Říjen 2015

[29.10.2015] - Špatné období za mnou, už jenom radost

29. října 2015 v 22:21 | S-hejvi |  diary
Hezký večer všem! Omlouvám se, že jsem se posledních 14 dní neozvala, ale měla jsem okolo mých narozenin takové špatné období a vůbec na nic nebyla nálada. Na to chodit ven, do práce a už vůbec ne na blog. Někdo už si na ASKu asi všiml, že šlo o velkou a nepříjemnou hádku s hodně blízkým člověkem. I když to někdy nechci dávat najevo, jsem citlivá, zvlášť když vás zklamou lidé, kterým věříte. Na druhou stranu každý dělá chyby a kolikrát jsem odpustila přímo i podrazy ostatním lidem, tak jsem si řekla, proč nedát šanci někomu, kdo se ke mě i přes ty špatné chvíle zatím choval nejvíc férově a vím, že si mě váží. Chybovat je lidské a jak se říká: První zákon přátelství vyžaduje, abychom si přátelství hleděli a pečovali o něj. Druhý zákon vyžaduje, abychom byli shovívaví, když je první zákon porušen. A tím jsem se řídila. Všechno špatné přináší i to dobré a teď jsem opět spokojená a můžu říct, že lepšího kamaráda bych těžko hledala...Narozeniny tedy byly nic moc, ale na sobotu už máme plán, kdy si to vynahradíme, protože když se sejdeme my dva, není nuda nikde na světě:D Na fotkách taky můžete vidět další část dárečků, které jsem od prďoly dostala (až si tuhle přezdívku přečte, budu mít spam na fb haha). Boží prstýnek a naušničky:)

Od našeho usmíření mám hned lepší náladu a sice ano, mohla jsem už článek napsat dřív, jelikož mě i sám Marian do toho nutil, že nemá co číst, ale radši jsem spíš chodila ven, užívala si volna s kamarády a bylo i pár akcí, z kterých můžete vidět pár fotek dole v článku:) Začalo to studentskou středeční párty minulý týden, což byla naše úplně první společná akce, kam jsme vyrazili s lidma ze třídy. Protože tam byl Morgan za korunu umíte si představit těch lidí. Se spolužačkou jsme zbytek opustili okolo jedenácté večer a řekli jsme si, že není nad to si sednout s partou v hospodě k pivu. Diskotéky už na mě moc nejsou, zvlášť v takových pajzlech, kam se vejde sotva deset lidí. Druhý den nás ale čekaly derby univerzit Hradce Králové a Pardubic. Sice jsem musela být za kasou a hokej jsem neviděla, ale pořádala se i afterparty, kam jsme se šli podívat a dostala jsem dokonce VIP pásku, abych se cítila o něco lépe haha. Bylo to v malé hale zimního stadionu a to už bylo o něco lepší, než ten středeční propadák. Dalo se tam aspoň hýbat a účinkoval i Paulie Garand:) Domů jsem dorazila kolem 2 ráno a v pátek s celým víkendem šup do práce. S Niki jsem aspoň stihla jednu véču v naší oblíbené Palmovce a celkově jsem posledních pár dní se vším spokojená:) Už jenom dohnat zas ten blog, protože to trochu vázne:P

Brácha je tenhle týden v Anglii, tak mám pokoj pro sebe a snažím se i trochu víc dělat něco do školy. Příští čtvrtek píšu první zápočet a to z angličtiny. Z toho strach nemám, ale jsem zvědavá, jakou formou to bude připravené:) Jsem vůbec maximálně spokojená se školou, zvlášť když jako bonus dostáváme po chodbách dárečky zdarma, jako jsou Redbully nebo balíčky od AVONU:P Teď ještě zodpovím pár otázek na ASKu, které se mi nahromadily a půjdu asi spát:) Mějte se krásně a už brzy čekejte další článek! :-*
[12.10.2015] - Oslava 21. narozenin

