Leden 2017

Krásná.cz a zkouškové u konce

24. ledna 2017 v 19:59 | S-hejvi |  diary
Krásný večer přeji! Děkuji vám za krásné komentáře u předchozího článku. Jsem moc ráda, že pro vás má motivační vliv a zároveň na něj chci odkázat ty z vás, kteří máte zkouškové období a zatím jste ho ještě nečetli. Podívat se na něj můžete i na Krásné.cz, kde vyšel jako další článek v mé rubrice. Dnes jsem se vůbec celý den tak trochu točila okolo blogu, promazala jsem některé starší články a co je zásadní - pomohla jsem mé kamarádce Nikolce se založením jejího vlastního blogu. Pracovaly jsme na tom celé odpoledne a myslím si, že výsledek se povedl a že od ní můžete čekat jen zajímavé články s kupou krásných fotek. Podívat se na její blog můžete na této stránce.

Zkouškové období mám téměř za sebou, čekají mě poslední dvě zkoušky a začne nový semestr plný nových předmětů, na které se těším. Také se nemůžu dočkat, až začne jaro. Poslední dobou mi ta zima už leze na nervy, nechce se mi ani ven, pořád mi je jenom zima a i to chození do školy bez sněhu a trochou sluníčka hned bude příjemnější. Leden a únor jsou pro mě vždy nejhorší měsíce v roce, protože mi přijdou strašně dlouhé a po Vánocích jen plné povinností. Snažím se i blog opět posouvat směrem nahoru, i když ne vždy to dopadne tak, jak bych si představovala z časových důvodů. V plánu mám psát více motivačních článků zaměřených na určité téma, abych je právě mohla publikovat i skrze Krásnou.cz. Kdybyste měli nějaké nápady nebo přání, dejte mi vědět do komentářů:)

Zatím se mějte krásně, přeji vám klidný zbytek měsíce a tady je pár aktuálních fotek z mého Instagramu.Jak udržet motivaci k učení

19. ledna 2017 v 8:15 | S-hejvi |  kos
Tenhle článek bude směřovaný ke všem, kteří právě stejně jako já procházíte zkouškovým obdobím a občas už máte chuť se na všechno vykašlat a říct si, že "nějak to prostě dopadne". Tahle věta je u mě poměrně častá, ale už jsem zjistila, že časté její opakování se příliš nevyplácí, protože porovnání pocitů po úspěšné zkoušce a té, která se nezdařila je velmi rozdílné. Není nad ten pocit, když odcházíte ze školy s vědomím, že jste to zvládli, i když za tím vším se schovávají noci strávené v papírech. Proto kašlete na větu "nějak to dopadne", jelikož ta vám většinou přinese právě to, že to nedopadne a o tom bude dnešní článek - jak si udržet motivaci k učení.

Typická věta našich rodičů či prarodičů - "hlavně dodělej školu, bude se ti to hodit". Ne jednou mi lezla na nervy, ale čím jsem starší, tím víc si uvědomuji, že v tom je opravdu kus pravdy. Dnes vůbec není jednoduché najít takovou práci, která by lidem se středním vzděláním přinesla takové množství peněz, jaké by si představovali, natož aby jim tato práce byla i koníčkem a bavila je. Samozřejmě existují vyjímky, jsou lidé, kteří seženou místo, se kterým jsou nad míru spokojení, to co jsem napsala nemusí být pravidlem, ale většinou se setkávám s těmi, u kterých je to naopak. A toho se právě bojím. Nechci skončit u zaměstnání, které mě nebude bavit a každé ráno se budu přemáhat k tomu, abych do té práce vůbec se znechucením vstala. Studuji obor sociální patologie a prevence a vždycky mým snem bylo pomáhat lidem a pracovat s lidmi, kteří to v životě neměli lehké. Bez této školy bych se k tomu nikdy nebyla schopna ani přiblížit, jelikož pro výkon profese sociálního pedagoga nebo zaměstnance v probační službě (což je můj největší sen a cíl) je potřeba mít vysokoškolské vzdělání tohoto zaměření.


