Březen 2016

Vše o tetování, jak probíhá a bolí?

30. března 2016 v 19:19 | S-hejvi |  kos
Ti co delší dobu sledují můj blog určitě ví, že podobný článek na toto téma jsem již v minulosti psala. Každopádně mé vyjadřovací schopnosti byly na mizerné úrovni a to je i jeden z důvodů, proč jsem se rozhodla pro aktualizaci a přiblížení toho, co tetování obnáší, jestli bolí a zodpovědět vám nejčastější dotazy ohledně tohoto zdobení těla. Nejsem sice potetovaná od hlavy až k patě, ale pár slov a zkušeností vám mohu nabídnout. Více o mých tetováních a jejich významech najdete v tomto článku.

V dnešní době je tetování velmi populární záležitostí a jak často slýchám, má ho každý druhý člověk. S tím musím souhlasit a považuji tuhle věc za skvělý způsob vyjádření toho, co pro nás má nějaký bližší význam a nestydíme se ho nosit na svém těle. Jak se říká 100 lidí, 100 chutí, někomu se líbit nemusí, někomu naopak. Já patřím mezi ty, kteří si ho zamilovali.

Pokud se rozhodnete, že se necháte tetovat, první věc nad kterou byste se rozhodně měli zamyslet je, proč tetování vlastně chcete. Ne jaké, ale proč. Pokud na tuto otázku odpovíte větou "protože se mi to líbí" dala bych vám jednu jedinou radu a to rozmyslet se. Myslím, že princip tetování je založený na vnitřním prožívání člověka - na tom co cítíme, co máme rádi. Jestliže si chcete nechat zvěčnit obrázek, který se vám zalíbil, ale předem jste nebyli rozmyšlení, že byste ho jednou chtěli mít na sobě, není to podle mě dobrá cesta. Mělo by to být přesně naopak - měsíce, roky dopředu vědět, co chcete a až poté začít uvažovat o tetování.


Po vašem konečném rozhodnutí bude nejlepší možností objednat se do profesionálního tetovacího studia. Někdo si své první tetování nechává udělat někde doma a jak mi řekl sám tatér, pokud chcete předejít infekci, bude lepší zajít k odborníkovi. Domluvíte si termín objednání a přijdete s vybraným motivem, konečnou velikostí a s dobře rozmyšleným místem, kam chcete tetování umístit. V tetovacím salónu vám překreslí obrázek na speciální papír a obtiskne na zvolenou část těla. Poté sestaví strojek a práce může začít.

Nejčastěji kladená otázka zní "Bolí to?" Já mám tetování dvě. Na levém kotníku a levé lopatce. Za sebe musím říct, že kotník nebolel vůbec a připomínal mi pouze trhání obočí. Lopatka byla o něco horší, jelikož trvala i o něco déle a bylo to dělané přímo na kost, ale bolestí bych to také nenazvala. Bylo to spíše nepříjemné. Každý samozřejmě máme jiný práh bolesti a snášíme jehly jinak. Musím ale upozornit, že v případě toho, kdy váháte nad tetováním pouze z toho důvodu, že se bojíte bolesti, mohl by to být další mezník ve vaší volbě, zda ano či ne. Za sebe říkám, že pokud někdo kérku opravdu chce, bolest je to poslední, co ho zajímá a tak jsem to měla i já.


Časová náročnost se samozřejmě odvíjí od toho, jak velký motiv máte vybraný. Mé první tetování trvalo pouze 15 minut a druhé okolo hodiny. Během celého procesu může kůže mírně krvácet a na konci je zalepená speciální fólií. Obdržíte hojivou mast (nejčastěji Bepanthen+), kterou na potetované místo nanášíte ráno a večer. Rozhodně byste si neměli nechávat dát tetování v létě, kdy s ním nemůžete na sluníčko ani do vody. Nejvhodnější doba je podzim nebo zima. Doba hojení je u každého individuální. Bylo mi řečeno, že 5-10 od opadání stroupků a co si vzpomínám, v mém případě to byly cca 2 týdny.

Posledním bodem, který bych asi měla zmínit je cena tetování. Opět záleží na náročnosti a v salónu, kde jsem byla já je nejnižší cena 1 500 korun. Můžete narazit i na levnější možnosti, ale já vždycky říkám, že připlatit si za kvalitu, navíc do něčeho, co budete mít do konce života, je velmi důležité a pár stovek v tomto případě nehraje roli. Doufám, že článek splnil svůj účel a pokud je vaším snem nějaké tetování, určitě do toho běžte. Nic to není a jak už jsem psala na začátku článku, je to skvělý způsob, jak ukázat vaší osobu navenek.


