Květen 2016

Bílá věž a první letošní pohár

28. května 2016 v 19:38 | S-hejvi |  diary
Hezký večer! Před chvilkou jsem se vrátila z venku a dnešek bude rozhodně patřit k mým prvním prázdninovým dnům, které jsem si skvěle užila. Neměla jsem v plánu psát článek ještě dnes, původně jsem to chtěla nechat na zítra, ale čeká mě další akce a to oslava narozenin mého dědy. Tím pádem nevím, jak bych stíhala a jelikož jsem vám slíbila, že se ozvu tento víkend, padlo to tak na dnešní sobotu:D S kamarádem jsme vyrazili na Bílou věž, což je dominanta našeho krásného Hradce a můžete z ní vidět celé město. Výhled je jedním slovem perfektní a to bych nebyla já, abych nevzala s sebou foťák. Zvon, který můžete vidět na fotkách a je přímo pod vrcholem věže byl dlouhou dobu mojí noční můrou haha. Jako malá jsem se ho hrozně bála, protože se jde po schodech přímo pod ním a měla jsem jako dítě nepřetržitý pocit z toho, že na mě spadne. Je to pro mě teď úsměvné, ale v tu dobu, co mě rodiče přemlouvali, že se půjdeme podívat nahoru to pro mě byl opravdu strach číslo jedna.

Každopádně mému parťákovi chci moc poděkovat za povedený dnešek a jsem ráda, že i přes všechno špatné co se mezi námi stalo si nadále dokážeme užívat kopec srandy a společně strávené chvíle, kterých si vážím. Slovo přátelství je u mě spjaté se dvěma lidmi a ty jsi jedním z nich:) Doufám, že se vám fotky budou líbit a pokud někdy plánujete cestu do Hradce určitě tuhle naší krasavici navštivte:)

Je tu i jedna novinka a to nový design. Chtěla jsem ho změnit až po dovolené, ale ráno jsem se šíleně nudila a tak jsem si k tomu sedla a vznikla tato podoba vzhledu blogu. Ještě musím změnit ikonky a trochu jinak uspořádat menu, ale nějak takto bude vypadat finální podoba. Dejte mi vědět do komentářů nebo na ASK, jaký máte na tuto změnu názor. Já jsem více méně spokojená a snad se bude líbit i vám:) Zatím se mějte krásně a budu se těšit u dalšího článku!
Mimochodem dnes jsem si také letos poprvé dala zmrzlinový pohár, který byl jednim slovem dokonalý. Miluji kombinaci vanilkové zmrzliny s horkými malinami. Léto je prostě nejlepší roční období plné skvělých zážitků a dobrot:P
Letní prázdniny jsou tu!

27. května 2016 v 20:38 | S-hejvi |  diary
Hezký den vám všem přeji! Jak jsem psala v minulém článku, snažila jsem se z posledních sil naučit na poslední zkoušku, která mě čekala ve středu. Úspěšně jsem ji složila a začly mi tak téměř 4 měsíční prázdniny, což je pro mě taková odměna a nemůžu se dočkat všech dovolených u moře, sluníčka, grilovaček a výletů. Miluji léto a letos si ho chci opět maximálně užít! Kam se chystáte vy? Určitě ode mě čekejte nějaké články do rubriky Travel, kam rozhodně bude co přidávat. Snad to bude takové menší oživení blogu a bude se vám tento formát líbit:) Už příští neděli odlétám na Rhodos na 15 dní. Bohužel po tuto dobu články nebudu přidávat, ale na mojí další dovolenou si s sebou možná vezmu notebook a mohla bych blog aktualizovat přímo ze Španělska. To ještě uvidím, každopádně se to u mě bude hemžit fotkami z cest a ukážu vám zajímavá místa, ať už během nebo po dovolené:)

Plánuji i změnu designu, která se zde objeví během června. Přeci jen tento vzhled tu už bude téměř půl roku a myslím si, že to je taková optimální doba pro obměnu, protože po čase je každý vzhled okoukaný. Dnes mám v plánu už jenom práci týkající se blogu a rozhodně musím navštívit ty vaše, kde jsem dlouho nebyla a jsem zvědavá na nové články mých oblíbenců:) Pokud vás zajímá, kdy bude slibovaná Give away, tak jsem se rozhodla, že to pojmu trochu zajímavějším způsobem a pár cen nakoupím právě na Rhodosu. Doufám, že se nepletu a potěší vás to mnohem více, než kdybych vám nabízela nějakou kosmetiku či produkty, které si můžete koupit samy. Tohle bude podle mě osobnější a samotná bych z těchto cen měla větší radost. Dejte mi vědět do komentářů, jestli to vidíte stejně a stojíte o něco takového z ciziny, na památku a hlavně věnované od srdce:)

