Únor 2016

Instagram update za únor

24. února 2016 v 16:32 | S-hejvi |  diary
Hezké středeční odpoledne vám přeji, jak se dnes máte? :) Po včerejšku, kdy u nás celý den pršelo se dnešek celkem vydařil a svítí u nás konečně zase sluníčko. Nekutečně se těším na jaro, kdy už nebudu muset být zalezlá doma a konečně zas vytáhnu kolo a budu si užívat teplo a přírodu kolem sebe. O víkendu jsem byla s Nikolkou na výborné večeři, na kterou mě pozvala, protože k Vánocům dostala voucher na hlavní chod a dezert pro dvě osoby do krásné restaurace u nás v Hradci Králové. Obě jsme se přejedly a řekly jsme si, že tohle musí skončit. Od pondělí se snažím být na zdravějším jídelníčku, i když včera jsem si udělala moje oblíbené a výborné špageti Carbonara, které naprosto zbožňuju a shodou náhod se mi i povedly - už jsem se chválila na Instagramu:D

Postupně se začínám i učit, ať zkoušky v letním semestru nedopadnou stejně, jako v tom zimním, jelikož jsem se zařekla, že učení na poslední chvíli už nechci absolvovat. Věnuju se hlavně trestnímu právu a dalším předmětům, ke kterým je více požadavků a chci si dát ke všem první termíny zkoušek, ať stihnu mít vše hotové, než odletím na dovolenou:) Tentokrát to beru opravdu zodpovědně:D Dnes pro vás mám jen pár fotek jako update z Insta a příště se můžete těšit na nějaký dobrý recept nebo ukázku toho, co jsem si koupila hezkého v new in.

Mimochodem kdybyste se nudili, mám pro vás jeden tip. Dnes jsem sledovala na youtube reality show s názvem 4 Svatby. Nevím, jestli to budete znát, ale docela mě to zaujalo a i jsem se u toho pobavila. Já sice moc takové věci nesleduju, ale od tohoto jsem se nemohla odtrhnout:D Zatím se mějte krásně, užívejte si přicházející jarní počasí a budu se těšit u dalšího článku!Pracovní týden a téma pro bakalářku?

18. února 2016 v 15:10 | S-hejvi |  diary
Hezké odpoledne vám přeji, blíží se konec týdne a pro hodně z vás to určitě znamená pohodový a bezstarostný víkend. Jak já vám to závidím, u mě bude sobota i neděle opět pracovní. Každopádně penízky jsou potřeba a nedá se v tomto případě nic dělat, všichni to znáte:) Má to i své pozitivní stránky a to i tu, že včera jsem si udělala po dlouhé době radost a koupila si pár věcí na sebe. Určitě můžete čekat nějaké new in, jen to chce nafotit fotky a na to budu mít čas pravděpodobně právě až po víkendu:( Proto tedy článek nebude, ale začátkem příštího týdne se na to vrhnu:)

Škola mě každým dnem baví snad čím dál tím víc, momentálně jsme se měli zamyslet nad tím, jaké téma by nás zajímalo pro bakalářskou práci. Možná se to zdá příliš brzy, ale už na podzim se mají podávat přihlášky a je fakt, že to uteče jako voda a je dobré mít jasno předem. Zaujalo mě pár témat, nad kterými jsem přemýšlela a pokoušela se zformulovat název. Obojí mi dnes bylo uznáno za vhodné a v tomto semestru budeme mít za úkol vypracovat práci a menší výzkum či dotazník v této oblasti. Uvažuji nad tématem Trest odnětí svobody u doživotně odsouzených nebo Porovnání trestu smrti a doživotního trestu. Do příštího týdne se musím rozmyslet a snad toho rozhodnutí nebudu litovat, i když zatím není klíčové a časem třeba změním názor:) Každopádně jsem nadšená, že se konečně něčemu takovému mohu naplno věnovat a není to zbytečností, naopak povinností, což ze mě dělá šťastného člověka:)

Posledních pár dní jsem opět začala ujíždět na Instagramu a neustále prohlížím fotky ostatních. Snažím se také pravidelněji přidávat a kdyby někoho náhodou zajímal můj profil a ještě mě nemáte ve sledování, najdete mě zde. Zatím se mějte krásně a klidně mi napište, jaké články byste tu rádi viděli. Vše beru jako inspiraci k tomu, abych psala něco, o co je zájem:)