Prvním krokem ke správné motivaci je podle mě přemýšlet nad tím, jak se chcete mít v budoucnosti. Studium není povinnost, pokud se škole věnujeme, děláme to pouze pro sebe a ne pro ostatní. Pokud máte vysněné povolání, musíte pro to také něco udělat - jak se říká, nic není zadarmo a v tomto směru to rozhodně platí.

Jak už jsem říkala, ne vždy má člověk náladu sednout k učení, protože se ve škole objevují i předměty, které nás nemusí bavit. V téhle situaci mi pomáhá jediná věc a to uvědomění, že když věnuji dva dny nebo několik hodin právě tomuto předmětu, který mě "obtěžuje", tak se ho zbavím hned při prvním pokusu a nebudu se muset trápit nad tím, jak se ho budu muset učit znovu, abych zdolala pokus druhý. Myslím si, že s každým neúspěchem u zkoušky se motivace snižuje a proto se vyplatí zatnout zuby a překonat lenost. Konec konců bez dokončení těchto předmětů, které vás nebaví, školu stejně nedoděláte, takže se to vyplatí:)

Pokud jste se někdy dostali do situace, kdy vás ostatní podceňovali a mysleli si, že vysoká škola je na vás příliš obtížná a nevěřili tomu, že ji někdy můžete dodělat, tak to je jeden z dalších bodů, který by měl motivaci výrazně zvýšit! Už jsem zmiňovala, že nestudujeme pro druhé, ale ten pocit, kdy skutečně sami sobě i ostatním ukážete, že jste to dokázali je pouze pro vás a věřte mi, že bude nenahraditelný!

Na závěr bych chtěla dodat, že pokud je snaha, tak tam je vždy šance na úspěch. Neberte školu jako povinnost, ale jako koníček, díky kterému se v životě budete mít dobře. Však v té škole nám přece neubližují, ne?:)Vánoce 2016 a co mi přinesl Ježíšek

14. ledna 2017 v 9:58 | S-hejvi |  diary
Krásné sobotní ráno vám přeji! Dnešní článek se bude týkat Vánoc 2016, protože na ASK jste mi psali, že by vás zajímalo, jak jsem prožila vánoční svátky a co jsem našla pod stromečkem. Už jsem se k minulému roku nechtěla vracet, ale u tohoto článku udělám vyjímku, jelikož jsem ho nestihla napsat dříve. Abych to shrnula v pár větách, i tyto Vánoce pro mě byly stejně nádherné jako každý rok, protože není nad ten klid u televize se spoustou jídla a samozřejmě v přítomnosti těch, které mám nejradši. Nesměl chybět ani Kevin s oběma díly Sám doma a v neposlední řadě pár kil nahoře. Takhle to u mě dopadá vždycky. Nevím jak vy, ale rozhodně nejsem ten člověk, který by mezi svátkami jezdil na hory a sportoval. Válení se v teple domovat. to je moje - zvlášť v období Vánoc:P

Abych přešla k mým dárečkům. Chci upozornit, že jsem nenafotila vše, co jsem dostala. Vybrala jsem pár věcí, které mi zrovna přišly pod ruku jen tak pro ukázku. Píšu to proto, že rozhodně nechci tyto nafocené věci vyzdvihávat, cením si všeho do posledního dárku, jelikož jsem jich dostala opravdu hodně a to nejen od rodiny, ale i od lidí, kteří jsou mému srdíčku hodně blízcí. Všechno mi udělalo obrovskou radost a ještě jednou mockrát děkuji! Na závěr musím dodat, že jsem si přála jednu jedinou věc a to nový mobil. Dostala jsem Samsung Galaxy J5 a jsem z něj nadšená!

