Srpen 2016

Nákupy v Praze + mini IKEA haul

28. srpna 2016 v 7:50 | S-hejvi |  diary
Krásné nedělní ráno vám přeji! Dnes se s vámi podělím o pár fotek ze včerejšího výletu do Prahy, který byl po dlouhé době za účelem nakupování. Snad půl roku jsem básnila o tom, že bych chtěla opět navštívit IKEU a koupit si tam pár drobných doplňků. Mé přání bylo vyslyšeno a udělala jsem si radost! Svíčky, klasické bílé dekorace to je moje a určitě tenhle sortiment znáte z Instagramu, kde se to jimi jenom hemží. Nesměly chybět ani kokosové kuličky a mandle se skořicí, které s mamkou naprosto zbožňujeme! Celý den jsme tedy strávili v obchodních centrech a prošli celou Harfu - taťka s bráchou měli pochopitelně radost, jelikož jako všichni chlapy milují nákupy:D

K obědu jsem tentokrát nezvolila vyhlášené masové koule, ale dala jsem si výborný wrap a borůvkový cheesecake. Sladká tečka na závěr včera nesměla chybět, prostě jsem neodolala:D Abych řekla pravdu, v IKEE bych si z veškerého zboží dokázala vybrat vybavení do celého bytu, protože ten švédský "bílý styl" se mi neskutečně líbí. Až se časem odstěhuji do svého, přesně vím, jak to u mě bude vypadat:P

Dnes nic velkého v plánu nemám. Čeká mě nejspíš cvičení, úklid a příprava článků:) Už brzy vyjde slibovaný článek o vysoké škole, tak snad se vám bude líbit:) Mám tu pro vás ještě jedno doporučení a to blog mého kamaráda Davida, na který se můžete podívat na tomto odkaze. Myslím si, že články píše v celkem humorném stylu a možná by to pro vás mohlo být takové oživení - mrkněte a posuďte sami! Mějte se krásně!

Návrat k normálnímu režimu

25. srpna 2016 v 10:10 | S-hejvi |  diary
Krásné dobré ráno! Teď jsem si dala pár dní od blogu úplnou pauzu a to takovou, že jsem průběžně ani nečetla komentáře, které jste mi psali pod článek. Musím říct, že jsem mile překvapená a udělalo mi velkou radost, když jsem se dnes podívala na tolik krásných zpráv, ve kterých jste mi přáli brzké uzdravení. Děkuji mockrát za podporu a konečně mohu napsat, že jsem zdravá a viróza je pryč. Potřebovala jsem se ještě pár dní vyležet a celkově jsem omezila internet. Podařilo se mi i dočíst Dívku ve vlaku, do které jsem se zakousla tak, že mi nešlo přestat! Ptali jste se mě, jestli stojí za to si tento příběh přečíst a i když na internetu najdete rozporuplné názory a někdo doporučuje, jiný naopak - za mě osobně musím udělit pouze kladné hodnocení. Nepamatuji si, kdy naposled jsem přečetla knihu během 5 dní (jestli vůbec někdy) a už tohle samotné musí vypovídat o tom, že stojí za to. Pokud váháte, běžte do toho. Myslím si, že nebudete zklamaní:)

Tento týden je u mě pracovní a každý den dělám nové akreditace. Dnes mám práci na doma, tak se do toho hned po napsání článku vrhnu, ať mám volné odpoledne. Venku je krásně a také bych si chtěla po dlouhé době zacvičit. Je neskutečné, jak ty prázdniny utekly. Já je sice mám téměř do poloviny září, ale brácha se chystá na střední školu a nedivím se mu, že by je klidně o další měsíc protáhl. Když tak vzpomínám na ty 4 roky studia obchodní akademie, kde to pro mě bylo peklo, přeji mu jenom štěstí a pevné nervy. Stejně tak vám, kteří nastupujete do prváku:) Chci připravit nějaké nové články, tak se brzy těšte na něco jiného, než je deníček. Snad se vám budou líbit:) Mějte se krásně a užívejte poslední prázdninové dny!


