Květen 2015

[31.5.2015] - Oslava narozenin

31. května 2015 v 12:35 | S-hejvi |  diary
Přeji vám krásné odpoledne! Jak už jsem psala na Facebookovou stránku, sama jsem nečekala, že se k blogu vrátím takhle brzy. Původně to mělo být až někdy v červnu, ale jsem ráda, že takhle můžu aspoň trochu ukončit květen a že jsem do květnového archivu aspoň něco stihla přidat. Zítra tu máme další měsíc, což je jeden z mých nejoblíbenějších v roce a přímo se nemůžu dočkat! Důvodem je hlavně ta dovolená, kterou už nutně potřebuju a posledení dobou občas ani nemůžu spát jak jsem natěšená haha. Kam se letos chystáte vy? Za sluníčkem k moři nebo plánujete úplně něco jiného? Napište mi do komentářů, já si ráda přečtu co budete podnikat:)

Jak už napovídá titulek článku včera měla moje Nikolka 20. narozeniny, tak jsme je šli v soukromí jen my dvě oslavit do restaurace. Niki si dala Piňa Coladu a Tzatziky, což je řecká kuchyně a chtěla to jen tak porovnat pro zajímavost, jak moc se budou chuťově lišit od těch pravých, kterými jsme se na Rhodosu cpali každou večeři:D Samozřejmě to nechtnalo jako pravé Tzatziky, ale jako lepší český okurkový salát s kefírem haha. Já jsem si dala bílé víno a salát s kuřecím masem obložený pomeranči. Ten byl teda TOP a určitě si ho někdy dám znova! Porce jak pro dva, ale samá zelenina a zdravé věci (krom opečeného bílého toustu, ten jsem vynechala), které teď patří do mého jídelníčku:) Probraly jsme všechno možné a nemohl chybět malý dáreček, ze kterého byla nadšená. Pokud nevíte co kamarádce k narozkám, můžete to brát jako inspiraci - jsou to sice drobnosti, ale my máme tu zásadu, že si velké dárky nedáváme, takže i mališkosti umí potěšit. Zvlášt kryt na iPhone s nápisem Victoria's Secret, po kterém toužila už snad půl roku:D Včeřejšek se tedy vydařil a dnes mě čeká ještě menší rekonstrukce na blogu, protože chci promazat nějaké staré články. Jak jsem si to tak procházela musela jsem se stydět za to, co jsem byla schopná před třemi lety napsat, ale měníme se a porovnání deníčku v roce 2012 je úplně někde jinde, než v tom současném:D Mějte se krásně, užijte si zbytek víkendu a přeji vám co nejlepší start do nového měsíce, snad si ho všichni užijeme jak se patří, když nám začne léto![30.5. 2015] - Jsem zpět a se mnou "starý" nový blog

30. května 2015 v 14:45 | S-hejvi |  diary
Ahoj všem mým věrným čtenářům! Už jsem pomalu zapomněla, jaké to je se přihlásit na blog a začít psát článek. Vůbec nevím, kde začít. Asi tím nejpodstatnějším a to je, že jsem se tedy vrátila po delší době k blogování. Asi vás bude zajímat, proč jsem vůbec takovou pauzu udělala a důvodů je hned několik. Tím největším je, že jsem prostě a jednoduše potřebovala klid od aktualizací a psaní. Samy jste si určitě všimli a i několik lidí mi to psalo na ASK, že mé články už nejsou co bývaly a že ta kvalita je celkem mizerná. To jsem ale sama zpozorovala ještě dřív, než mi to někdo naznačil a chtěla jsem si oddechnout a v hlavně přebrat, jakým způsobem budu blog vést a závěr byl ten, že jako do teď to rozhodně být nemůže. Pak to nebaví vás, jelikož hodně klesla návštěvnost a hlavně to nebaví mě samotnou. Chtěla bych změnit úplně všechno, včetně obsahů článků, kvality psaní článků a samozřejmě i fotek, kterých tu bude o mnoho více, než jste zvyklí. Dejme tomu, chci začít od začátku a přestat se do něčeho nutit, protože pak je to kompletně o něčem jiném a vy všichni, co máte blog asi víte o čem mluvím:) Blog není povinost, ale radost a od teď to tak bude pro mě a snad i pro vás..

Samozřejmě jak jsem už zmínila, že důvodů je více, tak bych je tady všechny nechtěla hned rozebírat, protože o tomhle také chystám sérii článků a i když zatím neprozradím o co jde, myslím, že si toho samy všimnete a potom už to půjde samo. Každopádně ty dva měsíce, co jsem tu nebyla pro mě byly i trochu náročné na psychiku. Měla jsem hodně práce, spoustu zařizování a k tomu učení na přijímačky, které na 100% dopadly lépe, než minulý rok, tak uvidím, jak to nakonec dopadne. Každopádně mojí prioritou je stále odjet jako au-pair do Španělska a tam už to víceméně není "co když a co kdyby". O tom všem ale zase někdy příště...

Blíží se nám léto a to mě dobilo pozitivní energií ve všech směrech. Dva měsíce se sice nezdají jako dlouhá doba, ale těch změn bylo docela dost a jsem za ně ráda:) Abych nebyla jen negativní a nestěžovala si, jak jsem toho měla moc, tak i přes to všechno jsem podnikala spoustu věcí a užila si je na maximum! S Nikčou jsme si konečně definitivně zaplatily dovolenou na Rhodosu a protože bylo i nespočet dotazů, kdy vlastně jedeme, tak nakonec jsme zvolili datum 25. srpna:) Tím se mi neskutečně ulevilo a těším se tam jako nikdy předtím. Za necelý měsíc mě ale čeká první dovolená s rodinou a u mě už tak začaly menší i větší přípravy, do kterých patří i to, že jsem se koncem dubna rozhodla zhubnout a začít něco dělat. Přestala jsem chodit do barů, pít pivo a cpát se vším možným. Když se na to podívám zpětně byla jsem neskutečný dobytek a nedivím se, že se mi to dřív nedařilo. Dnes je to 35 dní, co jsem změnila životní styl (hlavně pohyb, stravu...) a mám dole přesně 6 kilo - tím ale nekončím. Dál to tu ale rozebírat nebudu, jelikož tohle zase bude patřit do jiných článků, které zařadím do nové rubriky Healthy life, která přibyla v menu nahoře - možná už jste si všimli:)

Určitě jsem nenapsala všechno, co mi hlavou probíhalo poslední týden při myšlence, že se vrátím, protože mi to neskutečně chybělo a moc se těším na vaše komentáře a samozřejmě i kupu hejtů - bez toho by to nebylo ono:) To nejpodstatnější jsem ale snad shrnula a doufám, že jste moji pauzu pochopily, i když nějak extra závažný důvod neměla. Já to ale musela udělat, jinak by můj blog dopadl katastrofálně haha. Nápadů na články mám teď milion, ale přesto kdybyste chtěli nějaký na přání, stačí napsat do komentářů nebo na ASK a já vám ráda vyhovím. Uf, to by bylo pro dnešek vše - btw doufám, že se vám nový design bude líbit, já jsem maximálně spokojená! Mějte se krásně a přeji vám klidný zbytek soboty!

CZECH LIFESTYLE BLOG