Veselé Velikonoce

28. března 2016 v 9:43 | S-hejvi |  diary
Krásné dobré ráno, chtěla bych vám popřát příjemné velikonoční pondělí a i když u nás Velikonoce moc neslavíme, vždycky si užívám barvení vajíček a pečení beránka jako malé dítě:D Když jsem byla malá milovala jsem to, ale teď už je to u nás více méně jen menší tradicí. Tyhle svátky já ani má rodina nijak neprožíváme, vždycky říkám, že nemohou nahradit Vánoce, ale někdo to může mít právě naopak. Napište mi, jak slavíte Velikonoce vy, ráda si přečtu, jak to chodí u vás. Na několika blozích jsem viděla nádherné dekorace a způsob barvení vajíček. Až jsem se divila, jakou máte trpělivost a jste neuvěřitelně šikovní, klobouk dolů!:)

Chtěla bych vám moc poděkovat za milé komentáře u minulých článků. Opravdu si toho vážím a jsem ráda, že jste mi pomohli zorientovat se v tom, co pro blog bude přínosné a co vás bude zajímat. Přidávat stále dokola jen deníček asi vážně není moc záživné. Každopádně pokud byste kdykoliv měli nějaký nápad na článek, který byste si rádi přečetli, neváhejte mi napsat do komentářů. Ve svém blogovém diáři už mám naplánované články snad na měsíc nebo dva dopředu a to hlavně díky vaší pomoci. Ještě jednou vám tedy mockrát děkuji! :)Protože včera jsem trochu hřešila a dala si pár velikonočních dobrot, připravila jsem si už včera oběd na dnešek v podobě kuřecího masa a trochou zeleniny. Teď mě čeká i snídaně a už to nebude beránek, ale můj oblíbený bílý jogurt s ovocem:P Pokud se jako já snažíte něco zhubnout a dodržovat zdravou stravu, klidně si kousek něčeho dobrého dejte, ale za to povinně nějaké cardio jako včera já 30 min na rotopedu:D Zatím se mějte krásně, užívejte sluníčka a budu se těšit u dalšího článku!Jak úspěšně zvládnout maturitu

27. března 2016 v 10:20 | S-hejvi |  kos
Jelikož se pomalu ale jistě blíží období maturit, rozhodla jsem se napsat článek na toto téma a podělit se s vámi o mé rady a tipy, jak zkoušku dospělosti s přehledem zvládnout. Já jako hvězda, která zářila až v září možná nemám moc co říkat, ale na to, jak jsem celé 4 roky na školu kašlala, jsem se s tím v závěru poprala celkem dobře.

1. ČAS
První a řekla bych nejvíce zásadní věcí je nenechat si všechno učení na poslední chvíli. To znamená na posledních pár týdnů před zkouškou, protože pak se učivo těžko dohání a mohli byste díky tomu dopadnout jako já:) Maturity jsou v květnu a řekla bych, že konec března je takovým budíčkem, kdy byste se měli probrat a věnovat se více škole.

2. BARVIČKY
Všechno jde lépe, když máte přehledné zápisky a vše pohromadě látku po látce. Různé podtrhávání a zvýrazňovače také nejsou na škodu. Já mám fotografickou paměť a pokud to máte stejně, tohle je určitě věc, která vám může hodně pomoci. Veškeré poznámky, které jsem měla barevně jsem si pak vybavila přesně tak, jak byly na papíře a věřte, že je to téměř stejné, jako byste měli sešit zrovna před sebou.

3. PEVNÉ NERVY
Co určitě budete potřebovat je trpělivost a pevné nervy. Tohle je asi nejtěžší úkol, se kterým se budete muset poprat, protože kdo u maturity není nervózní? Mě bylo přímo špatně od žaludku, ale po první zkoušce jsem se uvolnila a řekla si, že to nebylo tak hrozné. Pokud vás čekají 4 ústní zkoušky jako mě, buďte si jisti, že po té první tréma aspoň trochu vymizí. Když ale budete skutečně umět, není důvod být nervózní, proto nic nepodceňujte.


4. MÉNĚ JE VÍCE
Spoléhat na to, že si nevytáhnete zrovna tu otázku, kterou jste se z 25 okruhů nenaučili? Nedělejte to! Zákon schválnosti skutečně funguje a i já jsem se tímto přesvědčila. Lepší je umět od každého aspoň něco, než umět téměř všechny otázky a pár jich úplně vynechat.

