Červen 2015

[25.6.2015] - Směr Mallorca!

25. června 2015 v 8:16 | S-hejvi |  diary
Dobré ránko! Jak jsem psala už v úterý, chci se s vámi tímhle článkem na několik dní rozloučit, protože už dnes odpoledne odjíždím pryč na dovolenou. Samozřejmě kam jinam, než na Mallorcu, která už mi je několik let druhým domovem haha. S rodiči jsme vlastně nikde jinde nikdy nebyli a od svých 10 let tam jezdíme pravidelně každé dva roky. Letos je to tedy už po šesté v pořadí a popravdě i když jsme kolikrát uvažovali, že bysme už možná měli změnit destinaci a podívat se někam jinam, srdíčko nás pokaždé nasměruje na tenhle ostrov haha. Je to tam zkrátka nádherné a možná, že letos je to opravdu naposled. Vždycky se tam ale budu ráda vracet, protože mám ty nejkrásnější vzpomínky spojené s rodinou a nespočet zážitků z výletů a míst, které jsme tam navštívili. Tentokrát už máme naplánované další výlety a to je jedna z výhod Mallorci, protože i když tam jedeme už po několikáté, pořád je kam se podívat:) My máme totiž akčnější rodiče a nikdy by to u nás nedopadlo tak, že bysme se celý pobyt váleli jen u moře :D Proto bych to taky chtěla letos pojmout trochu jinak i na blogu a až přijedu, tak bych pro vás měla nachystanou opět takovou menší sérii článků (něco jako průvodce Mallorcou haha), kde by každý byl zaměřený na určitý výlet nebo den, kam jsme se zrovna podívali a k tomu bych zkusila napsat i pár zajímavostí, abyste se něco i dozvěděli a třeba inspirovali tím, kam příště na dovolenou:) Pokud si pamatujete, vždycky jsem publikovala jen jeden článek z dovči, když jsem se vrátila a hodně stručně jsem to popsala. Takhle to podle mě bude zajímavější a můžete se těšit na plno fotek:) Samozřejmě nebudu tu psát 10 článků o tom, jak jsme byli u bazénu a co jsme ten den zrovna měli k snídani či večeři :D V jednom takovém tyhle věci určitě shrnu, ale zbytek bych chtěla pojmout tím zajímavějším způsobem, kde bych vám ukázala hory kam pojedeme, pláže, památky, hlavní město atd.:) Jestli se vám tenhle nápad líbí, dejte vědět do komentářů:)

Kolem páté tedy vše naložíme do auta a frčíme směr Německo - Mnichov:) Už několik let nejezdíme z Prahy, takže to pro nás není nic zvláštního, ale tentokrát to bude nejdelší cesta. Počítáme, že tam dorazíme kolem 11 večer (pokud se nám něco nestane s autem, protože poslední dobou si nějak zvyklo dělat problémy:D) a letí nám to zítra v 6 hodin ráno. Noc tedy strávíme na letišti, ale právě z důvodu toho auta máme velkou rezervu, kdyby se náhodou nedej bože něco pokazilo. Já si aspoň stihnu projít všechny obchody a snad najdu i Viktorku haha. Let trvá něco málo přes 2 hodinky, takže okolo půl 9 bysme měli být na Mallorce a do hotelu dorazit v 10 dopoledne. Nejvíc se teď snad těším do toho letadla, protože to je pro mě vždycky jak terapie:D Nechápu lidi, kteří se toho bojí, já bych mohla létat pořád:)

Beru si s sebou jen tablet a mobil, s notebookem se mi nechce tahat, takže články čekejte opravdu až se vrátím. Na Instagram ale budu přidávat pravidelně, takže ten určitě sledujte a první fotky hodím už z letiště. Wifi v hotelu taky budu mít, takže o nic nepřijdete a budu se vám tak den co den hlásit:D Nemůžu se dočkat, až vyrazíme! Po cestě si někde zastavíme na sváču a kafíčko, beru si i knížku, abych se zabavila, tak snad to uteče a už budu jen čekat na odbavení:) Tímhle se s vámi chci na 10 dní rozloučit a jelikož jsem nestihla nafotit žádné fotky, jak balím a připravuji se, tak přidávám aspoň pár fotek našeho hotelu:) Mějte se krásně a pokud se taky někam chystáte, napište mi kam a užijte si to jak nejlépe budete umět! :)


[23.6.2015] - Přípravy a nové nehtíky

23. června 2015 v 21:48 | S-hejvi |  diary
Přeji vám hezký úterní večer a doufám, že budete rádi i za článek, který píšu víceméně už celkem pozdě. Na rozdíl od těch ostatních, které se vždycky snažím publikovat ráno samozřejmě:D Za celý den jsem ale neměla dříve čas. Sice už mám od práce volno, protože včera mě čekala poslední brigáda před dovolenou, ale i tak jsem měla nabitý program a až teď jsem se dostala k tomu, abych něco přidala. Říkala jsem si, jestli to spíš nenechám na později, ale co můžeš udělat dnes neodkládej na zítra, no ne? :P Ráno jsem musela zařídit ještě pár věcí kvůli vejšce a studentskému průkazu, který mi pošlou během prázdnin. Jsem na to zvědavá, protože nikdy předtím jsem ISICa neměla haha. Čeká mě ale plno výhod, všichni víte, jak to funguje a na rozdíl od letošního roku, kdy jsem žádné slevy neměla to hned bude o něco příjemnější:D Nemůžu si furt pořádně uvědomit, že od září opět nastupuji do školy, ale jsem za to strašně ráda! Zašla jsem si i na nové nehty, jelikož ty mi u moře rozhodně nesmí chybět a úplně poprvé jsem si nechala udělat tvar do špičky a ne klasické hranaté. Dříve se mi to vůbec nelíbilo, ale teď už snad žádné jiné chtít nebudu. Můžete je vidět dole na fotce, kterou jsem už přidávala i na Instagram společně s novým prstýnkem:)))