12. října 2015 v 9:06 | S-hejvi |  diary
Dobré ráno, moc se omlouvám, že jsem posledních pár dní nepřidala žádný článek, ale nějak nebyl čas a potom ani nálada. O víkendu jsem slavila své 21. narozeniny a hodně jste mi psali na ASK, že byste si rádi přečetli jaké to bylo, co jsem dostala atd. V první řadě musím poděkovat svojí mamce, že mi udělala ten nejkrásnější dort na světě, který můžete vidět hned na prvních fotkách. Samozřejmě do motivu, který je mi nejblíž a modro-bílý, protože v těchto barvách je řecká vlajka:) Když jsem fotku posílala kamarádům na Rhodos, strašně se jim líbil a ani se nedivím, pro mě to byl nejlepší dortík, jaký jsem kdy měla. Jinak co se týče oslavy, tak ta největší u mě už dávno byla a to právě na téhle dovolené, kdy jsme to tam slavili všichni společně. V sobotu byla taková menší párty, protože slavila i kolegyně z práce, tak jsme to šli zapít a dostaly jsme pár dárečků, které můžete vidět na fotkách:) Po dlouhé době jsem také viděla jednu svojí kamarádku, která se na nás přišla podívat a společně jsme si to užily:)

Moje nejlepší Nikolka mi včera přišla popřát do práce na zimák a donesla mi krásné dárečky a to by nebyla ona, kdyby se to netýkalo Řecka, protože pro nás obě je to srdcovka haha. Plus k tomu mi upekla vynikající mufiny, které jsem od ní už dostala v sprnu k svátku a tak strašně mi chutnaly, že mi je teď udělala znovu:D Je prostě nejlepší! Rodiče mi dali nějaké penízky, můžete vidět kupu čokolád a víno samozřejmě taky nechybělo:) Mám i nějaké oblečení, ale to chystám přidat až do dalšího článku new in. Abych pravdu řekla, letos jsem to ani nijak neprožívala, asi už pro mě oslava narozenin není nějakou mega událostí a věk 21, který se mi vůbec nelíbí podle mě ani nestojí za to moc slavit:D Dál ani nevím, co pořádně napsat, ale kdybyste měli nějaké otázky, ptejte se na ASKu:) Na závěr chci moc poděkovat vám, co jste mi včera popřáli, ať už do zpráv nebo kamkoliv jinam. Moc si toho vážím a snad se mi to všechno vyplní, hlavně to, jak mi někdo psal ať se mi daří ve škole, protože to je pro mě to hlavní a taky to, ať mám kolem sebe jen dobré lidi, což teď už mám:)
Děkuju vám a snad se vám článek aspoň trochu bude líbit, i když je kratší:)Jak jsem zhubla 8 kilo: Moje strava a pitný režim

8. října 2015 v 14:20 | S-hejvi |  healthy
Ahoj! Je tu další článek ze série mého hubnutí a tentokrát se bude týkat mého jídelníčku a stravy celkově. Možná to bude trochu složitější, protože jsem postupovala možná pro někoho netradiční cestou, ale pomohlo mi to a to je hlavní. Začnu tím, jak to u mě vypadalo dříve. Když to napíšu hodně stručně, tak jsem byla neskutečný dobytek :D Moje neustálé šmejdění po kuchyni a v lednici, mě opravdu nemohlo dohnat jinam, než k těm 62 kilům, které jsem vážila. Abych byla konkrétní, moje strava před začátkem hubnutí obsahovala hlavně bílé pečivo, od obyčejných rohlíků, chleba, až po croissanty s párkem, které běžně koupíte v Tescu a do toho jsem se kolikrát odvážila tohle celé doplnit sladkými variantami, jako jsou koblihy, donuty a o sušenkách či podobných věcech ani nemluvím. Kdybych si dala jeden kousek za den, až takový hřích by to nebyl, ale problém byl v tom, že já jsem jedla jenom tímhle stylem. Sladké k snídani, mastné k obědu, nezdravé k večeři. Nemohla jsem se divit tomu, že se mi to nedaří a až teď vidím, proč to tak bylo. K tomu mé chození po hospodách, kdy jsem si dala průměrně 4 piva a zajedla to pizzou nebo hranolkami s tatarkou taky nebylo žádnou hitparádou..