Viróza a práce z domu

20. srpna 2016 v 14:37 | S-hejvi |  diary
Přeji vám všem hezkou sobotu! Jak už jste možná někdo zaregistrovali na Instagramu, posledních pár dní se necítím úplně fit. Přepadla mě nějaká viróza, měla jsem i zvýšené teploty a včerejší noc byla doslova peklo. Měla jsem hrozné křeče do břicha a téměř jsem se nevyspala. Dnes už je to lepší, sice mám přísnou dietu a jsem na vařené mrkvi a sucharech, ale takové bolesti už naštěstí nemám. Nevím, co jsem kde chytla, ale není to nic příjemného, zvlášť o prázdninách:)

Včera jsem nemusela na zimák, ale dostala jsem práci na doma. Tím se mi hrozně ulevilo, jelikož v tom stavu, v jakém jsem byla včera bych těžko dokázala sedět a něco dělat na počítači. Takhle si to můžu vzít do postele, popíjet čaj na zažívání a je mi relativně dobře:D Začala jsem také číst knížku Dívka ve vlaku, což mě dlouhou dobu lákalo, ale nějak jsem se nemohla dokopat k tomu si ji jít koupit. Nakonec jsem ji zahlédla u Nikči doma v knihovně a půjčila mi ji:) Úplně mě to pohltilo a jsem zvědavá, jak to celé dopadne. Jak mě kniha zaujme na prvních stránkách, je velká pravděpodobnost, že už ji dočtu, takže za mě určitě doporučení!

Dnešní článek bude kratší, ale až budu zdravá opět se vrhnu na focení fotek a bude co přidávat. Rozhodně více, než mé nenamalované "já" v domácích teplácích a drdolu:D Na druhou stranu aspoň vidíte, jak se asi cítím, když v takovém teplu mám i mikinu a občas mě přepadne zimnice - asi opravdu není něco ok, tak mi držte palce, ať je brzy vše v pořádku. Mějte se krásně!
Užíváme prázdnin

16. srpna 2016 v 20:20 | S-hejvi |  diary
Všem vám přeji příjemný úterní večer! Poslední dva dny jsem si maximálně užívala, protože jsem spala u Niky, která měla volný byt a my jsme si po dlouhé době udělaly pohodovou dámskou jízdu. Pustily jsme si film, daly kávičku a pár dobrot a bylo nám jednoduše fajn. Po několika týdnech jsem se viděla i s Davidem, který mě poprvé v mém životě donutil sednout si za volant a já jsem si zažila svoji premiéru v řízení. Bude mi sice 22 a stále nemám řidičák, ale já mám z aut velký respekt a nemůžu se k tomu dokopat! Nastartovat se mi podařilo, ujela jsem pár metrů a vystupovala jsem se slovy "já se nikdy řídit nenaučím" :D Následovala ta lepší část, kdy jsme si jeli dát vanilkové latté a já se po tom celém mohla trochu uklidnit.

Dnes celý den polehávám, protože mi není dobře od žaludku. Doufám, že zítra už to bude lepší, protože mám jít do práce a taky už bych si chtěla opět zacvičit. Jdu si udělat nějaký čaj a pokusím se z toho vyspat. U Nikči mě chytla i zimnice, tak snad to bude jen nějaká viróza. V tomhle "podzimním" sprnu bych se ale rozhodně nedivila, kdybych byla nemocná, jelikož letos je to počasí v porovnání s minulým rokem opravdu šílené...

Zatím se mějte krásně a mockrát vám děkuji za milé komentáře! Neskutečně si vážím chvály jak tady, tak na ASKu. Každé pěkné slovo od vás mi zlepší náladu a motivuje mě k tomu blog neustále zlepšovat. Pořád to není takové, jak bych si představovala. Mám co dohánět, ale bez vás by to nemělo význam. Proto jsem vděčná za každý komentář, ať už pozitivní či negativní.Dolní Morava a adrenalinový zážitek!

13. srpna 2016 v 19:17 | S-hejvi |  diary
Vítám vás u nového článku! Původně jsem myslela, že se ozvu až zítra a nestihnu editovat fotky. Opak je pravdou a jelikož nechci blog zanedbávat pustila jsem se do toho hned po příjezdu domů. A kde že jsme byli? Vyjeli jsme si na výlet na Dolní Moravu, kde je nádherná příroda a plno zajímavých atrakcí jak pro děti, tak dospělé. Jediná nevýhoda dnešního dne bylo to, že počasí nám nepřálo a ze známé stezky v oblacích nemám ani jednu fotku, jelikož byla šílená mlha a nebylo nic vidět. Nevylezli jsme proto ani nahoru, ale i tak to byl příjemně prožitý den s mojí rodinou:)