Doma už začíná být pěkný blázinec, všude roztahané věci co s sebou a samozřejmě nervózní rodiče, to všichni musíte znát haha. Odjíždíme sice až ve čtvrtek, což jsou skoro celé dva dny, ale i tak už je to prakticky za dveřmi a nemůžu uvěřit tomu, jak rychle to uteklo. Ještě nedávno jsem si říkala, že zbývají 3 týdny a teď se jen dvakrát vyspím a hurá na Mallorcu! Zítra už si vše jen dopřipravím, abych nebyla ve stresu a ve čtvrtek to jen šoupnu do kufru, protože popravdě tohle chystání nesnáším. Vždycky se bojím, že něco zapomenu a většinou to tak bohužel i dopadá. Uvidíme, jak letos:D Určitě ještě napíšu jeden článek předtím, než odletím. Jestli zítra nebo pozítří nevím, ale rozloučit se s vámi musím! Jinak jste se mě hodně ptali, jestli napíšu i povídání druhé části o hubnutí, které má obsahovat můj jídelníček, ale bohužel to prostě nestihnu:( Nechci to odfláknout a můžete se na něj těšit hned jak se vrátím z dovči. Snad se nebudete zlobit, ale podle mě je lepší si počkat na propracovanější verzi, než číst tu, která by za každou cenu byla napsaná rychle a stála za prd:) Dnes je to taky trochu na rychlo, ale už jsem unavená, takže se s vámi jen rozloučím, popřeji dobrou noc a letím spát:) Mějte se krásně a sladké sny![20.6.2015] - Večeře s muži roku a narozeninová oslava

20. června 2015 v 19:11 | S-hejvi |  diary
Ahoj zlatíčka, přeji vám všem krásnou sobotu a mám tu pro vás další článek, který bude obsahovat hlavně události posledních pár dní. Nejprve ale musím napsat, že vám všem strašně moc děkuji za krásné komentáře u minulého článku o hubnutí. Ani jsem nečekala, že to bude mít takový ohlas jak tady, tak na Instagramu. Neuvěřitelně jste mě nabili energií a další motivací, abych svoji postavu stále zlepšovala a ani nevíte, jak moc mě ty slova zahřály u srdíčka. Je to od vás moc milé a nemohla jsem dnes začít ničím jiným:) Všimla jsem si, že díky tomu se mi i zvýšila návštěvnost, což je další věc, za kterou musím poděkovat. Přišlo mi plno otázek na ASK, které jsem se snažila co nejdřív zodpovědět a hlavně vás zajímalo, kdy bude další článek, tedy druhý díl (když to tak nazvu) o mém stravování. Pokusím se ho zveřejnit co nejdřív, nejlépe před dovolenou, která mě čeká už příští týden. Uvidím, jak to stihnu, protože mě čeká ještě dost zařizování a práce, ale sama bych to chtěla zveřejnit v nejbližší době. Jsem ráda, že o to máte zájem a pokud byste měli ještě nějaké dodatečné otázky, napište pod článek:)

Teď odbočím trochu jinam. Jak už jsem nedávno psala, s Nikčou jsme vyhrály večeři s finalisty soutěže Muž roku 2015. Ještě ten den předtím, než jsme tam šly jsem sama sebe proklínala za to, do čeho jsem se to zas nechala ukecat a obávala se nejhoršího, protože jsem v hlavě měla jen to, jaký to bude neskutečný trapas a že si s nimi vůbec nebudeme mít co říct haha. Nakonec jsem ale byla ráda, že jsem šla, protože ten večer byl bez jediné chybičky! Oba kluci byli moc milí a skvěle jsme si pokecali. Čekaly jsme nějaké nafoukané borce, kteří si o sobě budou myslet bůh ví co, ale naopak jsme byly překvapené, jak jsme si rozuměli a užili si pohodovou véču plnou srandy:) Musím říct, že vybrané menu bylo výborné. Jako předkrm nám donesli rajčátka s mozzarelou, bylinkovým olejem a čerstvou bagetkou (kterou jsem tedy vynechala, protože pečivo nejím:D). Hlavní jídlo pak bylo kuřecí maso ve smetanové omáčce se zapečeným bramborem a ani dezertík nechyběl - úžasná panna cotta s malinami, no dokonalost sama o sobě:D Nakonec jsme každá dostali růžičku a Niki se s finalistou Davidem domluvila na spolupráci na jeho volné disciplíně a to, že budou zpívat. Takže nás ještě čeká finále v Náchodě 21. srpna, kde budeme držet pěsti, aby zrovna tihle kluci měli štěstí, protože si to opravdu zaslouží a nejen díky vzhledu:) Přidávám pár fotek ze čtvrtečního večera na ukázku:)Včera se nic moc extra nedělo, jen jsem si dokoupila pár věcí na dovču a šla si po dlouhé době s kamarádem sednout:) Poslední dobou to mezi náma nebylo nic moc, ale za včeřejšek jsem ráda a snad to bude už jenom lepší (musím zaklepat:D). Vsadila bych boty, že on bude jeden z těch, kteří si článek přečtou jako první, takže ti i tady poděkuju a řeknu, že tě mám ráda, i když někdy to vypadá úplně jinak, vím o tom:P Poslední věc je, že dnes jsme slavili oslavu babičky 70. narozenin a moc jsem si to užila, protože jsem zase viděla tetu se strejdou a jejich nejúžasnějšího pejska Dextera. Ano, v poměru s jeho velikostí je to jmého docela vtip, ale mazlivějšího psa jsem ještě nezažila:D Na závěr se musím pochlubit, že dortík jsem dělala já s mamkou a byl opravdu TOP, což já většinou o svém kuchařském umění říct nemůžu, ale tentokrát se povedl:D Pro dnešek to je vše a budu se těšit u dalšího článku!:) Mějte se krásně a na závěr ještě jednou moc a moc děkuji! :-*
Jak jsem zhubla 8 kilo: Začátky a proměna