Se začátkem hubnutí tohle všechno šlo pryč a první věc, se kterou jsem začala a zároveň mi byla tím největším pomocníkem je webovka kaloricketabulky.cz. Jak už jsem psala, trochu nevšední způsob, ale takhle stránka mě naučila, co jaké potraviny obsahují. Jaké jsou vhodné pro hubnutí a jaké naopak způsobují nadváhu. Najdete tam všechno, na co si vzpomenete, ať už od jednotlivých kousků ovoce po hotová jídla. Založila jsem si tam vlastní profil a od 23. dubna jsem si každý den vážila a zapisovala, co jsem snědla. Chtělo to mít čas, ale díky tomu jsem zjistila, kolik kalorií jsem za den zkonzumovala a mohla se tak orientovat v tom, kolik si jich také mohu dovolit, abych hubla anebo kolik jich sníst, abych si udržela aktuální váhu. Pro příklad, podle mojí váhy, věku a aktivního pohybu mi stránka vypočetla, že můj kalorický příjem pro udržení váhy by měl být 1918 kcal za den. Pro hubnutí, by číslo mělo být o něco menší a to 1440 kcal za den. Většinou jsem tohoto čísla ani nedosáhla, protože jsem ani neměla hlad a takový jídelníček mi stačil - i když měl málo kalorií, maximálně mě zasytil a o tom to bylo :) Krásně jsem se v tom orientovala a kdo říká, že nějaké počítání kalorií je blbost, tak já sama musím říct, že není. Těch 8 kilo nezmizelo samo a tohle je věc, která mi zaručeně pomohla. Pro ukázku sem dávám zápis jednoho dne, kde je zaznamenané co jsem snědla, včetně pohybu, který jsem dodržela, abyste mohli vidět, jak to vůbec vypadá :)


Možná si někteří klepete na čelo, ale já jsem si na tenhle způsob zvykla a vždy si najdu čas, abych se podívala co je pro mě vhodné a co si můžu dovolit. Takhle totiž nejvíc vidím rozdíly v tom, jaké věci jsem dříve jedla a že se můj jeden oblíbený čokoládový donut rovnal mému aktuálnímu obědu :) To by k tabulkám bylo asi vše, je mi jasné, že každý by na tohle neměl nervy a ani čas, tak se to pokusím napsat i trochu jinak. Hlavním bodem bylo vyřazení bílého pečiva a nahradila jsem ho celozrnným. Zamilovala jsem si žitný chleba od Penam fit day! Dále jsem omezila přílohy, což jsou brambory, těstoviny, rýže - i když samozřejmě kolikrát si je dám, neznamená to, že je nejím vůbec, jen ne jako dřív:) Zařadila jsem více ovoce - hlavně tedy dopoledne. Mojí nedílnou součástí se stala snídaně, která se většinou skládá z bílého nízkotučného jogurtu a do něj si dávám buď banán, jahody, pomeranč nebo jablko. K tomu jednu lžičku skořice a do toho buď sušené brusinky, oříšky apod. Už si ani neumím představit, že bych snědla ochucený nebo čokoládový jogurt, pro mě je takhle varianta 100x chutnější a hlavně zdravější! V tom byl celý princip změny - nahradit špatné potraviny těmi zdravějšími nebo si vytvořit sama zdravější formu. Zařazení zeleniny byla taky samozřejmost a já jsem ta z těch, kteří mají štěstí, že jim chutná snad úplně všechno včetně zeleniny vařené. To mi právě sloužilo jako příloha k obědu, kdy jsem si třeba udělala zapečený lilek nebo vařenou brokolici s kuřecím masem (pro představu přidávám fotku). Pro mě teď zase chutnější varianta, než nějaký guláš s knedlíkem, na který už nemám ani pomyšlení. Jednu potravinu bych vám ale doporučila a to je avokádo. I když je hodně kalorické, obsahuje jen zdravé tuky, které jsou přírodní a lehce stravitelné. Pro mě číslo 1!


Když to zase shrnu můj jídelníček se tedy momentálně skládá hlavně z ovoce, zeleniny, tmavého pečiva, knackebrotu, kvalitních sýrů, masa - převážně kuřecího a ryb, bílých jogurtů a když mám chuť na něco sladkého, tak je to kvalitní musli tyčinka anebo vysokoprocentní čokoláda:) Samozřejmě se už našly první dny, kdy jsem si dopřála i nepečený dort s jahodami ze zakysané smetany nebo kousek tvarohového koláče od mamky, ale hlavní princip je v tom, že základ stále tvoří zdravé potraviny a jeden takový hřích mi nemůže ublížit. Na rozdíl od dřívějška, kdy jsem jedla jen takové věci a v tom je ten rozdíl:) Mám tu pro vás další dvě fotky, jak příkladem vypadají mé snídaně, ale více uvidíte v článcích zvaných Food inspiration, které se opět chystám zavést:)


