Duben 2016

Budu psát pro Krásnou.cz!

27. dubna 2016 v 7:24 | S-hejvi |  diary
Hezké dobré ráno všem přeji, doufám, že tento týden nám rychle uteče a i když už jsme v polovině, neskutečně se těším na víkend! Chtěla jsem napsat článek už včera, ale dělala jsem plno věcí do školy. Stihla jsem zpracovat dvě seminárky za nejrekordnější čas v dějinách lidstva a to nepřeháním, jelikož jsem nenapravitelná a opět dělám vše na poslední chvíli. Nejhůře na tom sice asi nejsem, hotové mám vše týden před termínem odevzdávání všech úkolů, ale já jsem hrozný nervák a jak jde do tuhého v jakékoliv situaci, jsem zralá akorát tak na prášky:D Přístí týden končí letní semestr a mě se zdál ještě kratší, než ten předchozí. Neskutečně mi to uteklo a než jsem se stačila vzpamatovat, že je ze mě opravdu vysokoškolačka, mám první ročník pomalu za sebou:)

Jak už napovídá název článku, byla mi nabídnuta spolupráce ze strany redakce webu Krásná.cz. Mám z toho obrovskou radost a bez váhání jsem tuto nabídku přijala! Už několikrát jsem se pokoušela dostat se mezi blogerky, které jsou v jejich "blogerském týmu", ale neúspěšně. Tohle beru jako velkou motivaci a další důvod psát články aktivněji a stále se zdokonalovat. Milé překvapení pro mě bylo už jen to, že za posledních pár týdnů byly zveřejněny některé mé články o hubnutí a jídelníčku - nejen proto jsem nemohla odmítnout, přeci jen každý nemá takovou příležitost:) Až budu oficiálně členkou, určitě vám dám vědět na blog, jelikož mé články budete moci potkávat i tam.

Po dlouhé době jsem vytáhla foťák i ven a donutily mě k tomu krásně rozkvetlé stromy před naší univerzitou. Uznejte sami, no není to nádhera? Jen škoda, že zrovna včera nám počasí moc nepřálo a bylo zataženo. Snad jsem to jaro moc nezakřikla a už brzy se opět dočkáme sluníčka:) Mockrát vám děkuji za podporu a budu se těšit u dalšího článku!RECENZE: Dermacol Volume Mania řasenka

24. dubna 2016 v 10:30 | S-hejvi |  beauty
Přestože jsem dlouhou dobu byla zastáncem značky Oriflame v oblasti řasenek, bude to tuším něco přes rok a půl, co jsem našla svojí oblíbenkyni u českého Dermacolu. Je jí řasenka Volume Mania a jelikož ode mě očekáváte i nějaké recenze na kosmetické produkty, rozhodla jsem se vám něco napsat právě o ní. Musím určitě zmínit to, že Dermacol je pro mě velmi kvalitní značka a proto mě nepřekvapilo, že i jejich produkty na řasy budou ve směs perfektní! Na první dojem působí řasenka naprosto dokonale. Růžový lesklý obal je něco pro mě a to byl vlastně i jeden z prvních důvodu, proč jsem po ní v drogerii sáhla. Ne, že bych si vybírala řasenky podle obalu, ale vypadá prostě skvěle. Když se kolikrát dívám na stojany s řasenkami, Volume Mania je mezi nimi takovou královnou krásy:D

Důležitým bodem při výběru u mě hraje roli velikost kartáčku. Já jsem pro ty mohutnější, které řasy pořádně zvětší. Líbí se mi výrazně namalované řasy a to tahle řasenka umí na jedničku. Hlavním kladným bodem je tedy to, že prodlouží, zahustí a báječně natočí. Mnoho řasenek, které jsou doporučované ostatními blogerkami mi nevyhovuje, protože i když jsem si zkoušela dát snad 5 vrstev, stále jsem neměla řasy výrazné tak, jak bych si představovala. Pokud máte stejnou prioritu v líčení očí jako já, u tohoto produktu určitě nesáhnete vedle.

