Srpen 2015

Throwback 1: Torrent de Pareis

8. srpna 2015 v 8:43 | S-hejvi |  diary
Hezké dobré ráno! Dnes jsem si přivstala, abych mohla napsat další článek a tentokrát o jednom z našich výletů, které jsme podnikali na Mallorce. Jak už jsem psala, chci vám ukázat ty nejkrásnější místa a podělit se s vámi o moje zážitky z téhle dovolené:) Úplně první den, kdy jsme opustili hotel jsme namířili do jednoho z mnoha pohoří Mallorci pojmenovaném Tramuntana. Náš konkrétní cíl byl ale obrovský kaňon Torrent de Pareis, jak už jste si mohli přečíst v nadpisu. Měli jsme půjčené auto, jinak bysme se tam ani pohodlně nedostali, protože tohle místo se nachází na opačném konci ostrova, než kde jsme byli ubytovaní. Nejdříve jsme šli malou cestičkou v jeskyních, odkud se mi mimochodem vůbec nechtělo, protože tam bylo tak příjemně a v tu chvíli jsem si nic jiného, než chládek nepřála v tom úporném vedru haha. Jen co jsme se ale dostali ven, vykoukla na nás sice malá, ale nádherná pláž přímo mezi dvousetmetrovými skalami. Hned jsem skočila do vody a pozorovala tu nádheru. Obecně se říká, že tohle místo je jedním z nejzajímavějších cílů na ostrově a zároveň je taky od roku 2003 významnou přírodní památkou...

Podívejte se na fotky a uznejte sami, že je to ráj pro oči. Samozřejmě bych vám všem přála tam být a vidět vše na živo, jelikož je to úlně něco jiného a připadala jsem si jak někde v Americe haha. Dokonce se tu točil i jeden film Atlas mraků, pokud někdo znáte:) Pokud se chystáte na Mallorcu a nejste z těch, co jen tvrdnou na pláži, určitě se vyražte podívat sem, stojí to za to! Abych ale vždy nepřidávala jen to, co bylo na dovče pokusím se napsat i něco aktuálního:) Momentálně mám víkend volný a včera jsem se byla vyvalit na koupališti, protože v takových vedrech podnikat něco jiného, než jít k vodě se vážně nedá. Naše Hradecké koupaliště, které je tak malé v poměru s tím, kolik tam je vždy lidí stojí za prd, takže jsme jeli do Třebechovic, kde je to o něco lepší, ale taky se tam téměř nedalo ani hnout. Už abych byla na Rhodosu a měla zase celé moře jen pro sebe haha. Dnes se chystám cvičit, udělám si něco lehkého k obědu a na večer se chystám zase posedět na nějaký ten drink, snad se neupečem, než tam dojdem:D Zatím se mějte krásně, sluňte se u bazénu a snad se vám bude článek aspoň trochu líbit, už brzy čekejte další!
[6.8.2015] - Nejlepší dovolená na Mallorce

6. srpna 2015 v 8:44 | S-hejvi |  diary
Krásné čtvrteční dopoledne všem! Asi se všichni divíte, proč jsem se tak dlouho neozvala a skoro to vypadá, že jsem se záměrně celý měsíc červenec vykašlala na blog a můj slib o tom, že přidám článek hned jak se vrátím byl tu a tam. Chci se vám moc omluvit, ale jakmile jsem se vrátila měla jsem menší problémy, které tu nechci řešit a týkalo se to i naší další společné dovolené s Niki na Rhodosu. Určitě jste zaznamenali, že v Řecku to teď není žádná hitparáda a jelikož my nejedeme od cestovky, musely jsme vyřešit pár věcí. Už je to ale v pořádku a můžeme se jenom těšit:) Další věc je, že jsem byla na týden v Krkonoších na chatě, kde jsem se na internet dostala pouze na mobilu a ještě k tomu mi to často vypadávalo, takže snad pochopíte, že jsem neměla moc náladu a vlastně ani čas přidávat. Tenhle článek bude totiž delší a plný fotek a nechtěla jsem, aby byl odfláknutý...Navíc jsem hodně lítala po venku a užívala si sluníčka, vody a kamarádů. Abych to neokecávala vrhnu se rovnou na to, jaká byla Mallorca a brzy se těšte na další články, které budou jak jsem slibovala o výletech a zajímavých místech, které jsme tam navštívili:)