No a v poslední řadě musím zmínit pitný režim. Začala jsem pít pravidelně 3 litry čisté vody denně. Vůbec mi to nepřijde moc a zvykla jsem si na ní. Někdy ji dochutím čerstvým citronem a bohatě mi to stačí. Nemám chuť na žádné sladké minerálky, už ani džusy, které jsem dřív milovala a Colu už vůbec ne. Ráno si ráda dávám černý nebo zelený čaj opět s citronem a teď musím poděkovat, že jsem se nikdy nestala závislákem na kávě, protože to by byl kříž haha.

Zase mám ten neodbytný pocit, že jsem nenapsala vše, ale i tak to byl dlouhý článek a doufám, že vám něco dal a aspoň trochu se líbil:) Pokud máte dotazy, pište do komentářů nebo na ASK a já se pokusím co nejrychleji odpovědět. Zatím se mějte krásně a klidně mi napište tipy, co zdravého třeba snídáte nebo mlsáte vy, abych se i já mohla inspirovat. Hezký den!

[7.10.2015] - Poprvé v životě se těším do školy

7. října 2015 v 9:20 | S-hejvi |  diary
Dobré ráno! Už tak dobré dvě hodinky jsem vzhůru, i když bych klidně dnes mohla spát déle, protože školu mám až od 15 hodin a odpadla nám přednáška ze somatologie:) Každopádně já nejsem ten typ, co by vychrupoval do dvanácti a dokonce jsem stihla uklidit, nafotit fotky a udělat si po dlouhé době tu nejlepší snídani:P Z fotky určitě poznáte, o čem mluvím - mini palačinky na způsob lívanečků s banánem a javorovým sirupem. Mňam, mňam! Ten jsem vyzkoušela poprvé, protože o něm každý tak básní a není to nejlacinější záležitost. K palačinkám je ale naprosto dokonalý a začala jsem ho používat i jako sladidlo místo cukru do čaje:) Hned je to o něco lepší, doporučuji! Dnes je to třetí týden co chodím do školy a musím říct, že snad poprvé v životě to neberu jako povinost, ale těším se tam, protože mě to baví! Ano, škola mě baví! Nikdy bych nevěřila, že tohle řeknu, ale jsem z ní nadšená, jelikož konečně je to zaměření, ve kterém jsem se našla a chci se mu věnovat. Už to není jako na střední o tom, se ráno donutit vstát z postele, protože musíte do toho otravného ústavu s tím, že až se odpoledne, které už se na podzim zdá být jako večer, vrátíte domů a budete muset zasednout nad učení u kterého stejně usnete a neuděláte nic. Proč? Protože vás to jednoduše nebaví a nic vám to nedává. Tak to aspoň bylo ty 4 roky u mě a teď je to úplně naopak! Těším se na přednášky, až se zas dozvím něco nového, půjčuji si knížky, které nám byly doporučené, protože když čtu něco o kriminalitě a vězení, nemůžu se odtrhnout haha. Jedu na exkurze, na které nemusím, dnes v 7 večer jdeme s holkama na opět nepovinou talk show o tom, jak se žije s duševní nemocí. Plno věcí nemusím dělat, ale pro mě je to zajímavé a dělám to s chutí a radostí:)

V pondělí jsem měla svoji první prezentaci na téma rodina a intimní vztahy. Byla jsem strašně nervózní, protože jsem nevěděla, jak to na vysoké chodí, jak profesoři hodnotí atd. Dopadlo to lépe, než jsem čekala a dokonce jsme byly pochválené, takže to mi zvedlo náladu a co v neposlední řadě musím vyzdvihnout je naše úžasná třída! Jak jsem na střední škole měla kolektiv totálně na prd, o to víc mi teď mi bylo přáno, jelikož si rozumíme a jak kluci, tak holky jsou super lidi a musím říct, že z téhle stránky to být lepší nemohlo:)