17. června 2015 v 14:38 | S-hejvi |  healthy
Hezký den všem. Tentokrát tu pro vás mám článek, který se bude týkat hodně vyhledávaného tématu a to je hubnutí. Samozřejmě hubnutí, kterým jsem posledních pár týdnů procházela já sama. Protože jste si o to hodně psali, rozhodla jsem se o tom napsat takovou menší sérii článků, ve kterých bude obsaženo veškeré mé úsilí a cesta k postavě, kterou mám teď a stále se ji snažím zlepšovat. Články vás čekají celkem 3. Tenhle první bude obecně hlavně o tom, proč jsem se rozhodla hubnout a jak to se mnou zatím vypadá. Abych pravdu řekla, vůbec nevím, kde začít, protože je toho tolik, co bych chtěla napsat, že se bojím, abych něco nevynechala, ale jdeme na to…

Na úvod bych asi řekla, že moje snaha zhubnout "začala" už někdy minulý rok. Začala v uvozovkách proto, že to byly chabé pokusy, které vždy skončily tím, že jsem večer hrábla do ledničky anebo se přes den přežírala vším možným, aniž bych věděla, co za prasárny to do sebe vlastně cpu. O jídle konkrétněji ale budu mluvit až v dalším článku, který právě bude o obsahu mojí minulé a současné stravy. Každopádně jedním slovem jsem nežila dobře a jednoho dne jsem si prostě stoupla před zrcadlo a řekla, že se chci změnit. Hned ten den jsem si udělala jasný seznam toho, co vyškrtnu a s čím naopak začnu. Ze začátku to nebylo jednoduché, ale motivace pro mě znamenala víc. Když jsem si prohlížela fotky z dob, kdy jsem skutečně byla hubená, řekla jsem si, že tak chci znovu vypadat a pustila jsem se do toho. Jednoduše řečeno, začala jsem jíst zdravě, začala jsem se hýbat, ale nejdůležitější věc, která vám pomůže zhubnout je vaše vlastní vůle a musíte to mít srovnané v hlavě. Není to záležitost pár dní, ale týdnů či měsíců. Začátky jsou vždy těžké, ale překročit ten práh v bodě, kdy začnete uvažovat nad tím, jestli to vůbec má cenu a jestli se vám to podaří, je výhrou, protože přesně po tomhle okamžiku začnete vidět první změny a jak se dostaví první byť sebemenší výsledky, hned vás to dobije energií a další motivací pokračovat dál a ještě intenzivněji. Pak už to jde samo a vy si na tenhle styl života zvyknete. Aspoň tak to dopadlo u mě :) Teď je to moje součást a naučila jsem se základním pravidlům, jak cvičit, co jíst a hlavně co byly mé dosavadní největší chyby..


Teď trochu v číslech a faktech. Oficiální datum, kdy jsem začala dělat tyhle radikální změny u mě bylo 23. dubna 2015. Zítra je to tedy přesně 8 týdnů a já jsem za tu dobu shodila 8 kilo. To znamená, že jsem průměrně hubla rychlostí jednoho kilogramu týdně, což je optimální hodnota a je to tak správně. Musím říct, že jsem nedržela žádné drastické diety, nevynechávala jsem jídlo a ani netrpěla hlady, což jsem už jednou zkoušela, ale moc dlouho mi to nevydrželo a váha šla opět nahoru. Tentokrát jsem opravdu zkusila dát na radu, která je nad zlato a to jíst 5x denně po malých porcích. Tedy snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře. Nezbytný byl ale také pohyb, o kterém ale budu psát celkově až ve třetím článku téhle série:) Váha ale není všechno, protože když někdo pár dní nejí a nakonec se mu ukáže na váze o 3 kila méně, nemusí znamenat, že ten dotyčný opravdu zhubl. Mnohem důležitější jsou totiž centimetry. Na těch jsem úbytek hmotnosti zpozorovala nejvíce, protože jsem najednou natáhla kalhoty a kraťasy, které mi dříve nebyly a najednou mi dokonce padaly. Zde mám pro vás menší tabulku o kolik cm a kde jsem zhubla:


A teď přijde fotka, o které jsem hodně uvažovala, jestli sem vůbec dám. Řekla jsem si ale, že to k tomu patří a srovnání before/after dělá spoustu lidí, kterým se podařilo něco zhubnout. Pro někoho to až zas takový rozdíl být nemusí, ale já se cítím snad o 100 kilo lehčí, přestože jsem shodila "jen" 8 :D Teď když to vidím a vlastníma očima můžu porovnat, jak jsem vypadala předtím a jak teď, tak i když to pořád není perfektní a mám co zlepšovat, z první fotky opravdu nemám dobrý pocit a jsem ráda, že jsem se konečně odhodlala. Jak říkám, není to pro mě konec, stále je co hubnout a hlavně zpevňovat, do mojí vysněné postavy mě čeká ještě kus cesty, ale i tak jsem ráda, že jsem se pohnula dál. Neznamená to pro mě, že teď se opět začnu futrovat vším možným a naberu zpět. Tentokrát jsem opravdu udělala změnu, kterou chci vést dlouhodobě a o tomhle by to právě mělo být. Každý, kdo chce zhubnout by měl zvážit, jaký životní styl vede a co je možná důvodem těch přebytečných kil. Já jsem na to přišla a už se k tomu nikdy nechci vrátit, protože teď se cítím stokrát lépe a hlavně mě můj život baví mnohem víc:)