Snad článek aspoň trochu splnil vaše očekávání, i když mi přijde, že v poslední době spíše vede Youtube scéna, než psané blogy. Každopádně psaní mě baví a budu v něm i nadále pokračovat. Mějte se krásně a pokud máte nějaké další tipy na články, které byste tu chtěli vidět, dejte mi vědět do komentářů. Hezký víkend!
Mimochodem pokud sledujete mé příběhy na Instagramu, určite jste zaznamenali, že tenhle smoothie maker se stal absolutní nezbytností pro moje rána:DVítám nový rok 2017

10. ledna 2017 v 17:47 | S-hejvi |  diary
Vítám vás u prvního článku roku 2017. Tento typ článku už je na mém blogu rutinou a stejně jako minulý rok bych chtěla shrnout ty nejdůležitější body, které se za posledních 12 měsíců v mém životě udály.

Rok 2016 byl rozhodně o něco dramatičtější a aktivnější, než ten předchozí. Naštěstí nemohu říci, že by se stalo něco extra nepříjemného mě nebo mým blízkým, ale pár změn rozhodně proběhlo a jak jsem loni psala, že jsem šťastná, protože v mém životě už neexistuje žádná přetvářka, teprve teď je tomu tak na 100% a jsem neskutečně vděčná dvěma lidem, které mohu nazvat přáteli. Niki a Davide chci vám strašně moc poděkovat za společný rok 2016, za důvěru a trpělivost se mnou, jelikož vím, že někdy jsem na zabití! Děkuji vám za to, co pro mě děláte, za to jací jste a především za to, co nejste - falešní.

První ročník studia na vysoké škole jsem úspěšně dokončila a nyní již mám podanou přihlášku k bakalářské práci. Aktuálně jsem v polovině a nemůžu uvěřit, jak rychle vše utíká. I z toho důvodu, abych se mohla více věnovat škole jsem v únoru ukončila svoji brigádu v Tescu a nyní jsem mnohem spokojenější ve Fruitisimu, kde za ještě lepší peníze v klidu krájím pomeranče, mám 50% slevu na drinky a nemusím denno denně poslouchat nevrlé kecy důchodců doprovázené pípáním kasy.

I tenhle rok jsem si bezkonkurenčně užila dovolenou na Rhodosu a rovnou dvakrát. Oslavila jsem tam 22. narozeniny a na takové překvapení, které mi připravila Nikolka s personálem nikdy nezapomenu. Tyhle lidi už beru jako svoji druhou rodinu a jak říká jeden citát - kdyby se vzdálenost měla měřit srdcem, nikdy bysme od sebe nebyli rozděleni více, než minutu.

I dovolená ve Španělsku a v Krkonoších s mojí rodinou byla jako vždy dokonalá a i když mi tu někdo kolikrát anonymně psal, že na cestování s rodiči už jsem stará a měla bych se osamostatnit, tak s tímhle já nesouhlasím. Vždy budu šťastná, pokud budu moci někam vyrazit s mými rodiči a apeluji na vás, kteří si na to připadáte příliš staří, abyste se si uvědomili, že možnost trávit čas s vašimi blízkými není neomezená. Jednou si to budete přát a už třeba nebudete moci..Važte si rodiny a přátel nejen v příštím roce, ale do konce života!

I když rok 2016 mi nenabídl jen samé pozitivní věci, přeci jenom převažují a rozhodně nejsem člověk, který by se vzdával nebo se nechal něčím zničit. Do čím většího hovna šlápnu lidově řečeno, tím větší je to pro mě výzva k tomu, abych si dokázala, že pokud nejde o život mě nebo lidem na kterých mi záleží, jde stále pořád a pouze jen o to hovno:) Tím bych tak stručně uzavřela minulý rok a do toho aktuálního vám přeji hlavně zdraví, lásku a pokud budete mít tyto dvě věci, tak vám přeji ať se splní i vaše tajná přání!


CZECH LIFESTYLE BLOG