Včera jsem byla v práci a koupila jsem si nový diář pro rok 2016. Samozřejmě růžová to je moje, takže jinak to ve výběru dopadnout nemohlo haha. Je sice takový obyčejný, ale přesně takové se mi líbí a za pouhých 99,- nechte ho tam, že? Teď přepisuji sešit a potom se chystám do města zařidit něco kvůli práci a potom jdeme možná s kamarádem někam na oběd:) Mějte se krásně a pokud byste měly nějaké otázky, ať už ohledně školy nebo ostatního, ptejte se na ASKu, ráda odpovím:) Jinak další článek bude pokračování o mém hubnutí, druhá část, která se týká jídelníčku:)

Rhodos hattrick (nejlepší dovolená z nejlepších)

3. října 2015 v 20:53 | S-hejvi |  diary
Dobrý večer všem! Protože jste mě mile překvapili velkým množstvím krásných komentářů u minulého článku a taky jsem nadšená z návštěvnosti, řekla jsem si, že dnes je opět čas na to napsat další článek:) Stále mám co dohánět a i když už jsem s aktualizacemi o Mallorce skončila, stále to nebyla jediná dovolená, kterou jsem letos absolvovala. Jak už všichni víte z blogu, celý rok jsem básnila o tom, jak se opět vrátíme na náš milovaný Rhodos. Ten čas přišel 25. srpna, kdy jsme z Prahy po 11. měsících nastoupily do letadla a nemohly jsme věřit, jak to rychle uteklo a že naše řecké přátele znovu uvidíme. Ta natěšenost se nedá popsat, byly jsme dojaté. Jelikož jsme si hotel a letenky zařizovaly jako minulý rok zvlášť, neměli jsme zajištěný odvoz do hotelu, protože to mají jen cestovky. Dojel pro nás kamarád a do hotelu jsme dorazili kolem půlnoci, kdy už nás vítal John z recepce, na kterého jsme se strašně těšily! S přivítáním a obejmutím nám oznámil, že máme přichystaný superior room, s čímž jsme vůbec nepočítaly, ale manažer si nás evidentně oblíbil a tak to pro nás bylo milé překvapení:) Podle toho co zatím píšu to vypadá, že se vám chystám převyprávět celou dovolenou, ale na to opravdu nemám čas ani slova, jelikož by to byl článek tak dlouhý, že by stačil na napsání kratší knihy haha...

Vše zůstalo při starém, nic se nezměnilo a v to jsme s Niky i doufaly:) Všichni si nás pamatovaly a vřele přivítali a my jsme se už potřetí cítily jako doma:) Náš první výlet byl do slavného Lindosu, kde jsme se loni projely na oslících a letos jsme si užívaly klidu na krásné pláži s vyhlídkou na typické řecké baráčky a historickou akropoli. Protože jsme poprvé jely v sezóně, byly jsme připravené, že tam bude opravdu vedro a taky že ano. Bez vody se nedalo chvíli vydržet a když už jsem s nadšením běžela do moře, že se ochladím, ani to se nepovedlo. Bylo totiž teplé jak kafe - doslova:)


Milým gestem, když jsme se ráno probudily (většinou s kocovinou:D) a dorazily po snídani opět na pokoj bylo, že nám ty nejmilejší uklízečky, které si s námi každý den povídaly přichystaly vždy krásné překvapení. Bylo v podobě labutí a srdíček vytvořených z ručníků ozdobené červenými květy, které se nesměly trhat, ale jim to bylo evidentně jedno:D Jedna pokojská v den našeho odjezdu dokonce brečela, že už se neuvidíme, což mě samozřejmě jako největší citlivku taky dohnalo k slazám a to je přesně ta věc, kterou nesnáším - loučení.


Taky vám ukážu, jak vypadala naše mini lednička v den příjezdu. Úplně plná a narvaná hlavně Red bully, které nám donesl kamarád, protože věděl, že je budeme potřebovat haha + čokoládky, kdyby nás honila mlsná:) Já s Niky jsme to doplnily flaškou melounové vodky, oblíbeného Malibu a Martini. Musím zmínit to, že celý den jsme měly k dispozici bar, kde se podávaly míchané koktejly, víno, pivo a i tvrdší panáky všeho možného. I přes tohle všechno naše lednice již třetí den trpěla samotou haha.


