat a právě tohle je základní bod, který vám velmi pomůže.

2. TEORETICKÁ ČÁST. Bakalářšká práce se vždy dělí na "teorii a empirii". Teoretická část je důležitá, jelikož ovlivňuje i tu následující. Na začátku je tedy dobré, stanovit si přesný cíl práce, čeho chcete prací docílit a tomuto tématu věnovat pozornost. Způsob, který se mě samotné velmi osvědčil při psaní teorie, je předem stanovený seznam literatury a zdrojů. Pokud možno, snažte se mít veškeré knížky při ruce a neběhat z knihovny do knihovny. Nemusí to vyhovovat každému, ale když máte vše při jednom a víte, kam sáhnout, je psaní přehlednější a tím i rychlejší.

3. EMPIRICKÁ ČÁST. Empirická část může být provedena několika metodami, proto zde nebudu rozepisovat konkrétní postup, jelikož se u každé liší. Mám pro vás ale užitečnou radu a to rozdělit si tyto 2 části bakalářské práce do jakýchsi dvou časových úseků. Vzhledem ke zkouškovému období, které na většině univerzit probíhá v lednu, je dobré mít teoretickou část sepsanou vždy do konce roku. Leden je zabitý zkoušením a já sama jsem neměla čas na bakalářku ani sáhnout. Únor a březen pak věnovat právě empirické části a drobným změnám v celé práci. Vím o lidech, kteří celou bakalářku zvládli napsat během týdne, ale tento článek je směřován k té odlehčené formě, abyste nemuseli být ve stresu a jak říká samotný nadpis - abyste se z toho nezbláznili.

4. KONTROLA PRÁCE je také důležitým krokem, protože po psaní, psaní a psaní se může stát, že při konečném čtení vaší práce už ani neuvidíte případné nesrovnalosti v textu. Je tedy dobré, poprosit mamku či kamarády, aby se na práci podívali a z nezávislé pozice vás upozornily, zda věty dávají smysl. Pokud ale chcete mít 100% jistotu, že máte bakalářku směřující k dokonalosti, existují i firmy, které vám práci zkontrolují po formální stránce a dokonce opraví veškeré gramatické chyby.

5. HOTOVO! Teď už zbývá jen doufat v dobré posudky vedoucích práce a oponentů a věřit, že při státních závěrečných zkouškách vaši bakalářskou práci obhájíte. Jestli ale splníte všechny předešlé kroky, tento cíl bude dle mého názoru z větší části dosažitelný! :)


Doufám, že článek pro vás byl aspoň trochu užitečný a mě samotné držte palce při posledním bodu, který mě za pár měsíců teprve čeká. Mějte se krásně! :)


Prosím o pomoc! Dotazník k mé bakalářské práci

15. února 2018 v 11:27 | S-hejvi |  kos
Hezký čtvrteční den! V dnešním článku bych se ráda věnovala tématu, které zajímá nejen mě ale i mnohé z vás. Zároveň se tak týká mé bakalářské práce a je to téma Porovnání trestu smrti a trestu odnětí svobody na doživotí. Už v minulém článku mi několik z vás psalo, že byste se rádi dozvěděli něco více a dnes budete mít možnost se i zapojit. Samozřejmě pokud budete mít čas a chuť:)

Abych vám stručně popsala cíl, tak výzkumná část mé bakalářky má za úkol porovnat názory lidí na trest smrti a doživotí. Celé provedení má být z hlediska dvou generací. První generace je věku 15-26 let a druhá ve věkové kategorii 60+. V tomto článku bych vás chtěla hlavně poprosit o to, že pokud máte nějakou možnost tento dotazník předat či pomoci vyplnit lidem starším 60 let, tak mi tím moc pomůžete a budu vám velmi vděčná. Mohou to být vaše babičky, dědečkové, kdokoliv. Dotazník je celý anonymní a nemusíte se tak bát veřejného vystupování:) Celý dotazník najdete ZDE a zabere pouze pár minut.