Dalším pozitivem u téhle řasenky je, že má opravdu dlouhotrvající efekt. Vydrží mi celý den a řasy vypadají pořád stejně. Nemám žádné čmouhy na očích, nikde neopadává a ani nevytváří hrudky. Řasy máme samozřejmě každá jiné a to, co vyhovuje mě nemusí vyhovovat vám, ale pokud bych měla doporučit jedinou řasenku, byla by to právě tahle.O mé zamilovanosti se můžete přesvědčit i z těchto fotek, jelikož jsem doma našla staré obaly a rozhodně to nebylo pouze pětkrát, co jsem si tuto řasenku koupila. Vím, že recenze by neměla být asi pouze jen o chvále a pozitivním hodnocení. Měla bych možná napsat i něco, co mi nevyhovuje nebo mě zklamalo, ale tohle je jeden z produktů, o kterých to říci nemohu. S touto řasenkou jsem maximálně spokojená a rozhodně nehodlám měnit. Úspěšná je i u ostatních, spokojenost s výsledkem má na stránkách, kde se hodnotí řasenky, velmi dobře hodnocenou. Doporučená cena je 199,- což je takový průměr a je lepší si připlatit za kvalitu.

Na trhu je teď novinka, která vypadá téměř jako její dvojče a to je Dermacol Mega Lashes Express Volume. Ta už si v recenzích nevede tak dobře a myslím si, že podle jejího kartáčku by plně nevyhovovala ani mě. Dejte mi klidně vědět do komentářů, jestli s ní máte nějaké zkušenosti a jaké jsou vaše oblíbené řasenky. Pokud by vás napadl další produkt, na který byste chtěli recenzi, můžete mi to také napsat. Příště mám v plánu porovnání masek na vlasy. Zatím se mějte krásně a přeji vám hezký zbytek víkendu!Překvapení plné jahod

22. dubna 2016 v 14:29 | S-hejvi |  diary
Hezké odpoledne všem! Máme tu začátek víkendu, který si doufám užijete i za mě, protože můj harmonogram je plný učení. Musím vypracovat projekt na teorie sociálních deviací a také se vrhnout na andragogiku a speciální pedagogiku. Už třetího května máme vše odevzdávat a píšeme závěrečný test. Každopádně to by ke škole bylo asi zatím vše, myslím si, že shrnutí v pár větách v pátek odpoledne bohatě stačí:P Včera jsem byla na chvilku venku s tím nejlepším kamarádem, jakého si umíte představit (i když někdy na něj doslova brousím nůž:D). Dostala jsem překvapení v podobě krásné červené růžičky a hromadu jahod, kterých se poslední dobou doslova přejídám. Nevím, čím jsem si to zasloužila, asi jsem také ta nejlepší kamarádka pod sluncem haha. I v tomhle článku mu chci mockrát poděkovat, hrozně mě to potěšilo!:)

Když už jsem u toho jídla a jahod, mám tu pro vás jeden tip na zdravou a rychlou svačinku. O bílých jogurtech sice byl nedávano článek, ale tohle je skvělá alternativa, jak si ho můžete vzít připravený s ovocem třeba do školy nebo do práce. Pokud rádi chodíte k UGOvě čerstvé šťávě a občas si dáte něco dobrého, rozhodně nevyhazujte kelímky s víčkem. Dají se využít přesně tak, jak vidíte u mě na fotkách. Já jsem zvolila samozřejmě jahody a mé oblíbené kiwi:)

Poslední takovou informací je, že bych ráda udělala článek, kde bych odpovídala na různé dotazy ohledně mě a blogu. Tenhle nápad mi napsala jedna slečna do komentářů a mohlo by to být zase takové lehčí oživení. Pokud byste náhodou měli nějaké otázky, pište mi je pod články a já z nich po nějaké době vyberu ty nejzajímavější a zodpovím. Zatím se mějte krásně a užívejte víkend!


Nakupovací odpoledne a smoothie

20. dubna 2016 v 16:19 | S-hejvi |  diary
Hezké středeční odpoledne vám přeji! Polovina týdne už je zase za námi a ani se mi nechce věřit, jak ten čas utíká. Právě jsem přišla z venku, kde je nádherně a s Nikolkou jsme si udělaly takové odpoledne plné nákupů. Co jsem si pořídila ale uvidíte až v dalším článku, který bude zaměřený na New in:) Dnešek mám úplně volný, žádná škola a jen relax. Ráno jsem si zacvičila a teď mě čeká opět trocha učení, abych na sebe nemusela nadávat jako obvykle, kdy vše dělám na poslední chvíli. Jak si vy užíváte krásného jarního počasí?:) Koncem dubna u nás bude jako každý rok pouť a už se nemůžu dočkat, až vyzkoušíme námi oblíbené atrakce - samozřejmě ty nejbláznivější!