Náš druhý výlet byl celodenní a to do hlavního stejnojmenného města Rhodos. To jsme navštívily úplně poprvé a musím říct, že je to tam nádherné a příští rok si to určitě zopakujeme, jelikož jsme zdaleka nestihly projít všechno, co jsme chtěly a měly v plánu. Nakupovaly jsme tam hlavně suvenýry, přivezla jsem domů bráchovi brýle, taťkovi na ochutnání typický řecký aperitiv Ouzo a olivy, které miluje a mamce něco sladkého na zub s roztomilým hrníčkem s oslíky:) Až na úmornou cestu autobusem to byl skvělý zážitek!
A teď je tady ta část, která nejvíce vystihuje, jak vypadá dovolená se mnou a s Nikolkou. Párty, párty, párty! V našem případě jedině do rána a v tom lepší, když jsme schopné dorazit do hotelu ještě před snídaní a stihnout jí, což bylo pro nás kolikrát nadlidským výkonem haha. Vesnička Lardos vzdálená cca 2 km od našeho hotelu v noci opravdu žije a už se těšíme, až navštívíme ten nejlepší bar na světě - Yamas (v překladu na zdraví). Zde jsem ochutnala tu nejlepší Piňa Coladu, jakou jsem kdy měla a to nepřeháním. Každý večer byl v plném proudu a já jsem si je maximálně užívala!

Dnes je to měsíc, co jsme se vrátily zpátky domů. Jak už jsem psala, vždycky mi je lépe, když odlétám tam, než když se vracím zpět a tohle se netýká mé rodiny nebo lidí, protože svoji rodinu miluju nade vše a pokud tohle co jsem napsala, nekdo pochopí jinak, tam to radši předem zdůrazňuji. Jde spíš o prostředí a zemi, kde bydlím. Nikdy nepřestanu opakovat, že Českou republiku nesnáším a moje srdíčko mě táhne do zemí, které jsou na jihu. Ať už Španělsko nebo Řecku, přístup, chování lidí a jejich způsob života je úplně někde jinde a já bych si takhle jednou přála žít. Jak poprvé, podruhé, tak teď i potřetí jsem si Rhodos maximálně užívala s lidmi, kterých si moc vážím a neumím vyjádřit, jak moc mi všichni přirostly k srdci. Bohužel nebo bohudík? Dostaly jsme se do fáze, kdy už je pro nás prakticky nemožné se s nim rozloučit a v červnu se vracíme. Už po čtvrté a kdo to vidí jako nesmysl a je pro někoho z vás zbytečné utrácet za dovolenou a za stejný hotel, kde jste již byly 3x, tak jste asi nikdy nebyly v situaci, ve které jsem já. Jestli si říkáte, zda by pro mě nebylo lepší si koupit nějaké jiné, třeba materiální věci. Ať už oblečení, elektroniku apod., když už jsem Rhodos navštívila tolikrát tak vám vždy odpovím stejně. Dejte mi nový Mercedes nebo 10 pravých kabelek Gucci a já je co nejdříve prodám, abych se kdykoliv mohla vrátit zpátky. Žádná materiální věc na světě pro mě není tak důležitá, jako strávit dva týdny s tak srdečnými lidmi, které jsem tam poznala. Jsou pro mě druhou rodinou, druhým domovem a místem, kde se cítím vítaná a dokud to tak bude, nebudu mít potřebu jet do Itálie, Thajska, Dubaje nebo Turecka, protože na Rhodosu jsem poznala, že i přátelství, které je vzdálené 3 000 kilometrů je možné udržet a jak se zpívá v písničce, ze které jsme s řeckou partou udělali naší společnou - no more counting dollars, will be counting stars (už nebudeme počítat dolary, ale budeme počítat hvězdy, a to jsou pro nás právě oni) :))