Teď už mezi články nebude taková pauza, škola mi skončila a to automaticky znamená více času pro mě a zároveň pro blog. Na další aktualizaci ode mě se tedy můžete těšit hned zítra nebo pozítří, kde už bude i mnoho zajímavějších fotek:) Mějte se krásně!

Proč je dobré při hubnutí zařadit CHEAT DAY neboli hřešící den

21. května 2016 v 8:19 | S-hejvi |  healthy
V tomto článku se zaměříme opět na téma hubnutí, ale bude se jednat o jednu z částí tohoto procesu, která je u mnoha lidí velmi oblíbená. Říká se jí Cheat day neboli hřešící den, kdy si v období zdravého stravování s cílem zhubnout jednou za týden či měsíc dopřejete něco "nedietního" s větším množstvím kaloríí. A proč je dobré tyto dny s navýšením příjmu zařadit?

Hormon Leptin v našem těle ovlivňuje celkové hubnutí a zároveň tak tělesný tuk. Jednoduše řečeno řídí tedy to, zda budeme hubnout nebo přibírat. Pokud je hladina Leptinu v naší krvi vysoká a náš příjem je nižší, než výdej, budeme tak snadno tuky spalovat. Když naopak klesne, hubnutí je náročnější. Pokud začínáme hubnout v první řadě se snažíme snížit množství přijímaných kalorií a zařadit více cvičení. V tomto případě hladina tohoto hormonu klesne až o 50% po prvních 7 dnech. To je tedy ten důvod, proč nám jde hubnutí ze začátku vždy tak rychle. Určitě si ale mnozí z vás sami na sobě všimli, že po nějaké době se proces hubnutí zpomalil či dokonce zastavil. Důvodem je právě nízká hladina Leptinu a tím se dostáváme k tomu zázračnému a oblíbenému hřešení:)

Cheat day můžeme obecně brát jako den, kdy opět nastartujeme metabolismus a pro tělo to může být šok, jelikož není zvyklé přijmout větší množství sacharidů a tuků. Samozřejmě to neznamená, že od půnoci do půlnoci se budeme cpát sladkostmi, buchtami a pizzou. Všeho s mírou, protože cílem tohoto dne není, abychom nakonec zalehli do postele s tím, jak nám je špatně a nemůžeme se ani hnout:) Jednou jsem si něco podobného vyzkoušela, ládovala jsem se vším možným a během pár hodin jsem snědla tolik jídla, že jsem druhý den vypila pouze čaj na zažívání:D Nic se nemá přehánět a uděláte nejlíp, když si dáte něco, na co máte opravdu chuť. Klidně i několikrát za den, ale žádné přejídání k prasknutí:)


Je důležité upozornit na to, aby se z hřešícího dne nestaly rovnou další tři. Je na vás, zda si ho zařadíte jednou týdně, jednou za 14 dní nebo měsíc. Pokud se 5-6 dní stravujete opravdu zdravě a pravidelně sportujete, nějaké to mlsání vám nemůže uškodit. Opravdu si ale dejte ruku na srdce, zda je tento den pro vás zasloužený:) Na závěr vám dám takový menší tip a to, abyste se po tomto dni zásadně nikdy nevážili! Je samozřejmostí, že druhý den vám váha může ukázat klidně 2-3 kila nahoře, jelikož cukr na sebe váže vodu, ale rozhodně to neznamená, že jste za noc přibrali 2 kila tuku:)

A pokud se ptáte, co si ve volném dni dopřávám já, tak je to hlavně sladké:D Většinou nějaký dezert od mamky nebo kupované donuty, které já naprosto zbožňuju! Že bych musela mít hambáče nebo pizzu se úplně říct nedá, na to si během hubnutí ani nevzpomenu, ale jsem milovník sladkého a určitě to tak nemám jediná:) Na ukázku vám sem dávám fotku výborného domácího Tiramisu (kdybyste chtěli recept, napište do komentářů:)) nebo nepečeného piškotového dortu s jahodami. Těchto dvou dezertů nikdy nebudu mít dost!:D Doufám, že článek byl pro vás aspoň trochu přínosný a mějte se krásně!Zkouškové (téměř) za mnou a návrat k pravidelné aktivitě!