Vím, nemám dokonalou postavu. Proto mi prosím nepište, jak je ještě potřeba zlepšit tohle a tohle. Jsem si toho vědoma a jak už jsem psala, čeká mě ještě kus práce:) Poslední věc, kterou jsem si postupně zapisovala je tedy ta váha a vždy je to kontrolované po týdnu jak už můžete vidět podle datumu:

23.4. 62,1 KG
30.4. 60,1 KG
7.5. 58,3 KG
14.5. 57,6 KG
21.5. 56,3 KG
28.5. 56,1 KG
4.6. 55,1 KG
11.6. 54,9 KG
17.6. 54,3 KG


Tohle by pro tenhle článek bylo asi tak vše, co jsem chtěla shrnout a napsat. Jsou to jen základní věci a hlavně fakta, jak to obecně probíhalo. Jak už jsem řekla, konkrétní informace o mém stravování a změně jídelníčku najdete v dalším článku a v posledním vás bude čekat obsah týkající se pohybu a mého cvičení:) Snad se vám tohle povídání aspoň trochu líbilo, ale mám pocit, že jsem nenapsala vše, takže pokud byste měli dotazy, pište do komentářů a já do nich budu odpovídat nebo se ozvěte na ASK a tam se vše také pokusím zodpovědět. Mějte se krásně a pamatujte na radu, která je zaručená - Všechno jde, když se chce! :)

[14.6.2015] - Výlet na kole a výhra v soutěži

14. června 2015 v 9:33 | S-hejvi |  diary
Dobré ránko! Dnes je to poprvé za posledních pár měsíců, co jsem se probudila okolo devété a to je co říct haha. Většinou vstávám už v 6 hodin a jsem čilá s energií na rozdávání, ale na dnešním vyspání do růžova má nejspíš zásluhu včerejší výlet. Ráno jsem byla do 11 v práci a po obědě jsme si vyjeli na kole. Sice bylo vedro na umření, ale stálo to za to a přesně na tohle jsem se těšila, protože jízda na kole je sport, který mě vážně baví a že jich není moc haha. Každopádně jsme si celkem dali do těla, ale ono jedině dobře. Z pokračování článku hned pochopíte proč:D Jediná chybička na včerejším dni byla, že když jsme dorazili k občerstvení rodiče si dali vychlazené pivo, což pro mě bylo peklo. Já teď alkohol nesmím, dala jsem si jenom vodu, ale měla jsem na to takovou chuť, že si to ani neumíte představit:D V tomhle jsem ale zásadová a dokážu si říct ne, je to jedna z věcí, ze které mám pak dobrý pocit:) Že se bratr cpal párkem v rohlíku, kde si dal nejen kečup, ale i hořčici mě zas tak nevadilo, protože v tom ukrutném horku bych to do sebe ani nedostala. On je ale schopný sníst úplně všechno a nikdy mu po ničem nebude zle. Popravdě bych si ale přála mít jeho spalování, jelikož může jíst od rána do večera, ať už sladké nebo nezdravé věci a nepřibere ani deko. Je to sice aktivní sportovec a najdete u něj jenom svaly, ale kdybyste viděli, jakým zůsobem se stravuje, tak byste kroutili hlavou haha. Hold někdo to má tak, druhý onak:)

Nafotila jsem i pár fotek, ať to to není prázdné a chci se omluvit, že jsem nepřidala článek včera podle plánu. Přijeli jsme kolem páté a jen jsem se otočila doma a vyrazila zase ven za Nikolkou. Sice jsme se tak tak vyhly slejváku, protože byla pěkná bouřka, ale do naší oblíbené Atlanty jsme to stihly a daly jsme si vynikající salát s kuřecím masem k večeři:) Ani nevím, v kolik jsem se pak vrátila, ale na článek už jsem neměla ani pomyšlení. Jen jsem projela Instagram a šla jsem si lehnout. Dnes mám volno a protože počasí pořád není nic moc, mám v plánu trochu poklidit a možná zajedu do Futura nakoupit prvních pár věcí na dovolenou. Za 12 dní už se totiž budu válet někde na pláži na Mallorce a zatím nemám ani opalovací krém apod. Jediné co jsem si včera koupila jsou nové žabky, které ale uvidíte v příštím NEW IN:) Tak snad něco pořídím, tentokrát to bude hlavně kosmetika...