Throwback 4: Mallorské dobroty a večerní procházky

2. října 2015 v 7:40 | S-hejvi |  diary
Dobré ráno, před chvilkou jsem se probudila a řekla jsem si, že vám napíšu další článek a zároveň takový poslední ze série toho, co se týká dovolené na Mallorce, na které jsem byla na přelomu června a července. Když se podíváte, kolik takových článků o mých zážitcích bylo, určitě hned pochopíte, proč se to nedalo shrnout do jednoho článku a záměrně jsem to takhle tématicky rozdělila. Dnes to bude o tom, co všichni milujeme - jídlo a pití haha. Jak už napovídá název článku, na dovče to vždy dopadá tak, že se přejídáme různými dobrotami a ochutnáváme kuchyni dané země. V první části článku vám napíšu něco o tom, jak jsme si užívali klidné i rušné večery a v druhé vám budu dělat hrozné chutě:D Začnu asi tím, že snad ani nebyl večer, kdybysme seděli na pokoji a nic nedělali. Co si tak vzpomínám, vždy jsme vyrazili do ulic, kde už se to v 8 hodin večer začalo plnit turisty a samozřejmě obchodíky, kde jejich stánky a obchody byly v plném proudu. Před restauracemi a bary už na vás všichni mávali a zvali vás, ať si jdete dát něco dobrého:) Na to jsem se hrozně těšila a když jsme si konečně sedli na koktejl, dala jsem si svojí oblíbenou Piňa Coladu - jak jinak. Bylo tam na výběr nespočet různých koktejlů, o kterých jsem doposud ani neslyšela (u nás v Hradci narazíte jen na ty nejznámější jako je právě Piňa Colada, Mojito, Sex on the beach a to je pomalu všechno:D). Tady to byla pestrá nabídka a druhý den jsem musela ochutnat něco dalšího. Takovým dalším typickým drinkem, který nikdy nevynecháme, když navštívíme Mallorcu je slavná Sangria. Džbánek s vínem, cukrem, koňakem a nakrájeným ovocem mě dělal šťastnou po celý večer haha. Kdo jste Sangriu ještě nikdy neochutnali, rozhodně to změňte, protože to je něco výborného!Další věc, kterou bych mohla jíst pořád dokola (a zaplať pán Bůh, že u nás v Hradci se tohle neprodává, protože bych nejedla nic jiného a za chvíli bych byla jak vyžrané prase:D) je známý mražený jogurt neboli Frozen Yogurt. Z dovolených to určitě znáte, nevím, jestli se to prodává někde i u nás, ale zatím jsem na něj nenarazila. Cpala jsem se tím i v Řecku a vyzkoušela jsem různé varianty. S karamelem, mangem a jahodami to byla asi ta nejlepší, mňam! Fotku jste určitě zaznamenali na Instagramu, pokud mě sledujete:)

Za tenhle článek mě neukamenujte, protože pokud si ho přečtete, nejspíš budete mít chuť na jídlo:D Teď přijde ta druhá část, kde vám ukážu, jak vypadaly moje snídaně a večeře. Měli jsme zaplacenou polopenzi a musím říct, že tohle nám bohatě stačilo. Mít all-inclusive, tak toho pořádně ani nevyužijeme, protože to jak jsme se vždycky nacpali na snídani, nám opravdu vydrželo až do večeře a někdy jsem ještě ani neměla hlad:D Neumím si představit, jak bych do sebe soukala jestě oběd. Každopádně jídlo bylo vynikající! Snídani jsem vždy měla sladkou i slanou, protože mě jedno samozřejmě nestačí a opravdu jsem nevěděla, co dřív si na talíř dát. Různé koláčky, koblížky, palačinky s výběrem karamelových nebo čokoládových polev, croissanty, sušenky, pečivo, sýry, šunky, velký výběr ovoce, do toho bezkonkurenční chlazený jogurt s různými posypkami a já vážně nevím, co všechno ještě:D Na fotkách to ale přesně uvidíte:) Večeře byla snad ještě lepší, protože na výběr byla i typická španělská kuchyně a velký výběr masíčka a stejků:P Ty jsem ale moc nefotila, na fotkách uvidíte spíše jen snídaně a dezerty, které jsem si dávala po véče:) Kdo tohle zná, dá mi za pravdu, že jídlo v hotelech je někdy "peklo", ale jednou za čas si můžeme dovolit takový hřešící týden haha. Snad se vám článek líbil a příště už čekejte nějaký úplně jiný. Co se týká Mallorcy, je tohle úplně všechno a kdybyste měli dotazy, můžete se ptát na ASKu:) Na závěr bych řekla, že jsem si to maximálně užila, stejně jako každou předešlou dovču na tomto nádherném ostrově a už se těším, až se tam někdy opět vrátím - už je to pro mě prakticky druhý domov:) Mějte se krásně!


CZECH LIFESTYLE BLOG