Prosinec 2016

Vánoční nezbytnosti pro každého

17. prosince 2016 v 9:16 | S-hejvi |  kos
Jelikož tu brzy máme Vánoce, které jsou považovány za nejkrásnější čas v roce, rozhodla jsem se tématicky zaměřit i tento článek. Bude se týkat klasických vánočních maličkostí, které jsou určitě nutností nejen pro mě, ale i pro vás! Do teď jsem na vánoční atmosféru nebyla pořádně naladěná a pokud nejsem sama, následujích pár bodů vám může navodit trochu inspirace či vánoční nálady...


1. Vánoční dekorace, svíčky - Ty sice považuji za samozřejmost, ale zároveň jsem tento bod nemohla vynechat, protože ho považuji za nejdůležitější. Není nic krásnějšího, než si svůj pokoj vyzdobit v duchu Vánoc! Světýlka na poličkách, vonné svíčky a svítící vánoční stromek je pro mě to, na co se vždy nejvíce těším.

2. Adventní kalendář - Je mi 22 let, ale ještě stále si neumím představit, že bych zahájila prosinec bez otevření adventního kalendáře. Právě takové maličkosti vykouzlí lepší náladu každý den a i když Vánoce už ťukají na dveře, berte to alespoň jako připomenutí, abyste si nezapoměli právě dnes otevřít další políčko!:)

3. Sám doma - Vím, že se mnou budete souhlasit. Vánoce bez Kevina, by nebyly Vánoce a i když oba díly znám téměř nazpaměť, nikdy mě neomrzí! Sám doma je pro mě nejlepší vánoční film a myslím si, že tomu nebude jinak!

4. Perníkové latté - Poslední dobou jsem si přímo zamilovala perníkové latté z Costa coffee. Pokud jste tuhle dobrotu ještě nezkoušeli, rozhodně navštivte nejbližší kavárnu a změňte to! Cenově se vám možná nebude zdát, že stojí za to, ale opak je pravdou. Lepší kávu jsem v životě nepila.

5. Vánoční trhy - Přiznám se, že jsem nikdy moc nemusela to zdlouhavé prodírání se v zimě mezi davy lidí a čekání v půl hodinové frontě na trdelník a svařák. Ani letos jsem se o tento zážitek nepřipravila, ale k Vánocům tohle prostě patří. Co ale rozhodně stojí za to, je navštívit vánoční Prahu a trhy na Staroměstském náměstí. Tam na vás vánoční atmosféra rozhodně dolehne!

6. Tématická videa - Youtube doslova vládne světem a pokud existuje něco, co mě inspiruje a přivede do vánoční nálady, tak jsou to videa s vánoční tématikou. Ne ani tak čeští youtubeři, ale zahraniční. Například Zoella mě už druhý rok mile překvapila s propracovanou sérií Vlogmas. Neváhejte a mrkněte!Těchto 6 věcí mě letos dokázalo navodit vánoční atmosféru a doufám, že i pro vás existuje něco, co vám v tomto nádherném období udělá radost a vykouzlí úsměv na tváři. Mějte se krásně, přeji vám krásné Vánoce v kruhu svých blízkých a budu se brzy těšit u dalšího článku:)
Krásný prosinec vám všem!

4. prosince 2016 v 15:45 | S-hejvi
Přeji vám všem krásný začátek prosince! Popravdě jsem čekala na chvíli, kdy budu mít více času a povinnosti do školy mě aspoň na nějakou dobu opustí. Za necelé dva týdny mi začínají prázdniny a další semestr bude za mnou. Po zkouškovém v lednu budu v polovině studia a ani se mi nechce věřit, jak to všechno utíká:) Co se týče školy, čeká mě už jen jedna malá prezentace a odevzdání přihlášky k bakalářské práci. Jako téma jsem si definitivně zvolila Porovnání trestu smrti a trestu odnětí svobody na doživotí. Pro mě to byla jednoznačná volba od začátku a snad jsem zvolila dobře! Tento víkend jsem si konečně udělala vánoční výzdobu v pokoji a dnes už na mě doma čeká další svíčka k zapálení, jelikož tu máme druhou adventní neděli. Neskutečně se letos těším na Vánoce a musím se pochválit, protože už jsem sehnala téměř všechny dárky. To se mi většinou nestává, že bych před půlkou prosince měla vše nakoupené:)

Nemůžu se dočkat až si svátky opět užiji s rodinou a samozřejmě i s dvěma nejlepšími kamarády, které jsem si kdy mohla přát! Poslední dobou jsme já, Niky a David nerozlučná trojka a chystáme i natáčení videí, tak z toho snad něco bude. Každopádně určitě mrkněte na Davidův blog, protože u jeho článků nikdy nemůžu zastavit smích:D Jak se vy těšíte na Vánoce? Pokud byste chtěli nějaké články s vánoční tématikou, určitě mi dejte vědět do komentářů. Zatím se mějte krásně a už nečekejte dělsí prodlevu na blogu, brzy se ozvu a pokud máte nějaké otázky - ptejte se na ASKu:)