Jeden z nezapomenutelných zážitků jsem si odnesla z obří houpačky neboli Double Big Swing, což je pro milovníky adrenalinu jak dělané! Já jsem ten člověk, který miluje veškeré bláznivé atrakce a proto jsem musela vyzkoušet i tohle. Jedná se o houpačku pro jednu nebo dvě osoby, která vás vyveze do výšky 13 metrů a poté pustí volným pádem dolů. Na první pohled se to sice nemusí zdát tak strašné, ale abych řekla pravdu bylo to pro mě zatím to nejšílenější, co jsem kdy zkusila! Cena za osobu je 120,- a rozhodně to stojí za to, všem doporučuji! Pod článkem najdete i krátké video z této akce:P Pokud by vám nešlo spustit, klikněte na růžový odkaz a přehrajte na youtube:)

Součástí tohoto komplexu je i krásné hřiště pro děti a celkově jsem z tohoto místa byla nadšená. Dokonce jsme říkali, že pojedeme ještě jednou, abychom si to celé užili za příznivého počasí. Cestou zpět jsme se stavili na oběd a dala jsem si kuřecí steak s grilovanou zeleninou. Bylo to výborné a na zahřátí jsem zvolila zázvorový čaj s citronem. Snažila jsem se pořídit více fotek, tak snad se vám budou aspoň trochu líbit a pokud nevíte co o prázninách s volným časem, určitě se sem vydejte. Berte to ode mě jako tip na výlet, který se opravdu vyplatí! Mějte se krásně a budu se těšit u dalšího článku.

Domácí pohoda při svíčkách

12. srpna 2016 v 9:50 | S-hejvi |  diary
Krásné dobré ráno! Včera jsem byla v práci a mám před sebou volný víkend, i když se snažím trochu pracovat i doma. Zítra se chystáme na výlet na Dolní Moravu konkrétně na stezku v oblacích. Viděla jsem plno fotek a slyšela samé pozitivní ohlasy, tak se moc těším a snad nám bude přát i počasí. Poslední týden mi přijde, že léto je pryč a spíš nás už doprovází chladný podzimní vítr. Doufám, že se to spraví a srpen zůstane srpnem:) Určitě nafotím nějaké fotky a přidám nový článek s mými dojmy a zážitky.

Dala jsem si lehkou snídani a teď se chystám na rotoped. Cvičím obden a snažím se nezanedbávat, takže převléknout a hurá do toho! Pokud se nemůžete dokopat, prostě vstaňte, vezměte si sportovní oblečení a jakmile začnete, už vám bude trapné sama před sebou přestat - aspoň tak to mám já:D Stačí mi 30 minut, protože i menší pohyb je lepší, než žádný! Člověk má pak ze sebe lepší pocit a celý den jste nabití energií.

Odpoledne jdu ještě na chvilku ven a jinak mám v plánu si sepsat seznam článků, které bych chtěla zveřejnit. Mám pár nápadů a já jsem ten typ, který když si nenapíše co potřebuje, za chvilku to zase neví:D Kdybyste i vy měli nějaká přání, můžete mi je napsat do komentářů. V blízké době chystám i článek týkající se studia na vysoké škole, který by mohl být budoucím prvákům užitečný. Nebudu prozrazovat konkrétně, ale chci vám dát vědět, že máte i prostor vyjádřit vaše tipy na články, které byste tu chtěli vidět. Zatím se mějte krásně a pokud máte otázky, ptejte se na ASKu:)


Mladý kokos a má "dieta"

10. srpna 2016 v 14:47 | S-hejvi |  diary
Hezké odpoledne přeji, i když u nás to co se týče počasí není nic moc. Celý den je zataženo a já jsem musela kolo vyměnit za rotoped. Když už jsem u toho pohybu, poslední dobou se opravdu snažím něco dělat a cvičit. Krom toho jsem znovu začala jíst o něco zdravěji, jelikož něco málo jsem přes dovolené přibrala a ta strava se na mě podepsala i v jiném směru, než je jen postava. Je svatá pravda, že jídlo dokáže udělat strašně moc a když jsem se cpala pečivem, sladkým, palačinkami a hranolkami, tak jsem cítila, že to pro mě není dobré. Bylo mi těžko, zhoršila se mi pleť a i když se říká "je to jen dovolená, dej si" tak v mém případě to bylo 14 dní na Rhodosu, poté hned 10 dní ve Španělsku a v zápětí týden na to jsme jeli do Krkonoš, kde to samozřejmě nebylo ukázkové. Opékání špekáčků a jídla v restauracích mi moc zdravého jídelníčku nepřineslo. Není se tedy čemu divit, že když jsem přes měsíc prasila, zanechalo to na mě nějaké stopy. Dnes je to 10. den co držím stravu a cítím se skvěle. Pouhých pár dní stačilo na to, abych měla ze sebe lepší pocit a hlavně se cítila zdravěji, i když zatím mám dole jen jedno kilo. Mým cílem není nějak extra shodit, ale pročistit tělo a dodávat mu vše potřebné, protože jak jsem zmiňovala, už po pár dnech mi je mnohem lépe. Nedržím tedy žádnou dietu, ale měním jídelníček, což mi prospívá:)