Další bod, který chci napsat je, že ve čtvrtek jsme s Nikčou vyhrály večeři s finalisty soutěže Muž roku 2015. No řeknu vám, že tohle bude asi zajímavé, protože absolutně netuším, do čeho jsem se to nechala ukecat:D Ano, byl to nápad Niki a jelikož v tu dobu, kdy měla být zveřejněna první soutěží otázka jela z práce, nechala ten úkol na mě a povedlo se. Odpověděla jsem jako první a tím jsem pro nás získala tuhle ptákovinu haha. Když se do něčeho pustíme my dvě, tak to je vážně hitparáda, ale sranda musí být, my jsme prostě takové:D Jdeme do všeho a to je naše heslo. Pak vám určitě napíšu, jaké to bylo, bude se to konat 18. června. Kdyby vás to zajímalo víc a chtěli vidět i fotky finalistů, můžete se podívat tady:D
No a teď k tomu, proč jsem vlastně psala, že je dobré to naše včerejší vyježdění. Z toho důvodu, že začala sezóna jahod se to u nás doma proměnilo v království dobrot a sladkých dezertů haha. Jak už víte, miluju nepečený jahodový dort s piškoty a aby toho nebylo málo, mamča dělala i různé buchty a koláče. Samozřejmě to jsem si odepřít nemohla, od každého jsem ochutnala, ale na druhou stranu jsem to vždy poctivě vycvičila haha. Jsou věci, kterým neodolám a i když dokážu omezit čokoládu či sušenky, tohle rozhodně ne, je to moje slabost:D Určitě chápete a moc dobře znáte moji situaci. Jen mi napište, co máte rádi vy, jestli to je také tenhle typ sladkostí nebo spíš ujždíte právě na čokoládě?:D Pro dnešek to je všechno, budu se těšit u dalšího článku a ptejte se na ASKu:) Dnes na to budu mít čas, tak ať se nenudím, protože jak už jsem psala, nějaké extra plány nemám...Hezkou neděli!:)
Květnové nákupy a nové plavky

10. června 2015 v 13:59 | S-hejvi |  beauty

Hezké odpoledne všem! Dva dny jsem nenapsala článek a už mi to přišlo jako věčnost - nechci se hned chválit, ale myslím, že takhle se pozná správný přístup k blogu haha. Každopádně abych se přiznala, tenhle jsem začala psát už včera večer, protože jak si můžete všimnout, je celkem dlouhý a chtěla jsem ho zveřejnit co nejdřív. Teď jsem jenom dodělala nějaké úpravy a máte ho tady! Jak už název napovídá, týká se mých nákupů převážně za měsíc duben a květen, kdy jsem měla od blogu pauzu:) Není tu úplně vše, pár věcí jsem si nechala stranou, protože budou patřit do článku jiného zaměření, ale to nejhlavnější jsem zahrnula sem. Není toho moc, kupovala jsem si spíše věci na léto a začnu tím, že mi tak přibyly i dva páry bot. První jsou lesklé lodičky na klínku, které už jste mohli vidět v jednom z předešlých článků a koupila jsem je v obchodě Mixer. Žádné takové jsem doposud neměla a jelikož mě čekají dvě dovolené, kde je určitě unosím, tak jsem si řekla proč ne. Konec konců nechci tam celý pobyt chodit jen v žabkách a nízkých sandálkách. Druhé už jsou trochu sportovnější a zamilovala jsem si je tak trochu díky současnému trentu Converse. Samozřejmě, že ty jsem si nekoupila, protože mi to přijde zbytečné a nemusím mít to, co má každý, ale prostě se mi líbí ten styl bílých tenisek, tak jsem si jedny takové pořídila z Deichmannu:) Měli poslední číslo 37 a i když většinou mi sedí 38, byla jsem štěstím bez sebe, že mi padly!


K nim se mi ale hrozně líbí kombinace světlých džínů a ty přímo podle mých představ měli v Terranově. Samozřejmě roztrhané, ale nechtěla jsem, aby to bylo moc přehnané a ani moc decentní. Prostě tak akorát a tyhle mi sedí, jak kdyby byly šité na míru. Kupovala jsem si je teprve nedávno, už v době, kdy jsem zhubla a sama jsem nemohla věřit, že si beru kalhoty velikosti S. To jsem snad nikdy dřív neměla haha. Další jsou džínové kraťasy a leopardí, tak trochu ze saténového materiálu, kalhoty z New Yorkru. Jsou strašně příjemné a tuším, že byly dokonce v akci a ta cena byla neuvěřitelně nízká. Navíc já a leopardí vzor - všichni víme o co jde:D Růžový overal už taky znáte z fotek a ten jsem tentokrát nekoupila v normálním obchodě, ale objednávala jsem si ho z Aliexpressu a s tím i tyrkysové tričko s krátkým rukávem, které je na léto jak dělané:)
Nebudu se tu rozepisovat o každém kousku zvlášť, ale přesto kdybyste měli nějaké otázky ohledně koupených věcí (např. včetně toho, kolik co stálo, což tu také nechci psát), můžete napsat do komentářů nebo se překvapivě zeptat na ASKu, kde vám moc ráda odpovím:) Vůbec poprvé jsem se to snažila nějak vyfotit na postavě, jelikož ve finále v tomhle podání veškeré oblečení vypadá jinak a určitě je to i zajímavější, než když to jen leží pohozené na zemi a vlastně není vůbec poznat, jaký to má střih atd...Snad se vám aspoň něco z toho bude líbit a dejte mi vědět, jaké letní nákupy chytáte vy nebo co jste si už stihli pořídit:)


A teď trochu doplňků. Jsou to sice drobnosti, ale paradox je, že z nich mám asi největší radost:D Abych začala nějak postupně, tak se mi začaly líbit tyhle větší náhrdelníky, ale jenom v jemných barvách. Na kombinaci neonově žluté a k tomu tmavě fialové bych si určitě netroufla, ale tenhle stříbrno meruňkový mě zaujal na první pohled a tak jsem si ho objednala:) Dál jsem si vzala stříbrné hodinky s kamínky. Uvažovala jsem, jestli si je nevzít ve zlaté barvě, ale nakonec vyhrály tyhle. Akorát jsem si je musela dost zkrátit, protože mám hodně úzkou ruku. Jestli se ptáte, proč jsem svoji velkou peněženku nahradila tímhle mrňousem, tak to tak není haha. Jen jsem potřebovala nějakou mini, kterou bych mohla na dovče a vůbec když půjdu ven a nebude se mi chtít tahat velká kabelka, šoupnout do té malé přes rameno a neřešit, jestli se vejde nebo ne. Do teď jsem žádnou takovou neměla a vždy jsem jen hodila peníze a kartu zvlášť, což mi moc dobrého pocitu nedodalo:D