Můj nový miláček ASUS

16. února 2016 v 12:20 | S-hejvi |  diary
Hezké úterý vám přeji, jak si užíváte další školní či pracovní týden? Já nemůžu uvěřit, že polovina února už je za námi a za chvilku konečně přivítáme jaro:) Je to jako včera co byly Vánoce a už se nám pomalu blíží Velikonoce:D Nemůžu se dočkat sluníčka a toho, až zahodím zimní bundu. Tu nejhorší část zimy ale už máme řekla bych za sebou, což je pro mě a určitě i pro vás velké pozitivum. V tomhle článku bych vám ale chtěla hlavně představit mého nového kamaráda, který mě jistě bude doprovázet několik dalších let a to je nový notebook. Už hroznou dobu jsem básnila o tom, že nutně potřebuji nový, protože ten starý jsem měla snad 5 nebo 6 let a bylo vidět, že dosluhuje. Konečně jsem si našetřila a sebrala odvahu se rozloučit s Toshibou a přivítala nový ASUS:D

Měla jsem tu podmínku, že chci bílý notebook, jelikož se mi strašně líbí a tenhle byl přesně podle mých představ. Nebudu vám tady psát veškeré parametry, co má a co naopak ne. Kdyby vás to zajímalo dávám sem odkaz a můžete si tyhle informace přečíst samy na stránkách Alzy. Tím, že jsem nechtěla černý se mi výběr trochu zúžil, jelikož jich moc na skladě nebylo, ale přeci jen se mi podařilo vybrat a jsem maximálně spokojená. Jediné na co si zvykám jsou Windows 10, to je pro mě zatím menší problém, ale jinak je naprosto perfektní! Leden pro mě byl tedy měsícem velké útraty, protože hned po letence na Rhodos následoval tenhle miláček, ale obojí bylo nutné a v tom případě se nedalo nic dělat:P Ke škole už jsem také potřebovala něco lepšího a rychlejšího, což se podařilo a mám neskutečnou radost:)

Jako dáreček jsem dostala belgické pralinky, které sice ještě byly s vánočním logem, ale čokoláda je čokoláda, na obalu absolutně nezáleží a než jsem stačila nafotit fotky, už jsem jich pár snědla. Takový já jsem závislák na sladkém:D Kdybyste měli nějaké otázky, můžete se ptát jak v komentářích, tak na ASKu:) Mějte se krásně!


Tipy na rychlé a zdravé snídaně

14. února 2016 v 11:29 | S-hejvi |  healthy
Dobré ráno, tedy už skoro poledne:P Zároveň vám všem přeji krásného Valentýna, kterého sice mohu slavit možná tak sama se sebou a vůbec mi to nevadí, ale pro ty z vás, kteří máte své drahé polovičky si tento zamilovaný den užijte naplno. A pokud jste také po nějaké menší párty jako já a čeká vás pozdní snídaně nebo klidně i rychlá svačinka, tenhle článek bude pro vás. Minule jsem vám ukázala nějaké tipy na obědy a dnes se můžete inspirovat zase něčím jiným. Nafotila jsem pár fotek toho, co nejraději snídám a když se na to tak podíváte, tak úplně nejčastěji je to klasika v podobě bílého jogurtu, nějakého ovoce se skořicí a pár brusinek na doslazení. Možná tu zas tolik tipů neuvidíte, ale já opravdu málokdy snídám něco jiného, protože tuhle variantu jsem si neskutečně oblíbila:D

Už se těším, až bude opět sezóna jahod, jelikož k nim se vztahuje další věc, kterou mám ráda a to je nepečený dort s piškoty. Bezkonkurenční mňamka, to bych mohla jíst pořád haha. Ten se ale dá udělat i s jakýmkoliv jiným ovocem, proto jsem ho sem zařadila:) Co musím dodat, tak u mě nikdy nenajdete ovesnou kaši, která je u lidí hodně oblíbená. Vůbec jsem tomu nepřišla na chuť a asi to bude spojené i s tím, že od malička nemám ráda ani rýžovou či krupicovou kaši. To by bylo opravdu poslední jídlo na planetě, které bych byla schopná pozřít :D


Aby tu ale nebyl jen jogurt a ovoce, mám tu pro vás i slanou verzi. Celozrné pečivo, cottage, zelenina, vajíčko a samozřejmě nesmí chybět avokádo. Věděli jste, že je to ovoce? Většina lidí ho má za zeleninu, ale patří k mým TOP dobrotám:P Nezapomeňte ale osolit, opepřit a pokapat citronem:) Dobrou chuť, mějte se krásně a budu se těšit u dalšího článku!