Ráno jsem také dělala menší třídění šatníku a pár věcí jsem nafotila a nahrála na VINTED. Hodně dlouho jsem na svém účtu nebyla aktivní, ale potřebuji se už nějakých kousků zbavit a uvolnit místo pro ty novější. Kdybyste měli zájem a chtěli se podívat, co nabízím, máte možnost na tomto odkaze. Teď je zrovna období, kdy se snažím šetřit na dovolené a zbytečně neutrácet, takže každá koruna dobrá, i když uvedené ceny jsou spíše symbolické:)

Ještě jsem vám chtěla napsat nebo se spíše zeptat, zda vám na blogu něco chybí, co bych měla změnit atd. Pokud máte jakékoliv připomínky nebo návrhy, budu za ně moc ráda a napište mi je do komentářů. Poslední dobou mě blog baví čím dál tím víc a chtěla bych zlepšovat na kvalitě. Zkouším různé efekty s foťákem a do budoucna určitě plánuji přidávat i větší množství fotek. Má aktivita už je také o něco lepší, tak snad budete i vy spokojení:) Teď se vrhám na školu a na večer možná začnu konečně číst knížku Lady Fuckingham, kterou jsem dostala k narozeninám a ještě jsem se k ní nedostala. Jsem na to zvědavá! Mějte se krásně a přeji vám hezký zbytek dne:)


Poděkování Krásné.cz a giveaway

18. dubna 2016 v 12:09 | S-hejvi |  diary
Přeji vám všem krásné pondělí, před chvilkou jsem přišla ze školy, kde jsme měli zajímavou přednášku o nabídce pracovních míst do sdružení Semiramis. Celkem mě to zaujalo a jelikož se tato práce dá prý i perfektně skloubit se školou, uvažuji nad tím, že zašlu životopis a zkusím štěstí. Něco takového by mě rozhodně bavilo a protože tohle celé úzce souvisí s mým oborem, mohla by to být skvělá zkušenost i praxe. Co se obecně týká školy, tak mě dnes čeká psaní seminární práce na Andragogiku, protože to je téma, které chci mít konečně za sebou a soustředit se na předměty, které mi jsou tzv. "milejší" haha. Zbývají poslední tři týdny letního semestru a pak opět začne všemi oblíbené zkouškové. Je ten pravý čas se do všeho opřít, tak i vám přeji pevné nervy do učení:)

V tomto článku bych chtěla moc poděkovat webu Krásná.cz za zveřejnění mých dvou článků o hubnutí a jídelníčku, který jsem držela při cestě shodit přebytečná kila. Odkazy na zveřejněné články najdete tady a tady. Moc mě to potěšilo a zároveň děkuji i vám za kupu pozitivních komentářů a zvýšení návštěvnosti, protože ta je poslední dobou neuvěřitelná! I když se snažím přidávat pravidelně, někdy má aktivita na blogu vázne. Přesto mě podporujete a napadlo mě, že bych vám měla vyjádřit vděčnost trochu jinak, než tím, že to opět napíšu na blog. Brzy se můžete těšit na giveaway, která se tu už sakra dlouho neobjevila. Ještě musím vymyslet, co do ní dám, ale snad budete aspoň trochu spokojení a sledujte blog ať o nic nepřijdete:) Pokud máte nějaké dotazy, napište mi do komentářů, na ASK nebo na e-mail, který najdete v menu. Zatím se mějte krásně, užívejte jarního počasí a budu se těšit u dalšího článku!