No a nakonec snad nejdůležitější část dnešního článku a to jsou nové plavky. Ještě minulé léto jsem byla ujetá na neonových barvách a určitě si pamatujete moji křiklavě růžovou podprsenku z HM. Letos už mě to nějak přešlo a rozhodla jsem se, že si koupím úplně obyčejné černé. Sice zas tak obyč nejsou, protože mají volánky, ale jako detail se mi to moc líbí a pokud bych přeci jen chtěla na sebe vzít barevné, můžu je v klidu zkombinovat s černým spodkem. Ten jsem koupila shodou okolností také v HMku a je brazilského střihu. V poslední řadě musím ale upozornit, že fotku jak vypadají na mně sem nedávám proto, že bych měla nějakou potřebu se ukazovat, ale jak už jsem zmiňovala - vypadá to úplně jinak na postavě, než jen tak položené a kdyby se přeci jen našla nějaká slečna mezi vámi, které by se líbily, protože je pořád mají v obchodech, bude jedině plus, když uvidíte reálnější verzi:) A jsme u konce! Zas tak hrozné to doufám nebylo, protože článek je plný fotek, ale i tak doufám, že se vám líbil a budu ráda, když mi napíšete co mi schvalujete a co naopak není váš styl. Mě osobně totiž tyhle nakupovací témata baví a ráda se inspiruji u ostatních:) Mějte se krásně a budu se těšit u dalšího článku!:)
[7.6.2015] - Insta week

7. června 2015 v 15:39 | S-hejvi |  diary
Dobré odpoledne miláčci. Původně jsem vůbec dnes neměla v plánu přidat článek, protože jak už jsem psala na Facebookovou stránku blogu, od rána mi není nejlépe a chtěla jsem se jen válet v posteli a číst si knížku haha. Kdybyste se ptali, co to vůbec čtu, tak je to Příběh lvice Elsy - opravdu nádherně napsané, sice je to starší vydání, ale moc se mi to líbí a doporučila bych:) Teď k tomu co mi vlastně je. Už pár dní mě trápí rostoucí moudrák a v noci mě to tak strašně bolelo, že jsem se s tátou sebrala a jeli jsme na pohotovost. Tam mi nastřihávali dáseň a já jsem dneska sotva mohla promluvit, natož něco sníst. Musela jsem napsat do práce, že bohužel nepřijdu. Aby toho nebylo málo, tak v 5 hodin ráno jsem se probudila a bylo mi navíc blbě od žaludku. Na chvíli se mi podařilo usnout, ale zvracela jsem a od té doby mám břicho jak na vodě. Proto jsem dneska musela mít menší dietku v podobě piškotů, vody a k obědu jsem si dala jen trochu hovězího vývaru, protože za prvé tedy nemůžu kousat a za druhé si na víc netroufám:( Netuším, z čeho to může být, nic špatného jsem nesnědla, ale co se dá dělat...

Přesto jsem se vám chtěla ozvat a něco málo přidat, i když poslední aktualizace byla včera:) Možná mě k tomu tak trochu dokopaly vaše nádherné komentáře a zájem o můj blog, za což musím ze srdíčka poděkovat, protože mě to těší a dává více motivace k tomu, abych blog vedla tak jako dříve. Teď je období, kdy mě to vážně baví a velký podíl na tom máte právě vy! Dnes je neděle a koncem týdne tedy přidávám pár fotek z Instagramu:) Mám už připravené a nafocené fotky na NEW IN, které přidám během následujícího týdne, ale pro dnešek jsem chtěla nějakou lehčí formu, když tu byl celkem obsáhlý deníček už včera:) Taky podle komentářů se tu objevil zájem o článek, který se týká mého hubnutí. Sama bych to chtěla přidat, ale rozdělit ho do více částí, kde by v každé bylo obsaženo něco jiného, co se téhle mé velké změny týká. Můžete se tedy těšit na takovou sérii článků, kde bude vše do podrobna vypsané a právě konečně začnu zaplňovat rubriku Healthy life:) Snad se vám to bude líbit a bude to aspoň trochu přínosem...Kdyby vás napadlo něco konkrétního, co byste si chtěli z tohoto tématu přečíst, určitě napište do komentářů nebo na ASK a já si všechny body zaznamenám:) Zítra mě čeká brigáda na předprodeji hokeje, tak snad už mi bude lépe - aspoň ten zub kdyby se zlepšil:( a vám přeji hezký začátek do nového týdne, mějte se krásně!


[6.6.2015] - Je ze mě vysokoškolačka!