20. května 2016 v 7:37 | S-hejvi |  diary
Dobré ráno, přeji vám všem krásný pátek! V první řadě se chci moc omluvit, že jsem dva týdny nebyla aktivní jak tady, tak na Instagramu a všude, kde máte možnost mě sledovat. Celé dny jsem ležela v papírech a učila se na zkoušky, abych je nemusela opakovat o prázdninách. Všechny opravné termíny jsou zatím vypsané pouze na červen, ale já jsem v tu dobu na dovolené a nechtěla bych se stresovat tím, že až se vrátím čeká mě znovu učení a opravky. Zatím jsem vše zvládla a ve středu mě čeká poslední písemný test, tak mi držte palce!:) Každopádně se vracím k pravidelné aktivitě a mám do dohánět! Mám pro vás přichystané nějaké články a poslední dobou se mi v hlavě honilo tolik nápadů, o čem bych chtěla psát. Snad se vám to bude líbit a máte se na co těšit:)

Jinak jak si užíváte ten nestálý květen? Jednou je teplo pomalu na kraťasy a podruhé taková zima, že jsem si musela opět vytáhnout podzimní bundu, abych nezmrzla. Začala mi i práce na zimáku, kde není dvakrát příjemně a ještě když do toho venku prší, klepu se jak ratlík. Dnes to ale zatím vypadá na sluníčko, tak aspoň něco pozitivního:)

Určitě sledujte můj Instagram a Facebookovou stránku blogu, kam zase začnu pravidelně přidávat fotky a jiné aktuality. V blízké době plánuji na blog již zmiňovanou Give away a můžete ji brát jako odměnu nejen za krásné komentáře a podporu, ale i trpělivost v období, které není co se týče článků zrovna dvakrát plodné haha. Tohle je spíše takový informační článek, abych vám dala vědět, že se vracím a příště už to bude něco více obsáhlejšího. Mějte se krásně!PHOTO DIARY: April

4. května 2016 v 19:09 | S-hejvi |  diary
Hezkou středu vám přeji! Jak už jsem včera psala na Facebook blogu, měla jsem v plánu článek napsat dříve, ale bránily mi časové možnosti - samozřejmě jak jinak, než z důvodů učení do školy. Dnes mě čekala zkouška ze speciální pedagogiky, kterou jsem zvládla a i když po dokončení testu jsem si říkala, že mi to ani náhodou součtem bodů nedá, tak přeci jen jsem nakonec dostala za C, s čímž jsem maximálně spokojená! Jednu starost mám tedy za sebou a další před sebou, jelikož hned v pondělí mě čeká další zkouška z Teorií sociálních deviací, tak mi opět držte palce:D

První květnový článek tímto vítám takovým shromážděním fotek z Instagramu, protože jsem teď neměla ani moc času vzít do ruky foťák. Mám v plánu začít fotit i venku, ale aktuální počasí mi v tom trochu brání. Celý den u nás pršelo a moje nálada tak díky tomu není nic moc (také to máte tak, že když svítí sluníčko jste nabití pozitivní energií?). Už aby bylo léto nebo ještě lepší možnost, už abych byla znovu na Rhodosu! Zbývá pouhých 32 dní a já si konečně odpočinu od školy, od práce a všech stresů. Začnou mi prázdniny, které budou trvat až do konce září a já si je letos chci maximálně užít! Co máte v plánu vy? Chystáte se také někam na dovolenou? :)

Z ankety u minulého článku je evidentní, že vás nejvíce baví právě deníčkové články, tak vás dnes snad nezklamu. Každopádně v poměru návštěvnosti blogu a počtu hlasů je odezva minimální, tak pro jistotu znovu připojuji anketu i k tomuto. Můžete mi tak dát vědět, co byste od mého blogu očekávali a na co bych se měla zaměřit. Budu ráda za jakýkoliv názor, který mi samozřejmě můžete napsat i do komentářů:) Pro dnešek to je ode mě vše a přeji vám příjemný zbytek večera!

.
.