5. NEVÍM
Nikdy neříkejte slovo NEVÍM. Když neznáte odpověď na otázku, pokuste se to nějakým způsobem "okecat" jak se říká, i kdyby to mělo být mimo téma. Opravdu řekněte aspoň něco, tímto si můžete zachránit vaši zkoušku. V českém jazyce jsem si vytáhla knihu Zkrocení zlé ženy, o které jsem nevěděla nic, jelikož poprvé jsem si obsah příběhu přečetla 10 minut před zkoušením. Něco jsem si zapamatovala, ale po 5 minutách jsem neměla co říct. Zopakovala jsem to, co už jsem říkala, pár slov dodala má učitelka češtiny a nakonec jsem dostala dostatečnou. Nepočítala jsem s tím, že mi to dají, ale zachránilo mě skutečně to, že jsem mluvila, nemlčela a neřekla nevím:)

6. POMOC UČITELŮ
Posledním bodem, kterým bych vás zároveň chtěla i trochu uklidnit je, že i když budete mít úplné okno nesmíte panikařit. Na potítku máte dost času a během pár minut vám určitě něco naskočí. Vše si zapište a teď ten největší plus ústních zkoušek. Učitelé opravdu hodně pomáhají! Když jsem to slyšela od starších lidí, říkala jsem si, že na to nesmím spoléhat, ale je to pravda. Vzpomínám si, jak jsem seděla před zkoušejícími a komisí jako by to bylo včera - maturovala jsem před 2 lety. U zkoušky byli učitelé milí, tolerantní, dokonce bych řekla, že úplně jiní, než jak jsem je znala z hodin - jako by se proměnili v anděly strážné. Nejste v tom samotní, bude vám podána pomocná ruka.

Tento článek je tedy směřovaný spíše k ústním maturitám. Pokud se ptáte, proč jsem šla na druhý pokus, bylo to z písemného účetnictví. Všechny ústní zkoušky jsem zvládla na poprvé, i když jsem školu flákala a proto bych vám aspoň tímto chtěla předat nějaké zkušenosti. Doufám, že se vám článek bude hodit a přeji vám hodně štěstí!


Velikonoční pečení a čtyřlístek pro štěstí

26. března 2016 v 8:32 | S-hejvi |  diary
Zdravím vás u nového článku! Poslední dobou jsou to na blogu samé fotky jídla a už včera jsem se snažila probudit vaše chutě u jednoho z mých oblíbených sladkých receptů. Nerada bych z blogu udělala amatérskou kuchařku, nicméně k tomuto období nějaké ty mňamky patří. Ani dnes na fotkách neuvidíte nic jiného:D Každopádně obsah článku chci směřovat jinam a tímhle vám i poděkovat za vaše názory a tipy na články, které byste tu rádi viděli. Abych to shrnula, podle vašich reakcí se zaměřím úplně na vše, jen pár témat se pokusím vyzdvihnout. Můžete si všimnout i dvou nových rubrik Baking, kam budu přidávat zvlášť recepty, abych je nemíchala mezi cvičení apod. a také Travel, kam podle vašich přání budu psát i o mých výletech a místech, které jsem navštívila (samozřejmě s velkou dávkou fotek). Musím promazat i některé starší články, protože co jsem včera četla v rubrikách nemělo hlavu ani patu. Plno článků chci aktualizovat podle toho, jak to u mě funguje aktuálně a nemít tu zbytečnosti. V plánu mám i začít brát častěji do ruky foťák, abych to tu oživila spíše fotkami, než mým psaním. To by bylo stručně k budoucím plánům s blogem.

Včerejšek byl tedy ve znamení pečení velikonočních dobrot a dnes nás ještě čeká beránek, který je samozřejmostí. Měla jsem jít i do práce, ale není mi úplně nejlíp, takže se radši vyležím a mrknu na nějaké to učení. Rozhodně nemám v plánu se něčím přejídat, už včerejší kachnu, kterou pekla mamka se špalíčky a se zelím jsem doplnila jenom čerstvou zeleninou:D Určitě něco ochutnám, ale prioritou je pro mě teď zdravější jídelníček a cvičení. Konec března je myslím ten správný čas začít něco dělat, jste na tom stejně jako já s jarní motivací? Pokud ano, držím palce!

Zatím se mějte krásně a užívejte bílou sobotu.