6. června 2015 v 7:49 | S-hejvi |  diary
Krásné sobotní ráno vám přeji! Včerejšek byl celý tak trochu pracovní a naopak dnes mám pohodu a užívám volna. Jelikož je víkend a s Niki se konečně zase uvidíme, protože přes týden také chodí do práce a moc nám toho času na sebe nezbyde, rozhodly jsme se, že si opět zajdeme na večeři a tak trochu i oslavit jednu událost, která mi ovlivnila život neskutečným způsobem. Ano, jak už napovídá titulek článku. Od středy, kdy mi přišlo rozhodnutí pedagogické fakulty jsem oficiálně studentkou Univerzity Hradce Králové. I teď, když tohle píšu je pro mě stále těžké tomu věřit, ale je to tak. Na druhý pokus se mi to povedlo a já jsem momentálně snad ten nejšťastnější člověk na světě haha. Nejen díky tomu, že mnoho lidí (a opravdu jich je dost) mě podceňovalo a nevěřili, že bych se tam někdy vůbec mohla dostat a sráželi mi sebevědomí nejrůznějším způsobem - a to samozřejmě nemluvím jen o anonymech na ASKu, kdy jsem celý rok četla natážky typu, jak jsem hloupá, že to nikdy nedotáhnu a že se na vysokou nedostanu. Mohla bych pokračovat dál, ale hlavní důvod, proč jsem za to tak vděčná je, že se mi povedlo dostat zrovna na ten obor, který jsem chtěla nejvíc a od okamžiku, kdy jsem dokončila střední se mi v hlavě honilo to, že si dám přihlášku na jiné školy, ale že tenhle obor je pro mě prioritou a zkusím to klidně za dva, za tři, za čtyři roky jen proto, abych se tam skutečně jednou dostala a mohla studovat něco, co mě baví! Povedlo se mi to už teď a je to pro mě velká osobní výhra, jelikož dostat se zrovna sem je šancí tak malou, že by mě to ani ve snu nenapadlo. Abych vám to trochu přiblížila, tím oborem je tedy Sociální patologie a prevence, kam je každoročně velký nával a je to nejžádanější studijní obor pedagogiké fakulty u nás v Hradci. Přijímačky letos psalo 401 lidí a počet přijímaných je 35 - já jsem skončila 30. v pořadí a řeknu vám jednu věc - mít o jednu chybnou otázku v testu navíc, už jsem se nedostala. Jedna jediná otázka ovlivnila tohle štěstí co mě potkalo a když jsem se to dozvěděla, opravdu jsem si řekla, že při mě musel stát i sám ďábel haha. Vy co jste tímhle prošli a dostali se někam, kde to bylo opravdu složité a konkurence vysoká přesně musíte vědět, jaký to je pocit. Nechci tu rozebírat, jaké bylo bodování, z čeho byl test složený nebo kolik bodů jsem získala atd. To bych psala opravdu dlouhý článek, ale pokud by vás něco z toho zajímalo, stačí napsat na ASK a ráda odpovím:)

Každopádně s tímhle souviselo i moje rozhodnutí o tom, jak to vlastně dopadne s mým au-pair pobytem ve Španělsku. Jak už jsem několikrát psala, měla jsem to téměř celé zařízené a teď se může stát akorát to, že přijdu o pár peněz, ale nic mi nevynahradí ten pocit a fakt, že jsem přijatá na můj vysněný obor a zahodit tuhle šanci by podle mě byla veliká škoda. Au-pair můžu odjet dělat kdykoliv, na vysoké se klidně dá rok odložit a pak zase pokračovat ve studiu, ale dostat se kdykoliv na tuhle školu je hodně nepravděpodobné a podruhé by se mi to už ani podařit nemuselo a já věřím, že by to tak skutečně dopadlo, protože i těm, co se učili lépe než já a odmaturovali na jedničky se nepovedlo, aby je přijali. Kdybych se dostala na jiný obor, odcestovala bych, protože vím, že bych ho stejně nedokončila a zase to zkusila sem. Je to pro mě štěstí, zázrak a dodalo mi to tolik sebevědomí a motivace, že už se opravdu nemůžu dočkat, až se opět budu moci učit! Nikdy bych nevěřila, že tohle řeknu, zvlášť po roce pauzy bez školy, kdy každý říká, že do učení už se pak nechce nikomu - naopak, pro mě to bude spíš koníčkem:)

Omlouvám se, že jsem skoro celý článek věnovala tomuto tématu, ale snad chápete moji radost a nebude vás nudit to celé číst:D Musela jsem to ale napsat, protože od teď to bude moje součást a všechny takové věci na můj blog prostě patří:) Abych to naměřila aspoň trochu jinam, tak se vás chci zeptat, jestli byste chtěli nějaký článek o mém hubnutí, které u mě stále pokračuje a k tomu by samozřejmě patřilo i to, že bych opět zavedla Food inspiration, které bylo jeden čas oblíbené. Teď by to ale bylo častěji a zdravější formou:) Dejte mi vědět do komentářů a já se o to ráda pokusím. Musím říct, že teď mě blogování hodně baví a ani si nepamatuji, kdy to tak bylo naposled. Tušila jsem, že mi ta pauza jenom prospěje:)

No a když už jsem zmínila to jídlo, pro začátek jen taková malá ochutnávka mojí včerejší snídaně:P Snad moje první sladké za posledních 5 týdnů, ale i tak je to rozhodně lepší varianta, než nějaké sušenky nebo čokolády. Sezóna jahod začala a já nemiluji víc nic jiného, než jahodový dort s piškoty ze zakysané smetany. Tenhle dezert je snad klasikou a kdo ho nezná nebo nemá rád přichází opravdu o hodně! Já bych snědla celý a i tak bych neměla dost:D Pro dnešek to je tedy všechno a předem děkuji za trpělivost s článkem, snad se vám i tak bude líbit!:) Mějte se krásně a užijte si víkend!
Recept na čokoládové Míša řezy