Po dlouhé době užitý víkend

10. února 2016 v 11:07 | S-hejvi |  diary
Dobré středeční ráno všem! Dnes nám kompletně odpadla škola, protože jsou volby děkana a jsem za to ráda, protože zrovna ve středu mám rozcouraný rozvrh takovým způsobem, že nestihnu vůbec nic a je to jediný den, který mi nevyhovuje. Využila jsem toho a píšu pro vás tenhle článek. Dnes také chci konečně navštívit i mé oblíbené blogy, abych se podívala, co je u vás nového:) Víkend jsem si po dlouhé době maximálně užila! S Niki jsme byly pozvané na takový menší koncert tátovi skupiny, kam přijeli i teta se strejdou a byl to větší zážitek, než jsem předpokládala. Jak my dvě požijeme alkohol jsme okamžitě plné energie a dopadlo to tak, že jsme roztancovaly celou hospodu včetně tátových kámošů až po úplně cizí lidi:D Dostaly jsme nakonec i pochvalu od majitele, jakou skvělou atmosféru mladá krev vytvořila haha. To byl víkend a konečně jsem přišla i na jiné myšlenky, než na učení.

Škola ale začala skvěle a máme i pár nových předmětů, které mě hned zaujaly a na které jsem se těšila. Prvním z nich je teorie sociálních deviací a druhým trestí právo hmotné vyučované panem senátorem Miroslavem Antlem. Hned první dvouhodinová přednáška mě neuvěřitelně bavila, když nám vyprávěl skutečné případy odsouzených u kterých byl přítomen. Opravdu se moc dobře poslouchal a bylo to snad poprvé, co naše třída za celou dobu jeho povídání ani nedutala a všichni se pozorně soustředili. Hodiny s ním podle mě budou samy o sobě zážitkem! Zatím se mějte krásně a budu se těšit u dalšího článku, který bude recenze a new in zároveň. Na co ale neprozradím:P

Jinak vám moc děkuji za gratulace ke zkouškám, vážím si toho!

Zkouškové úspěšně za mnou a hurá do dalšího semestru

6. února 2016 v 9:05 | S-hejvi |  diary
Dobré ráno, vítám vás po delší době u nového článku:) Blog už mi tak moc chyběl, že jsem měla mezi tím neustálým učením chuť upravovat fotky a podělit se s vámi o to, jak moc jsem byla nervózní a nemohla jsem spát haha. To bych ale byla moc negativní a možná bych tím časem stráveném na internetu nedopadla tak dobře, jak jsem dopadla. Všechny zkoušky mám hotové a můžu tak s klidným svědomím vstoupit do letního semestru. Abych pravdu řekla, na to, že jsem se učila na poslední chvíli a začala jsem až začátkem ledna mi to celé tak hrozné nepřišlo, horší byla maturita haha. Takové ty větší zkoušky jsem měla z pedagogiky, somatologie, práva a sociologie. Kromě somatologie jsem zvládla vše na poprvé a i když jsem si ze sociologie vytáhla otázku, kterou jsem jako jedinou neměla naučenou a vypracovanou (samozřejmě to je ten zákon schválnosti a už nikdy nebudu spoléhat na to, že si ten jeden kámen úrazu nevytáhnu haha), tak jsem to nějakým záhadným způsobem okecala a zkouška mi byla udělena. Somatologie na první pokus byla naprostá katastrofa, protože jsem z toho měla největší obavy a klepala jsem se jak ratlík. Měla jsem okno, ale na druhý pokus jsem už byla klidnější a všechno zlé je pro něco dobré, jelikož jsem nakonec dostala B, tedy 1- a to by mě z tohoto předmětu nikdy ani nenapadlo. Celkově jsem spokojená se známkami a zaznamenala jsem jedno velké plus v učení toho, co vás baví. Nejen, že se to říká, ale ve finále to skutečně jde téměř samo..Jak zkoušky probíhaly a co vše po nás chtěli bych mohla věnovat samostatnému článku, takže to nebudu rozebírat dál, ale kdybyste měli nějaké dotazy, napište do komentářů a ráda odpovím:)

Bylo to pro mě první zkouškové na VŠ a není divu, že jsem byla tak vystresovaná. Mamka mi dokonce musela koupit čaj na spánek a nervy, který sice moc nezabíral, ale aspoň pro ten pocit haha. Po prvních dvou zkouškách mě čekala "malá" odměna v podobě letenky na Rhodos. Ano, už po čtvrté a když jsme s Niki počítaly, kolik peněz celkem jsme už do Rhodosu investovaly, s klidem bysme se mohli válet někde na Bahamách nebo Maledivách, ale - děkujeme, nechceme:D. Už je to jako náš druhý domov a neskutečně se těším. Letos konečně na 14 dní, což jsme plánovaly už od začátku a konečně nám to vyšlo:)
A celý leden jsem se povzbuzovala přesně tímto haha. Místo toho, abych po Vánocích vyřadila sladké jsem si občas dopřála nějakou tu dobrotu. Přeci jen při nervech ze zkoušek je to nevyhnutelné a ještě, že to mám na co svést:D Zatím se mějte krásně a už mám připravený další článek, tak se můžete těšit!:) Užívejte víkend, mám vás ráda.


.
.