Už podle názvu je myslím jasné, že to bylo prostě dokonalé! Začalo to cestou do Německa na Mnichovské letište, kam jsme vyjeli 25. června okolo páté odpoledne. Cesta utekla celkem rychle, což mě překvapilo, ale za to noc na letišti nebyla nic moc, jelikož jsme tam od 11 večer čekali do 6 do rána, než nám poletí letadlo haha. Z fotek ale můžete vidět, že jsem si tam v klidu chrupla a čas se mi tím o něco zkrátil. Nemohla jsem se dočkat, až opět nastoupím do letadla, protože jak už jsem říkala létání miluju! Na Mallorce jsme přistáli okolo 8 hodiny ranní a hurá do hotelu! Náš se jmenoval Platja Daurada a bylo to už po čtvrté, co jsme byli ubytovaní v místě zvaném Alcúdia, kde je nejdelší pláž Mallorcy. Já vám říkám, že tam to budu vždycky milovat a budu se tam pokaždé ráda vracet! Letos to sice bylo nejspíš opravdu naposled, rodiče chtějí příští rok zkusit navštívit přímo Španělsko, ale celá naše 4 členná rodina ví, že takový ráj to tam už nebude. Důvodem je i to, že letos jsme vyčerpali všechny možnosti, kam se jet podívat a jak už jsem zmiňovala, že naši nejsou ten typ, co by se celou dovolenou váleli jen u moře, tak nám nezbývá nic jiného, než se konečně podívat zase někam jinam. S Mallorcou jsme se tedy rozloučili, protože ji máme procestovanou křížem krážem, ale já se tam určitě ještě v budoucnu podívám, i kdyby to mělo být za několik let:) Všem tenhle ostrov doporučuji, protože to je něco nádherného!

Abych řekla pravdu, vůbec se mi nechtělo domů. Komu by se ale chtělo že? V hotelu byli úžasní lidé, všichni ochotní, milý, dokonce i s jedním plavčíkem jsem se seznámila haha. Běžný den u nás vypadal tak, že začal snídaní..Dámy a pánové - přesně toho jsem se obávala. Tolik jídla pohromadě vždy vidím jen na dovolené a musím říct, že se vůbec nedivím, že jsem něco přibrala. Ano, ale to se nedalo. Nevěděla jsem co dřív a popravdě jsem se pokaždé ráno najedla tak, že přes den jsem nesnědla už vůbec nic a na večeři jsem stále neměla ani hlad. Neskutečné přežírání, ale byla to dovolená, tak co:D Teď si o mě myslete, jaké jsem prase, ale určitě nejsem jediná, kdo nemůže odolat haha. Po snídani nás buď čekal celodenní výlet, o kterých se dozvíte jindy a nebo nádherná pláž s bazénem. Když na to myslím, hned bych se tam vrátila. Jinak musím říct, že za to dobu, co jsme byli 6x na Mallorce jsem tam nezažila takové vedro jako letos. Doslova se nedalo vydržet 5 minut ležet na sluníčku, i když jsem zrovna vylezla z vody, jelikož během pár vteřin jsem byla zase suchá:D Na druhou stranu jsem se aspoň opálila a opálení mi stále drží a snažím se ho dohánět aspoň na koupálku, kde jsem byla včera s bráchou, abych měla základ do Řecka. Zbývá pouhých 19 dní a už se budu válet na dalším místě, kde to tak moc miluju. V tomhle článku to bylo jen takové menší srhnutí, čekají vás další a užijte si fotky. Ještě jednou se omlouvám za neaktivitu, ale snad to budete chápat. Teď už budu opět jak na blogu, Facebooku, Instagramu, tak i na ASKu, kde se můžete ptát:) Mimochodem musím vám všem poděkovat za krásné komentáře v článku o hubnutí! Moc si toho vážím a jste pro mě opět motivací! Určitě se ptáte, kdy bude pokračování o jídelníčku a už brzy se dočkáte, článek už mám napsaný. Mějte se krásně a užívejte prázdnin!