INSPIRUJ SE: Mé 3 oblíbené varianty bílého jogurtu

16. dubna 2016 v 8:49 | S-hejvi |  healthy
Mám tu pro vás další článek do "zdravější" rubriky blogu a tentokrát bych vám chtěla ukázat takové mé 3 nejoblíbenější varianty, jak si připravuji bílý jogurt. Samozřejmě nejčastěji k snídani, jelikož už delší dobu nesnídám nic jiného. Vím, že někomu tyhle kombinace po ránu nemusí dělat dobře, každý máme žaludek nastavený jinak. Každopádně mi často chodí dotazy, jestli obyčejný jogurt a do toho banán je to jediné, co si každý den dávám a jestli mi z toho už není také špatně. Další otázka je, zda nemám hlad, protože snídaně je základ dne a tahle malá porcička vypadá nedostatečně. Dříve jsem byla zvyklá nesnídat vůbec, mé první jídlo byl zpravidla oběd. Naučila jsem se jíst 5x denně a můj den začíná snídaní okolo sedmé hodiny ranní, kdy si dám obvykle jednu z variací, které tu vidíte a do deseti hodin (kdy si dávám první svačinu) mi to bohatě stačí. Každý jsme jiný, někdo by po takové snídani měl hlad za hodinu, jiný za tři hodiny. Je to individuální, proto tohle prosím neberte jako návod pro to, co máte přesně snídat, ale jen jako inspiraci, co si například můžete dát do jogurtu, který bude buď celá vaše snídaně jako v mém případě nebo jen její součást. To už je na vás:)

Úplně první kombinace je překvapivě s nějakým ovocem. Já mám nejraději banán a jahody. Občas můžete zkusit i pomeranč, který jogurtu dodá sladší chuť díky velkému množstí šťávy. Jako tip k doslazení bych vám doporučila sušené brusinky, které obsahují vitamin C, vlákninu a jsou dobré jako prevence proti zánětu močových cest, takže jejich konzumací uděláte i něco pro své zdraví:P


Další mojí oblíbenou variantou je bílý jogurt s vlašskými ořechy, lískovými oříšky nebo mandlemi. Ořechy jsou obecně zdrojem kvalitních bílkovin a zdravých tuků. Pomáhají i snižovat hladinu cholesterolu, což je pro někoho, kdo trpí nadváhou určitě výhoda. Můžete přidat i trochu strouhaného kokosu, pokud ho milujete jako já a jako další tip pro doslazení (tentokrát mimo brusinek) zkuste například javorový sirup. Sice není nejlevnější záležitostí, ale na druhou stranu vydrží poměrně dlouho. Nakonec jsem přidala pár koleček banánu, aby nechybělo trochu ovoce:)


Jako poslední možností, kterou jsem vybrala je dochucení pomocí skořice. Říká se, že skořice je snad proti všemu, na co si vzpomenete. Díky prokazatelným zdravotním přínosům je nazývána zázračným kořením. V tomto článku vás ale určitě bude zajímat, že je i pomocníkem při hubnutí, protože při dlouhodobějším užívání zlepšuje funkčnost inzulinu a tak podporuje snahu shodit nějaké to kilo. Navíc nádherně voní, také máte rádi vůni skořice?:)


Doufám, že se vám článek aspoň trochu líbil a pokud máte vy nějaké tipy, jak ozvláštnit snídani v podobě bílého jogurtu, určitě mi dejte vědět do komentářů. I já se ráda inspiruji:) Děkuji za milé komentáře u předchozích článků a přeji vám hezký zbytek dne!


Nákupy ve znamení růžové

14. dubna 2016 v 11:17 | S-hejvi |  fashion
Hezký čtvrtek, jak už jsem slibovala, jsou tu po dlouhé době nákupy a tentokrát opravdu mini, jelikož jsem si koupila v nedávné době jen pár věcí, ale za to z nich mám obrovskou radost! Pro někoho to možná bude nenositelné, ale přes Facebook jsem narazila na jeden e-shop a měli tam různý výběr zlatých a stříbrných tenisek. Přísahala bych, že si nic takového nikdy nekoupím, ale tyhle se mi zalíbily hned na první pohled a i cena byla neskutečná, takže jsem si je hned objednala. K tomu jsem si v Deichmannu koupila další obyčejné bílé kecky, protože ty současné, které nosím už jsou v hrozném stavu.
A nebyla bych to já, abych si nekoupila něco v růžové barvě haha. Dlouho jsem koukala po nějaké výrazné vestičce na jaro a v New Yorkeru měli jednu přesně podle mých představ. Mají je tam tuším už třetí rok, ale pokaždé v trochu jiném provedení:) Na konec maličká drobnost, ze které mám snad největší radost a to je obal na pas Victoria's secret. Na letošní dovolené se mi bude určitě hodit a už se těším, až si do něj dám všechny potřebné doklady pro cestování.
Článek je dnes kratší, ale snad se nebudete zlobit. Pokud byste měli nějaké otázky, třeba ohledně cen nebo jiných informací, stačí napsat na ASK nebo do komentářů a ráda odpovím:) Zatím se mějte krásně!