4. června 2015 v 13:56 | S-hejvi |  baking
Ahoj všem! Jak jsem slibovala je tu další článek a tentokrát něco jiného, než deníček. Řekla jsem si, že by nebylo špatné sem čas od času přidat nějaký recept, ať už sladké či slané dobroty. Každopádně musím upozornit, abyste brali s rezervou, že zrovna tohle jsem dala do rubriky healthy life, přestože to se zdravým receptem nemá nic společného haha. Naopak je to hodně sladký moučník v podobě Míša řezů:) Proto musím upozornit taky na to, že tohle bude tak trochu vyjímka a opravdu se budu pokoušet přidávat jen zdravé věci a tipy, které se do té rubriky budou více hodit. Důvodem je to, že brácha si před pár dny poručil tuhle senzační buchtu a já jsem se tak pustila do díla:D Do druhého dne to bylo snědené a už po mě chce o víkendu upéct další. Spíš mě láká zkusit něco jiného, abych vám sem mohla přidat zdravější variantu mlsání a vypadá to na mini kokosové bábovičky - tentokrát skutečně vybrané z fitness receptů! Z Míša řezů jsem si závěrem nedala ani kousek, protože mě to teď momentálně nepatří do jídelníčku a ani jsem na to neměla chuť, ale pro ty z vás, co máte rádi sladké a nepokoušíte se hubnout to může být inspirací, jelikož to není nic těžkého, drahého a výsledek stojí za to!:)

Jdeme tedy na postup: Ve větší míse rozmixujeme žloutky s cukrem, olejem a kakaem. Z bílků a špetky soli ušleháme v jiné míse tuhý sníh. Sníh přidáme ke hmotě a promísíme. Nakonec vmícháme mouku smíchanou s práškem do pečiva. Těsto nalijeme na plech vyložený pečícím papírem a ve vyhřáté troubě upečeme dozlatova. Radši pomaleji, aby se nám korpus nepřipálil. Já jsem pekla na 150-160 stupňů cca 15 minut.

A teď náplň: Do mísy dáme tvaroh, změklé máslo a cukr, vše důkladně rozmícháme. Dáváme pozor, aby nám tvaroh nedělal hrudky. Nakonec přilijeme rum dle chuti. Náplň nanášíme na vychladlý piškot. Míša řezy necháme vychladit a před podáváním poléváme rozpuštěnou čokoládou. Na fotkách můžete vidět můj výsledek, kdy jsem na ozdobu přidala i pár čerstvých jahod:) Určitě vyzkoušejte a dobrou chuť!

INGREDIENCE:
-1 čokoláda na vaření
Náplň:
250g máslo
500g tvaroh
2 lžíce rumu
200g cukr moučka

Těsto:
1 balíček prášku do pečiva
6 lžic polohrubé mouky
2 lžíce kakaa
6 ks vejce
6 lžic cukr moučka
1,5 lžíce oleje


[2.6.2015] - První letošní grilovačka

2. června 2015 v 15:18 | S-hejvi |  diary
Krásné odpoledne všem! Chtěla jsem napsat článek už včera, ale zas jsem si říkala, že taková náhlá aktivita by u mě nebyla normální, takže jsem to radši nechala na dnešek haha. Před chvilkou jsem přišla z práce a šla si nakoupit pár věcí, abych si mohla udělat obídek, ze kterého nakonec vznikl přírodní kuřecí řízek a kupa zeleniny. Inspirovala jsem se restaurací, kde jsme byly o víkendu s Nikolkou a dala jsem si k tomu ještě pár plátků pomeranče :P Vynikající, musím se pochválit, ale jsem teď nacpaná, že se pomalu nemůžu hnout. Počkám až mi slehne a půjdu si zacvičit. Včera jsem vynechala rotoped, takže to musím dohnat a potom už mě čeká jenom relax s trochou učení. V pátek píšu další přijímačky, tak aby se neřeklo, že jsem se na to vůbec nepodívala haha.

Vrátím se k víkendu, kdy jsme byli s rodinou na naší zahradě grilovat. Letos to bylo poprvé a musím říct, že tyhle venkovní posezení prostě miluju! Jídla požehnaně od grilovaných makrel, zeleniny, párečků, řízků a mohla bych pokračovat. Pro mě tak trochu výzva, protože se snažím hlídat si jídelníček, takže jsem zvolila jen rybičku s čerstvou zeleninou a cottage sýrem, což mi teď ve finále vlastně chutná stokrát více, než chleba s hořčicí a k tomu párek:D Příští víkend možná bude repete, uvidíme podle počasí, ale pokud to vyjde, tak jedině dobře! Taky jsem tak trochu zaměstnala bráchu aby mi udělal pár fotek. Chtěla jsem za prvé nějakou novou a jarní profilovku na Facebook a taky vybrané z nich přidat sem, abyste nezapomněli jak vůbec vypadám :D Po hodně dlouhé době aspoň něco jiného, než obyčejná selfíčka. Tady jich je pár na ukázku:)A samozřejmě abych jen nepsala o jídle a taky vám trochu udělala chutě, přidávám i ty naše dobroty:P A co vy? Chodíte také rádi grilovat ven popř. jaká je vaše oblíbená mňamka? Napište do komentářů, třeba tím tak seberu inspiraci a sama udělám něco nového:) Jinak pokud jste si všimli a jak už jsem říkala, chci se pokusit přidávat kvalitnější fotky. Proto je většina z nich z posledních článků focená hlavně zrcadlovkou a popravdě to i mě samotnou baví víc a baví mě je i upravovat. Asi si tedy zvykejte na lepší kvalitu, snad se vám budou líbit a bude to pro blog jenom plus:) Pro dnešek to bude vše, ještě se skočím podívat k vám na blogy a abych nezapomněla, tak musím poděkovat za krásné komentáře a hlavně návštěvnost, která se za poslední dva dny zvedla snad trojnásobně. Moc si toho vážím a doufám, že tentokrát vás ničím nezklamu a opravdu se pokusím blogu věnovat na plno, aby vás to tu bavilo jako dřív:) Mějte se krásně a v příštím článku čekejte něco jiného, než deníček. Pac a pusu!

.
.