Odpověď proč jsem si vybrala toto téma je naprosto jednoduchá a to, že po celé 3 roky studia a i několik let předtím je tahle problematika v mém zájmu číslo 1 a nikdy jsem se o nic nezajímala víc. Ještě než jsem vůbec tušila, že budu na tuto školu přijata bylo mým snem aspoň jednou v životě psát byť malou seminárku týkající se trestu smrti, doživotí či vězeňství obecně. Nakonec mi to bylo umožněné tou nejlepší formou, jaká může vůbec být a to v podobě bakalářské práce, která je po vydání přístupná veřejnosti a reprezentuje tak daného člověka. Toto téma spojené s mým jménem a jako třešnička na dortu spojené i se jménem doktora Miroslava Antla, který je mým vedoucím a za jeho činnost ho obdivuji nejen proto, že v České republice prosadil 3 doživotní tresty, je pro mě jako jeden ze splněných snů.

Touto prací jdu do finále a moc děkuji všem, kteří mi s ní pomáhají i tím, že si sednou na 3 minuty k internetu a vyplní tento zmiňovaný dotazník. Pokud byste chtěli článek o tom, jak začít psát bakalářskou práci a přečíst si nějaké tipy, jak se z toho nezbláznit a uspořádat si vše, aby to mělo hlavu a patu, dejte mi vědět do komentářů. Mě samotné takové články a rady opravdu pomohly a vše jde o to rychleji a lépe:)

Ještě jednou děkuji všem, co si uděláte čas na vyplnění a mějte se krásně!Úspěšné zkouškové a premiéra "odstínů"

13. února 2018 v 17:01 | S-hejvi |  diary
Po 14 denní pauze vás všechny vítám u nového článku! Omlouvám se za neaktivitu, ale měla jsem hromadu učení, nad kterým jsem už poslední dny zkouškového vyčerpala snad všechnu energii, kterou jsem měla. Připravovala jsem se na poslední zkoušku ze sociologie, kterou jsem dělala na 4. pokus a konečně se mi podařilo ji zvládnout! Byla to poslední překážka, která mi stála v cestě, abych se vůbec dostala ke státnicím a nakonec jsem ji zvládla lépe, než by se mi kdy vůbec zdálo. Ze zkoušení jsem si odnesla A a do teď jsem díky tomu plná pozitivní nálady s chutí ten poslední semestr zvládnout co nejlépe. Mnozí by řekli, že to nejhorší je teprve čeká a to v podobě státnic, ale já to mohu říci teď, jelikož minulý rok jsem tuto zkoušku považovala za nezvládnutelnou a poslední měsíce jen přemýšlela nad tím, že kvůli ní snad školu ani nedodělám. Opak je pravdou a já teď skutečně věřím, že vše dobře dopadne! :)

Za odměnu jsem si poslední týden jen užívala a relaxovala. S kamarádkou Péťou, která je i má spolužačka jsme vyrazily na premiéru 50 odstínů svobody. Film se mi moc líbil a myslím si, že celá trilogie se dočkala krásného závěru. Teď, když jsou na světě všechny 3 díly sice musím zmínit, že ten druhý se mi líbil asi nejvíce, ale ten poslední se závěrečným prostřihem při písni Love me like you do si mě také získal. Určitě doporučuji! Také s přítelem jsem si opět užila krásný víkend a dali jsme si symbolické dárečky k Valentýnu. Já sice nejsem pro nějaké velké slavnosti tohoto svátku, jelikož jsem vždy byla zastáncem toho, že lidé ve vztahu slaví každý den toho, že mohou být spolu a že se mají rádi a já to tak také beru, ale určité drobnosti jako gesto lásky vždy potěší a nejen na Valentýna. Přeji vám zamilovaným krásný zítřejší den plný lásky, ale především každý den plný radosti z toho, že máte vedle sebe osobu, které můžete věřit a těšit se ze společných chvil:)

K dnešnímu článku to bude ode mě vše a brzy se ozvu s dalším. Mějte se krásně!