Jak cvičit, aby šla kila dolů? Jedině CARDIO

10. dubna 2016 v 13:23 | S-hejvi |  healthy
Blíží se nám polovina dubna a s ní i ideální čas na to, abychom začali něco dělat se svojí postavou. Pokud se v červnu nebo o prázdninách chystáte na dovolenou k moři jako já nebo aspoň minimálně budete trávit nějaký čas u vody v plavkách a nejste úplně spokojeni s tím, jak momentálně vypadáte, měli byste si právě teď říct stop tučným kalorickým bombám a změnit jídelníček na něco zdravějšího. S tím ale souvisí i pohyb a i když se říká, že jídlo dělá 80% toho, jak vypadáte, trochu cvičení k tomu neuškodí a celý proces hubnutí jenom urychlí.

Pokud chcete opravdu zhubnout nejideálnější a nejvíce zaručené cvičení pro hubnutí, aby mělo účinek je cardio. To znamená cokoliv, u čeho se pořádně zapotíte. Nějaké posilování k tomu, abyste zhubli například 6 kilo vám není nic platné. Oblíbeným cardiem mezi lidmi je běh. Já jsem si k němu nikdy cestu nenašla, ale pokud vám běhání nedělá problém a vydržíte u něj relativně dlouho, je to skvělá cesta k tomu, aby šla kila dolů.

Mým nejoblíbenějším cvičením je jízda na kole. Nejlepší je samozřejmě to, když máte možnost se projet venku na sluníčku a v létě miluji dlouhé projížďky. Během 30 minut jízdy na kole můžete spálit až 300 kalorií, což se momentálně rovná mé snídani a dopolední svačině. Důležitým bodem, který bych měla zmínit je, že každé cardio je nutné cvičit alespoň půl hodiny, jelikož tělo začíná spalovat tuk až po 20 minutách pohybu. Při mém hubnutí se mi osvědčila jízda na kole (nebo rotopedu, který mám doma a počasí mi zrovna nepřálo) okolo 30-40 minut 3-4x týdně a v kombinaci se zdravým jídelníčkem šla kila rychle pryč.Třetí možností, jak spalovat kalorie a hubnout hlavně v oblasti boků a stehen jsou kolečkové brusle. Ze začátku to může být možná celkem záhul pro nohy a po prvních pár projížďkách vás budou pěkně bolet, ale jelikož při tomto sportu pohybujete celým tělem, spalování je také zaručené a hubnutí o to snažší.

Pokud tedy máte v plánu do prázdnin shodit pár kil, rozhodně změňte vaše špatné stravovací návyky a do toho přidejte nějaký pohyb. Běh, jízda na kole či bruslení - je to na vás. Možností je samozřejmě více, ale vybrala jsem vám 3, se kterými mám zkušenosti já a vím, že úbytek váhy je po nich zaručený. Musíte ale dodržet jídelníček a intervaly cvičení. Pokud si dáte 40 minut na rotopedu a poté sníte hamburger nebo nějaký ten dortík za odměnu, těžko můžete počítat s tím, že hubnutí bude snadné. Jíst by se mělo také maximálně hodinu před cvičením a minimálně hodinu po. Nejsem žádný výživový a tréninkový poradce, ale mluvím z vlastní zkušenosti a z toho, co fungovalo na mě. Mnohdy si lidé stěžují na to, jak se dřou v posilovnách a na jejich postavě to není znát. Důvodem může být právě i to, že nedodržují všechny důležité body, které vedou k úbytku váhy.


Doufám, že jsem vám článkem aspoň trochu přiblížila pár důležitých informací a nebo vás minimálně trochu namotivovalal k tomu, abyste se dokopali ke cvičení, jelikož sama vím, jak je to někdy těžké. Kdybyste měli nějaké otázky, pište mi do komentářů nebo na ASK. Co se týče mé stravy při hubnutí, dozvíte se více v tomto článku, kde se zmiňuji o jídelníčku konkrétněji. Mějte se krásně!