Recept na ovocné košíčky

25. března 2016 v 7:55 | S-hejvi |  baking
Jelikož se blíží Velikonoce a nějaké to mlsání k tomu patří, rozhodla jsem se vám dát tip a recept na mé oblíbené ovocné košíčky. Možná to nemusí vypadat jednoduše jako nějaká buchta na pekáči, ale opak je pravdou. Nic složitého a výsledek stojí za to! Není to sice nic dietního, i když lze určitě některé ingredience nahradit zdravějšími, ale k těmto svátkům dobroty patří. Určitě to vyzkoušejte, jelikož chutnají skvěle a necítíte z nich pouze to odporné máslo, jako to bývá u ovocných košíčků v cukrárnách:) Z ingrediencí budete potřebovat:

NA KOŠÍČKY:

300 g hladké mouky
špetka soli
80 g moučkového cukru
1 vanilkový cukr
nastrouhaná kůra z 1/2 citronu
200 g másla
2 žloutky

NA NÁPLŇ:

500 ml plnotučného mléka
60-80 g krupicového cukru
1 vanilkový cukr
2 sáčky vanilkového pudinku v prášku
120 g másla
ovoce na nazdobení dle chuti

Začneme tak, že z prosáté mouky s cukrem, vanilkového cukru, citronové kůry, špetky soli a nakrájeného másla vytvoříme drobenku a pak zpracujeme se žloutky na hladké těsto. Zabalíme ho a dáme ztuhnout do lednice. Předehřejeme troubu na 180 °C.

Těsto rozdělíme na kousky velikosti vlašského ořechu, vtlačíme je rovnoměrně do formiček a ty rozložíme na plech. Pečeme dozlatova; trvá to asi 15 minut. Necháme pár minut stát ve formičce, potom košíčky vyklopíme a necháme úplně vychladnout. Nebojte se, formičky ani nevymazávejte tukem, jde to opravdu snadno :)

Z mléka, poloviny cukru a pudinkového prášku uvaříme hustý pudink. Zchladlý pudink bez škraloupu (aby se na pudinku neudělal při chladnutí škraloup, buď ho mícháme, posypeme vrstvou cukru, nebo přikryjeme fólií) rozmixujeme dohladka a postupně zašleháme máslo, zbylý krupicový a vanilkový cukr. Krémem naplníme cukrářský sáček se širší trubičkou a ozdobíme košíčky. Navrch si už můžeme položit jakékoliv ovoce, které máme rádi. V mém případě kousek kiwi, maliny, jahody a kompotované mandarinky:) Musím vás ještě upozornit, že tato dávka je na cca 40 košíčků, já dělala poloviční množství. V takovém případě pouze všechny ingredience vydělíte dvěma. Přeji dobrou chuť!

Shrnutí týdne - kino, sushi a škola

13. března 2016 v 13:38 | S-hejvi |  diary
Hezkou neděli vám přeji:) Vím, že posledních pár dní na blogu nejsem moc aktivní, nicméně u mě na Instagramu to je v plném proudu a aspoň tam se o mě dozvíte nějaké info. Každopádně nechci na blog kašlat, teď jsem měla hodně práce a povinností do školy. Dodělala jsem si všechny potřebné prezentace, které mám na následující týden a neděle je u mě ve znamení relaxu a pohody:P Hodně se mě ptáte na školu a přijímačky. Psala jsem o tomto článek a i když jsem na něj několikrát házela odkazy, pro ty, co ho ještě nečetli tak činím znovu a můžete se podívat tady:) Přijímací zkoušky na vysoké se blíží a pokud stále váháte, mohla bych vám můj obor jedině doporučit!

Minulý víkend jsem si zašla s Niki do kina na Polednici. Na český film by mě nikdo jen tak nevytáhl, ale obě jsme hororové a ukázky nás zaujaly:P Jak se říká - nenadchl ani neurazil:) Užily jsme si hezké odpoledne a daly si teď už mé oblíbené sushi s avokádem. 1. dubna společně jedeme na semifinále soutěže Česko zpívá, kam Nikolka už po několikáté postoupila a třeba se zadaří i tento rok. Přeci jen díky její výhře před dvěma lety jsme se poprvé podívaly na Rhodos a do smrti jí budu neskonale vděčná za to, co pro mě dělá a jaké zážitky spolu máme. Už aby byl červen!:)

Co se týče školy, mám za sebou první zkoušku tohoto semestru a to z angličtiny. V dubnu mě čeká předtermín trestního práva a snad vše půjde hladce a stihnu to do dovolené:) Už víte, kam se letos chystáte vy na prázdniny za sluníčkem? U mě je to překvapivě Rhodos jak jsem již zmiňovala a hned poté krásné Španělsko. Tentokrát už ne sousední Mallorca, ale tato překrásná země. Přeci jen veškerý slasti pozemský, skryl ďábel v zemi španělský, kde víno tebou proteče, jak voda dobrý člověče:P Nemůžu se dočkat haha. Napište mi, kde plánujete vaši dovolenou, budu ráda!:) Zatím se mějte krásně!


CZECH LIFESTYLE BLOG