Listopad 2017

Vánoce 2017 přicházejí! Co nesmí chybět?

28. listopadu 2017 v 16:43 | S-hejvi |  kos
Jelikož tu brzy máme Vánoce, které jsou považovány za nejkrásnější čas v roce, rozhodla jsem se tématicky zaměřit i tento článek. Bude se týkat klasických vánočních maličkostí, které jsou určitě nutností nejen pro mě, ale i pro vás! Do teď jsem na vánoční atmosféru nebyla pořádně naladěná a pokud nejsem sama, následujích pár bodů vám může navodit trochu inspirace či vánoční nálady...


Výzdoba domova
Prvním z nich je vánoční výzdoba, bez které bych snad nikdy nemohla mít tu pravou atmosféru Vánoc. Miluji okamžiky, kdy přijdete po náročném dni domů a přivítají vás světýlka a svíčky s vůní vanilky nebo skořice. Tyhle chvilky jsou pro mě největším relaxem a dobijí mě pozitivní energií.

Nákup dárků
Samozřejmě věta, že Vánoce nejsou o dárcích, zní už jako klišé, ale všichni víme, že je to svatá pravda. Rodinnou pohodu a kruh těch nejbližších nikdy nedokáže nahradit žádný dárek, ale ke Štědrému dni už to tak nějak patří a komu neudělá radost byť i drobnost, která je darovaná od srdce a z lásky? Nejsem zastánce drahých a luxusních dárků, podle mě by měly plnit zcela jiný účel. Vždy mi udělaly největší radost dárečky, které měly nějaký hlubší a osobní význam. Takhle to má podle mě nastavené většina lidí a když jsem dostala nový mobil, bylo to sice fajn, ale nikdy nezapomenu na tu radost jakou jsem měla, když mi má kamarádka věnovala krásnou fotoknihu plnou vzpomínek. Tip ode mě - vsaďte raději na osobnější dárky a rozhodně nic nezkazíte! :)

Návštěva vánočních trhů
U nás jsou vánoční trhy pravidelně každý rok a už si ani neumím představit, že bych tam nezavítala. Je to jedna z věcí, která umí vykouzlit vánoční atmosféru a pokud nevíte, čím obdarovat své nejbližší může to být i šance k tomu, sehnat zbylé dárečky. V neposlední řadě kdo si o Vánocích nedá rád svařák, který pořádně zahřeje.

Pečení vánočního cukroví
Tohle zrovna nepatří mezi mé oblíbené činnosti, ale bez práce nejsou koláče. Většinu cukroví u nás sice dělá maminka, ale k smrti nesnáší práci s vosími hnízdy, které já zbožňuju! Přiložit ruku k dílu musím také a uznejte samy - existuje větší pohoda, než při sledování pohádek jíst své oblíbené cukroví a mít v bříšku jak v pokojíčku?

Adventní kalendář
Je mi 23 let, ale ještě stále si neumím představit, že bych zahájila prosinec bez otevření adventního kalendáře. Připomíná mi to dětství, kdy jsem se nemohla dočkat, že si vezmu další čokoládu a políčko s číslem 24 pro mě vždycky bylo to nejsladší! :)K Vánocům určitě patří mnoho dalších věcí a každý preferuje něco jiného. Vám všem bych ale chtěla předem popřát klidné svátky, abyste si je užili ve zdraví se svými blízkými a netrápili se nad zbytečnostmi.


Nedělní káva v CrossCafe

26. listopadu 2017 v 15:56 | S-hejvi |  diary
Přeji vám krásné nedělní odpoledne. Zatímco včerejší den pro mě byl ve znamení nákupů, kdy jsme s přítelem oběhali snad všechny obchody v Pardubicích, abych pořídila další vánoční dárky, dnešek je naopak jeden velký relax. Nakonec jsem pořídila vše, co jsem potřebovala a sobotu jsem zakončila podívanou na florbalový zápas mého bráchy. Probíhala tam i nějaká speciální akce, kdy za dobrovolný vstup (dala jsem symbolických 10 Kč) jste dostali lístek do soutěže. Nikdy v životě jsem nic nevyhrála, ale tentokrát mi přálo štěstí. Získala jsem dárkovou kartu do CrossCafe v hodnotě 200 korun a pro mě jako častého zákazníka to byla veliká radost.

Nedělní odpoledne jsem si tedy s mojí maminkou zpříjemnila dobrou kávou a lahodným dortíkem. Mezi mé oblíbence patří jednoznačně mrkvový dort, který mi z jejich nabídky nepřijde jako jeden z mála zbytečně přeslazený. Sladká tečka na konec víkendu tedy proběhla a teď se chystám opět sednout k bakalářce a napsat další část. Zítra jdu po mé nemoci konečně do školy a popravdě se už hrozně těším. Povinnosti se začínají hromadit, 14. prosince píšeme zápočtový test z ekonomie a chci vše stihnout včas, abych měla pohodové Vánoce a nemusela se stresovat.

Dnes večer také dávají moji oblíbenou sérii Já, Kajínek. Názory jsou na to různé, ale mě to rozhodně ničím nepohoršuje a naopak oceňuji propracovanost celého dokumentu. Pro ty, které tato kauza zajímá je to jednoznačně volbou číslo jedna.

Mějte se krásně!

Měsíc do Vánoc aneb letošní shon

24. listopadu 2017 v 15:08 | S-hejvi |  diary
Přeji vám krásný listopadový pátek. Poslední měsíc u mě byl vcelku náročný. Musela jsem si zařídit plno věcí do školy, konkrétně ohledně bakalářky. Oběhala jsem všechny možné knihovny, projela snad celý internet, abych si mohla vypůjčit knihy, které potřebuji ke psaní a samozřejmě při mém štěstí nebyly nikde k dostání. Po tomto zážitku jsem zvolila nejjednodušší možnost a pár z nich si objednala. Dostat se k některým publikacím je opravu oříšek, ale nakonec po tolika nervech jsem si zvládla obstarat všechny, které jsem potřebovala. S psaním bakalářské práce jsem se konečně pohnula dál a myslím si, že plus mínus do týdne, bych mohla mít hotovou teoretickou část.

Vše mi tak trochu zkomplikovala má nemoc, kdy jsem se snažila sama přeléčit zánět močových cest bez doktora a bylo to to nejhorší, co jsem mohla udělat. Nakonec jsem stejně skončila na antibiotikách, které mi ale nezabraly tak, jak měly. Po týdnu doma jsem si zašla na kontrolu a za odměnu jsem dostala antibiotika další. Byla mi zakázána škola i práce, poslali mě na ultrazvuk a při mé nenávisti k doktorům jsem měla opravdu povedený den. Každopádně už mi je lépe a já konečně můžu normálně fungovat.

Chtěla bych vám opožděně také poděkovat za přání k narozeninám, ani bych nečekala, že vás bude tolik. Ve článku najdete mix fotek za uplynulých pár týdnů, kdy jsem na blogu nebyla aktivní. Snažila jsem se přispívat aspoň na Instagram, i když to není úplně ono pro příznivce blogů:) Pro dnešek to je ode mě vše a přeji vám pohodový víkend!CZECH LIFESTYLE BLOG