Volný víkend a cvičení

9. dubna 2016 v 9:49 | S-hejvi |  diary
Dobré ráno! Konečně mám před sebou celý volný víkend a i když počasí se netváří moc příjemně, jsem ráda, že si odpočinu a udělám si domácí pohodu. Jak už jsem psala na Facebook - tento týden pro mě byl celkem náročný. V pondělí jsem psala test z trestního práva, ve čtvrtek mě čekala prezentace seminárky a odpoledne zubařka, ke které chodím opravdu ráda (asi jako každý haha). Včera jsem měla i ústní zkoušku z angličtiny, kterou jsem ale také úspěšně zvládla, takže menší relax od školy a stresu si podle mě zasloužím:P S partou jsme chtěli grilovat na zahradě, ale jelikož od včerejška prší, plán padá a budu muset vymyslet něco náhradního.

Určitě mě čeká i chvilka cvičení, na kolo venku to bohužel není, ale aspoň rotoped nějakých 40 minut budu muset zvládnout. Už se těším, až letos poprvé vytáhnu kolo. V úterý sice bylo nádherně, ale musela jsem trčet ve škole. Doufám, že příští víkend se mi to už podaří a nebude jak naschvál opět hnusně. Co máte dnes v plánu vy? Chtěla bych napsat i nějaké články o cvičení a o tom, jak cvičím já. Na ASKu mi někdo napsal, že jsem úplné fitness guru a mé rady jsou k nezaplacení, čehož si nesmírně vážím :)))

Článků na určitá témata mám už připraveno více, snad v blízké době uvidíte zase nějaký s určitým zaměřením. Pár jsem jich posílala do redakce Krásné.cz, kde už v minulosti některé mé články zveřejnili, tak jsem zvědavá, jestli se zase poštěstí. Zatím se mějte krásně, užijte si víkend a kdybyste měli nějaké otázky můžete se ptát na ASKu, kde dnes budu průběžně odpovídat celý den.

Jarní nálada a trestní právo v kapse

6. dubna 2016 v 14:56 | S-hejvi |  diary
Hezkou středu vám přeji! Jak se máte v polovině týdne, už se těšíte na víkend? Já neskutečně! Venku je tak krásně, že se mi vůbec nechce sedět doma a nejradši bych někam vypadla. Pár dní jsem také nebyla aktivní a to vše kvůli škole. Musela jsem dohnat a naučit se trestní právo, ze kterého jsme psali test v pondělí a jelikož jsem se pořádně začala učit až v neděli, šla jsem tam s tím, že si to prostě vyzkouším a opravím příští týden, kdy je další termín. Při mém štěstí a velkém překvapení jsem to ale napsala na poprvé a měla jsem neskutečnou radost! První větší zkouška je za mnou a odpadla mi zároveň první starost:) Dnes musím napsat ještě seminárku na sociologii, kterou mám zítra prezentovat a v pátek mě čeká ustní angličtina. Proto už se těším, až to budu mít za sebou a volný víkend před sebou.

To i proto, že jsem po roce a půl ukončila brigádu v Tescu. Mám své důvody, které tu nechci zmiňovat a bylo to z části i proto, abych si mohla nějaký den užít volna a krásného počasí místo toho, abych seděla za kasou. Prozatím mi bohatě stačí jedna brigáda - na léto se pak třeba objeví něco nového:) Mimo to chci mít klid, abych se mohla učit na další zkoušky, které začnou za měsíc a já se pak nemusela jako v zimním semestru stresovat tím, že jsem se začala učit pozdě a vykašlala se na to. Baví mě to a chci tomu věnovat více času, než doposud...


Chci vám moc poděkovat za krásné komentáře, udělaly mi velkou radost! Chodí mi teď i zprávy na facebookovou stránku blogu. Pokud byste měli nějaký dotaz a nechcete to řešit tady ani přes ASK, klidně mi napište. Hodně se ptáte na školu a to je téma, které nejde shrnout do dvou řádků, proto mi určitě dejte vědět:) Zatím se mějte krásně!