Před pár týdny jsem neodolala koupi mladého kokosu, který měli zrovna v akci a říkala jsem si, že to musím vyzkoušet. Byla to má premiéra a musím říct, že jsem si ho naprosto zamilovala! To je taková dobrota! Jinak s Niki jsme začali něco málo nakupovat do Řecka a pochopitelně nesmí chybět nějaké dárečky pro děti od našich přátel. Jsou to miláčci a jako jednu z věcí, které jsme vybraly byla dokonalá lahvička na pití s Minnie, kterou jsem jako malá zbožňovala - uznejte sami není boží? Snad se bude líbit a když už zmiňuji dárky, jeden malý jsem také dostala od Nikolky a to žlutou skleničku na pití. Už dlouho jsem po nějaké koukala a udělala mi velkou radost!


Good morning Instagram

9. srpna 2016 v 8:40 | S-hejvi |  diary
Dobré ráno, jak užíváte prázdniny? Jak už jsem psala, pro mě je srpen spíše pracovní, ale snažím se zapojit i jiné aktivity, abych neseděla buď jen na zimáku nebo doma. Poslední dobou hodně často jezdím venku na kole a musím říct, že po ránu není nic lepšího. Včera jsem to sice vyměnila za rotoped, protože mě tlačil čas, ale i tak se člověk hned cítí lépe a jak říká jedna skvělá youtuberka Camie, po cvičení toho nikdy nebudete litovat. Vždy budete mít radost, že jste pro sebe něco udělali, což je svatá pravda:) Teď mám před sebou dva dny volna, tak uvidím, co bude v plánu. Chtěla bych nafotit nějaké fotky. Momentálně vůbec nemám nic nafocené a deptá mě to, protože zrovna mám takovou chuť do blogování!:D

Přidávám aspoň takovou směs vzpomínkových fotek z Instagramu. Mohla bych přidat další update What I eat in a day, ale zase nechci blog směřovat pouze tímto směrem. I když se vám formát podle reakcí moc líbí, raději to budu obměňovat. Každopádně mockrát děkuji za pozitivní komentáře a určitě v tomto budu pokračovat:) Pokud byste měli nějaké otázky, ptejte se mě na ASKu a přeji vám hezký úterní den!Srpen a blogerka léta

1. srpna 2016 v 12:25 | S-hejvi |  diary
Krásný první srpnový den vám přeji! Já jsem ho přivítala ranní projížďkou na kole a poté lehkým posilováním. Také tak milujete ten pocit po cvičení? Pro mě je to nenahraditelné a obzvlášť teď, když se opět snažím jíst zdravěji a něco pro sebe dělat. V komentářích jste mi psali, že byste uvítali již zmiňované články s mým jídelníčkem. Určitě něco takového začnu přidávát, protože jedna z věcí, kterou fotím nejradší je právě jídlo:D V srpnu mě už čeká jen jeden víkend na dolní Moravě a jinak bude spíše pracovní. Ne, že bych si stěžovala, právě naopak. Po tom mém utrácení na dovolených se mi hodí každá koruna a už mi zimák celkem i chybí...

Jen tak z nudy jsem se také přihlásila do soutěže Blogerka léta. Dnes odstartovalo první kolo a pokud vám mezi fotkami soutěžících ta má přijde něčím zajímavá a chtěli byste mi dát hlas, můžete tak učinit na tomto odkaze. Nikoho samozřejmě nenutím a rozhodně to neberte tak, že po vás chci hlasy. Myslím si, že letos to bude nejvíce fér, jelikož se hlasuje prostřednictvím komentářů a vítězka snad poprvé bude vybrána spravedlivě:)

Dnes mě čeká už jen relax a asi si pustím nějaký film. Stáhla jsem si Nejvyšší nabídku, tak jsem na to zvědavá. Děkuji vám za krásné komentáře a pokud byste ode mě chtěli nějaký konkrétní článek, můžete mi ho navrhnout. Tímto bych chtěla přivítat měsíc srpen a popřát vám klidnou a slunečnou druhou polovinu prázdnin! Mějte se krásně!

CZECH LIFESTYLE BLOG